"Рециклираме и се маскираме" е темата на првиот еко маскенбал што го организира трговскиот центар "Рамстор" заедно со "Пакомак". Екомаскенбалот ќе биде натпревар наменет за градинките и основните училишта.

Македонската телевизија се огласи по отстранувањето на спотот на Влатко и Есма од YouTube.

Возењето сноуборд во бикини е најновата мода во сибирскиот скијачки центар Шерегеш, пишува весникот „Дејли мејл“.

„Тунел“ е новата емисија во продукција на Македонската телевизија која ќе почне да се емитува на програмата во 18:15 часот, во среда на 06 февруари 2013 година. Автор и водител на емисијата е Живкица Каленикова.

Славната актерска двојка Пенелопе Круз и Хавиер Бардем чекаат второ дете, потврди извор близок на двојката за списанието „US Weekly“.

Негативен простор е техника во уметноста која се фокусира на искористување на празниот простор околу објектите во сликата. Концептот на негативен простор се користи во речиси сите форми на уметност, вклучувајќи ја фотографијата, лого дизајнот и генералниот арт дизајн.

Летоска на Олимписките игри, Кејт Мидлтон жестоко навиваше за британските олимпијци, а сега блесна на доделувањето на годишните спортски награди BBC Sports Personality во едно од своите најелегантни изданија.

Британската пејачка Адел постојно е на удар на критиката поради нејзината прекумерна тежина. Но, таа вели дека проблем со тоа и коментарите не и‘ влијаат воопшто.

Германската актерка со турско потекло Меријем Узерли, кај нас позната по улогата на Хурем султан во серијата „Величенствениот“, списанието „GQ“ ја прогласи за жена на годината.

Холивудската ѕвезда ја покажа својата прекрасна фигура во црн фустан со длабоко деколте на модната забава на Гучи во Музејот на уметноста 2012 во Лос Анџелес.

Најново на форумот

  • No posts to display.