Пејачката од Блек Ајд Пис, јавно зборуваше за деталите околу наводната афера на својот сопруг, актерот Џош Дјумел.

Иако имаше шанси – Ален Марин, Среќко Варгек, Мате Чуљак, Славко Шаиновиќ и Милан Поповиќ - популарната пејачка од Сплит ја бараа за жена, но никој не ја венчаше

Згодниот холивудски актер е првиот маж кој ќе биде заштитно лице на женски парфем и тоа не било кој туку познатиот „Шанел 5“.

Нејзината убавина и заводливо тело во облик на песочен часовник се заслужни за статусот на една од најгламурозните и најуспешните ѕвезди во Холивуд, но актерката Селма Хајек себе си се доживува сосема поинаку. 

Откако се дозна за неговата афера со домашната помошничка, американскиот глумец Арнолд Шварценегер веројатно немал грижа на совест.

Обожавателките на Леонардо Ди Каприо ќе можат да го видат гол во новиот филм на Мартин Скорсезе „Волкот од Вол Стрит“.

Опра Винфри се уште е на првото место на листата од списанието „Форбс“ како најплатена славна личност во светот. Таа го надмина режисерот на „Трансформерс“ Мајкл Беј за пет милиони долари, иако нејзината заработувачка е намалена за 125 милиони долари.

Ќерката на холивудската златна двојка Анџелина Џоли и Бред Пит ќе дебитира со четири години на големото платно во филмот „Maleficent“.

Библијата, што некогаш му припаѓала на Елвис Присли, ќе се најде на аукција идниот месец и се очекува да достигне цена од над 30.000 долари.

Извадоци од дневникот на британскиот актер Ричард Бартон кои беа објавени од британските медиуми, откриваат негова љубов кон Елизабет Тејлор со која беше женет двапати.

Најново на форумот

  • No posts to display.