Телевизиското шоу „Време е за бебе“ која е многу популарна во Србија, почна да се снима и емитува и во Македонија. Ова шоу кое се емитува секоја недела од 15.00 часот и репризно во понеделник од 15.30 часот, содржи 30 емисии низ кои се следат настаните пред и околу раѓањето на второ, трето...дете во семејството.

Универзален образец за тоа како се станува менаџер не постои. Но според Лондонската школа за односи со јавноста, секако постојат особини кои ќе ви помогнат да станете лидер и да останете на таа позиција подолго време

Ладните денови се пред нас, а со нив стигнуваат и првите настинки. Има многу начини како можете да го зајакнете имунитетот на природен начин и да ги избегнете болестите, а овие се најважните

Можеби на прв поглед, однадвор калинката не е привлечна, но внатре крие вистинско богатство од вкусови и здравје. Не го пропуштајте овој есенски благодет и откријте зошто е идеален.

Пред да се решите да посегнете по диетален газиран пијалок, бидејќи сакате да внесете што помалку шеќер во организмот, прочитајте колку се штетни и што навистина кријат овие напивки.

За разлика од сите други, шведските научници тврдат дека на мажите полесно им оди мултитаскингот, во споредба со жените.

Многу луѓе земаат мала доза аспирин секој ден, за да го намалат ризикот од срцев или мозочен удар. Но, ваквото дневно земање аспирин има и опасности....

Жената која одби да го абортира своето неродено бебе, поради здравствени проблеми, конечно е здрава и ужива во животот со својата здрава ќеркичка. Воедно таа ја победи болеста.

Причините поради кои сте самохран родител можат да се од разделба, развод или смрт на партнерот. Денес да се биде самохран родител, значи да се соочувате со многу предизвици.

Вашите нокти можат да дадат корисни информации за вашето здравје. Поинаква боја, текстура или некои други промени можат да се знак дека нешто се случува во вашето тело.

Најново на форумот

  • No posts to display.