Хранете се здраво, вежбајте, добро наспијте се, се едноставните совети за тоа како да се остане здрав. Лесно е да се следат, нели? Сепак, може да биде многу покомплицирано, отколку што очекувате.

Среќно се заврши потрагата по четиригодишното девојче Матеа, кое вчера околу пладне исчезна од пред зграда во скопската населба Аеродром.

,,Во два чекора за поубави нозе” е едукативната кампања на светскиот бренд Доктор Тајс за превенција од проширени вени и капилари кои како се почест проблем се појавуваат кај младите девојки и повозрасните.

Аеробикот во вода сè повеќе е популарен, бидејќи има многу предности во однос на другите активности. За него потребни ви се костим за капење, влечки, пешкир и малку енергија.

Е прашањето кое често си го поставуваат мајките кои се вработени и соочени со предизвиците кои ги носат обврските на работа и во домот. Неда Аницин Темелковска, вработена како ПР менаџер, е првата гостинка во оваа тема.

Американските психолози тврда дека помнењето едноставно може да се подобри со стискањето на дланките: „Држењето тупаница со десната рака во траење од 90 секунди, ги активира посебните зони во мозокот и помага во формирањето меморија“.

Родена во Африка од француски фотографи на дивиот свет, Типи Дегре, имала многу необично детство. Малечкото девојче израснало во африканската пустина и имало развиено посебна врска со многу диви животни,

Ова можеби не е новост за родителите кои имаат возено додека го слушаат плачењето на своето дете. Да се има мал патник во автомобилот, ги зголемува шансите да доживеете сообраќајна незгода.

Бананите освен што се вкусни за јадење имаат и уште една добра страна. Нивните остатоци можат да се користат на различни начини и да ви помогнат во разни ситуации.

Роман кој ќе ги разбуди вашите чувства, ќе ве замисли, ќе ве возбуди, ќе ве растажи, ќе ве разнежни...

Најново на форумот

  • No posts to display.