Сакате да знаете која е тајната да имате цврста и здрава врска со вашите деца? Почнете со користење на неколку стратегии кои функционираат и во другите врски во вашиот живот. Со сопругот, партнерот, колегата, соседот.... било кој. Малите адаптации лесно се прават, а се ефективни.

На 12.10.2017 година, по повод Светскиот ден на видот, под мотото „Гледај подобро, живеј подобро“, Специјалната очна болница „Деница“, ќе овозможи целодневни бесплатни очни прегледи за сите заинтересирани граѓани во насока на превенција на нивното очно здравје.

На 08 јуни во хотелот „Елит плаза“ со почеток од 12 часот ќе се одржи конференција на тема “Родителството во ХХI век” со цел заеднички да го пронајдеме одговорот за прашањата со кои секојдневно се сретнувааат сите родители:

„Црниот Петок“ е ден за шопинг, забава, дружење со најблиските, но и концепт, благодарение на кој, сите можат да ги купат подароците за претстојните новогодишни и божиќни празници по прифатливи цени.

Во конкуренција на врвни светски медицински институции македонската болница „Неуромедика“ беше селектирана на Форумот за врвен квалитет и менаџмент кој се одржа на 7ми октомври во Кан, јужна Франција, за Најдобра регионална болница, а директорот на „Неуромедика“, Д-р Емил Угриновски ја доби наградата Менаџер на годината.

Познато е дека жените плачат почесто и погласно од мажите, Но, сепак, и мажите знаат да пуштат солзи.

Вчера вечер во тенискиот клуб АБЦ се одржа официјалното затворање на традиционалниот хуманитарен тениски турнир NISSAN Open 2015 и прогласувањето на најдобрите во сите категории.

На мажите на кои тешко им паѓаат раскинувањата на врските и не можат да поднесат женски солзи, прашања и обвинувања, сега повеќе не мораат да смислуват начини како да го сторат тоа што безболно.

Холдинг групацијата ESPERITE го започна првото истражување во светот за третман на церебрална парализа со употреба на два типа матични клетки.


Во следните три месеци ќе се реализира кампања за здрави заби насловена како „Патот до здрави заби“, од која дечињата ќе имаат можност, низ игра и забава, да се едуцираат како да ги чуваат здрави запчињата.

Најново на форумот

  • No posts to display.