Проектот „Повеќе насмевки“ чија цел е преку интерактивни современи методи да се поттикне интересот кај родителите и децата за важноста на грижата за забите од најраната возраст, ќе се реализира преку редовни бесплатни работилници со децата и родители

Авторите на серијата Дејвид Коен и Макс Мачник заедно со "Ен-Би-Си" донираа предмети на Националниот музеј на американска историја.

Иако македонската естрада е периодична и не секогаш можеме да се пофалиме со добра и континуирана македонска продукција, сепак постојат и исклучоци.

Од 12 јуни до 2 јули децата ќе имаат несекојдневна можност да се запознаат одблизу со огромните диносауруси кои во минатото пред 250 милиони години ја населувале земјината топка.

По повод 5-ти jуни, Светскиот ден на животната средина, во Скопје ќе се одржи Trash Fashion Macedonia 2014, натпревар на модни креации изработени од редизајнирани материјали од отпад. Креациите се дело на тимови од 46 средни училишта од Македонија.

„5+“ продукција и „5+“ Драмското студио со големо задоволство ви ја најавуваат првата детска претстава „Алиса во земјата на чудата,“ во која покрај децата - членови на „5+“ Драмското студио, за прв пат ќе учествуваат Петко, Мина, Цветко и Комшо.

Од утре 15 до 20 мај ќе трае Детскиот саем на кој покрај богатата програма и содржини интересни за сите деца, ќе бидат понудени и големи попусти во продавниците за играчки, гардероба и детска опрема.

По лична покана од организаторите на најголемиот онлајн музички натпревар EuroMusic Contest 2014, нашата пејачка Андријана Јаневска ќе се натпреварува со песната „Животот е убав“ (музика и аранжман Драган Гиновски-Гино, текст Андријана Јаневска).

Спортскиот центар Форца овој викенд (8-ми и 9-ти февруари) ќе биде местото на случување на првиот спортски и моден аутлет хепенинг кога на теренот со своите парчиња по исклучително ниски цени ќе се претстават најголемите модни брендови во Македонија.

Гери Халивел, која беше дел од славната петторка Спајсгерлс, по распаѓањето на групата продолжи со соло кариера. Сега таа има шанса за нов чекор во својата кариера,

Најново на форумот

  • No posts to display.