Деца
За безбедна детска игра

Времето за игра треба да биде забавно за секое дете. Родителите пред да им ги дадат играчките на своите деца за играње треба да ги прегледаат и да се осигураат дека се безбедни.

 
Дисплазија на колк

Развојна дисплазија на колкот или како што порано е нарекувана вродена е состојба во која е нарушена нормалната анатомија на зглобот на колкот.

 
Знаци за анемија кај децата

Анемијата настанува кога бројот на црвени крвни зрнца и нивото на хемоглобинот се под нормалата. Бидејќи црвените крвни зрнца се одговорни за носење храна и кислород низ организмот, анемијата тоа го оневозможува и сериозно влијае на здравјето.

 
Нега на бебешките заби

Генерано денталните пореметувања кај децата се еден од посериозните проблеми со кои можат да се соочат децата во текот на растот и развојот. Уште пред да почнат да растат бебешките заби мора да се грижите за хигиената на устата и непцата.

 
Дружба и едукација по Хелен Дорон методот

Сакате да дознаете што го прави посебен „Хелен Дорон“ методот за едукација и изучување англиски јазик? Посетете го детското катче во Сити мол Скопје, секој викенд во месец јануари од 12.30 до 14.00 часот

 
Експертите го препорачуваат методот “Хелен Дорон“

Имав можност да присуствувам на „Хелен Дорон“ час за деца во претшколска возраст, во Унгарија, а исто така бев и на еден час во двојазична градина и заклучив: „Хелен Дорон“ програмата за рано учење јазик е базирана на принципот - усвојување на јазикот.

 
Комуницирајте со учителите на вашето дете

Сте се запрашале некогаш колку е важен вашиот однос со учителот на вашето дете за неговото успешно школување? За да полесно минувате низ школските маки, еве што би сакале учителите сите родители да знаат.

 
Мирен сон цела ноќ

Имате проблем со заспивањето на вашето малечко и неговото спиење цела ноќ? Проверете дали и вие ги правите најчестите грешки пред спиење и обидете се да ги избегнете

 
Млекото и колачите можат да го разболат детето?

Многу деца уживаат во чаша млеко со колачи пред да легнат да спијат, но лекарите предупредуваат дека ваквата омилена ужина може да биде одговорна за низа здравствени проблеми.

 
Помогнете им пребирливите деца

Се обидувате да го нахраните вашето пребирливо дете, а никако не успевате. Секој пат наидувате на истиот проблем. Не сте единствени,

 
Зошто методот Хелен Дорон е најдобар за учење англиски

Идејата за Helen Doron Early English програмата се роди во 1984 година и тоа на час по виолина, каде Хелен Дорон, британска лингвистка, реши да ја запише својата четиригодишна ќерка.

 
«ПочетокПред1234567СледноКрај»

Страница 1 од 7
Банер
Банер

Пребарување

Калкулатор за бременост

Датум на вашиот последен циклус:
Month:
Date:
Year: