Во рамки на светската претпремиера на блокбастерот„Лига на правдата” во Македонија, ќе биде отворена и првата изложба на рачно изработени патики, инспирирани од главните херои во филмот на DC Comics.

Холивудската актерка конечно се огласи во врска со озборувањата за наводна врска со холивудскиот заводник Бред Пит, кои се појавија баш во периодот кога тој се разведуваше од Анџелина Џоли.

Една од најактуелните светски ѕвезди во моментов, еден од највозбудливите и најспецифични вокали на денешницата, Rag`n`Bone Man доаѓа во Скопје, на голем концерт во арената „Борис Трајковски“, на 11ти мај.


Големата рок ѕвезда Стинг,во рамките на големата светска турнеја „57th & 9th“ по повод истоимениот албум, на 15-ти октомври доаѓа во Скопје. Концертот кој ќе се одржи во арената “Борис Трајковски“  е дел од неговата промотивна светска турнеја која стартуваше во февруари и ги опфаќа сите континенти.


Утре, сабота 26 ноември со почеток во 20:00h, Иноватива Груп Ви го претставува проектот “Скопје Tribute“ во клубот Midnight лоциран во строгиот центар на Скопје-Кеј 13ти ноември.
 

Најновата тема насловена “Најбоља”, отпеана од победниците на Скопскиот Фестивал, Ај Кју деновиве ја доживеа својата регионална промоција на музичкиот канал Ем-Ти-Ви Адрија.

Дани Димитровска со ново видео за песната “Суштина“, која подолго време се врти по радио станиците.

Со доаѓањето на новата година започнаа и најавите за годинешната церемонија за доделување на најпрестижните филмски награди оскар“, која ќе се одржи на 28 февруари. Домаќин на церемонијата ќе биде комичарот Крис Рок, кој сними и кратко филмче со провокативна содржина.

Зближување на некогаш најголемите холивудски бунтовници и бивши сопружници Мадона и Шон Пен одекна како бомба во американските медиуми.

Се‘ што е убаво, кратко трае, вели поговорка, која се покажа како точна и во случајот со апликациајта „Кој ме избришал“ на Фејсбук.

Најново на форумот

  • No posts to display.