По лична покана од организаторите на најголемиот онлајн музички натпревар EuroMusic Contest 2014, нашата пејачка Андријана Јаневска ќе се натпреварува со песната „Животот е убав“ (музика и аранжман Драган Гиновски-Гино, текст Андријана Јаневска).

Спортскиот центар Форца овој викенд (8-ми и 9-ти февруари) ќе биде местото на случување на првиот спортски и моден аутлет хепенинг кога на теренот со своите парчиња по исклучително ниски цени ќе се претстават најголемите модни брендови во Македонија.

Гери Халивел, која беше дел од славната петторка Спајсгерлс, по распаѓањето на групата продолжи со соло кариера. Сега таа има шанса за нов чекор во својата кариера,

За прв пат после 19 дена во вештачки индуцирана кома, состојбата на светскиот шампион во Формула 1 не е критична. Но според лекарите ако тој се разбуди од кома можно е поради претрпената траума да биде комплетна спротивност на светска ѕвезда и шампион,

Оваа година се очекуваат продолженијата од неколку блокбастери меѓу кои „Hunger games“ и „Хобитот“, чии втори продолженија во 2013 заработија над 10 милијарди долари.

Британскиот актер Орландо Блум и австралиската манекенка Миранда Кер се разведоа по тригодишен брак, соопшти нивниот портпарол.

Скопскиот саем и годинава ќе биде домаќин на Саемот за жена – единствениот лајфстајл настан целосно посветен на современите жени.

Оскаровката Хали Бери во саботата роди син, потврди во неделата нејзината портпаролка.

Илузионистот Дејвид Коперфилд (56) познат по тоа што направи „Статуата на слободата“ да исчезне, а помина и преку „Кинескиот ѕид“, одлучи да заработува и на туризам.

На 1 и на 2 сепрември, (недела и понеделник) во Веро-центарот сите потрошувачи, а особено учениците, ќе можат да уживаат во програмата по повод враќањето во училишните клупи.

Најново на форумот

  • No posts to display.