За себе вели дека е прво е мајка па потоа сè друго – едукатор, забавувач, копирајтер, пилатес инструктор, додека телевизиската работа во моментот поради ситуацијата со пандемијата е во мирување. Но целата оваа нова ситуација нејзе не ја спречува на еден поинаков начин да им се посвети на обврските.


Холивудската актерка, Чарлиз Терон секогаш плени со својата убавина и јавноста е заинтересирана за детали од нејзиниот живот кој не секогаш ги открива. Но овој пат таа прозборе искрено за некои интимни детали.

Гордана Ѓорчева позната на јавноста како презентер на вести на МРТВ, деновиве е пресреќна во новата улога на баба. Имено пред два месеца таа го доби внукот Вања од ќерката Луција, кој е причината поради што секој миг сака да е дома со него.

Книгата „Приказната за Зоки Поки“ од писателката Оливера Николова, со децении е задолжителна лектира за учениците во основно образование. Палавштините на главниот лик Зоки, неговата најдобра другарка Лидија и случките од семејниот живот во неговото семејство се незаборавни, подеднакво како и поуките кои можат да ги извлечат читателите – што е вистинско другарство, колку е важно да бидеш културен, воспитан, да ги почитуваш повозрасните....


Животот некогаш ги мести работите сосема неочекувано. Љубовната приказна на згодниот Џејсон Момоа и поранешната сопруга на Лени Кравиц, актерката Лиза Бонет е доказ за тоа.

Оскаровката која важи за голем професионалец кога е работата во прашање, откри дека никогаш не ужива во снимање на интими сцени, а најтешко ѝ било кога работела на филмот „После венчавката“ во режија на нејзиниот сопруг Барт Фрондлих.

Пред девет години заврши емитувањето на нејзиното телевизиско шоу „Опра Винфри шоу“, но американската телевизиска и актерска ѕвезда не застана со работа. Последен проект на Опра Винфри  е оној за Apple TV кој е фокусиран на менталното здравје. Но, таа сè уште го привлекува вниманието на јавноста во врска со својот приватен живот и затоа реши да проговори јавно за деталите кои најмногу ја интересираат публиката. 

Сигурно се сеќавате на пејачката со моќен глас, Дафи, која постигна планетарен успех, а потоа ја снема и долго време ја немаше во јавноста. Велшката пејачка сега се огласи преку својот инстаграм профил со порака во која ја откри шокантната вистина за нејзиното повлекување од јавниот живот.

Со емотивен говор во кој се потсети на својата ќерка Џиана и сопругот Коби, Ванеса Брајант се прости од своите сакани кои загинаа во хеликоптерска несреќа. Таа раскажуваше за посебната љубов која ја имале со ќерка си Џиџи, за која откри дека била прекрасна ќерка, сестра и вистински другар.


Денес кога филмската продукција скоро секој ден промовира нови филмови, ретко кој филм останува на првото место од Бокс офисот цел викенд или преку сила неколку недели, а тука се вклучени и најдобрите блокбастери. Секогаш излегуваат нови филмови кои веднаш го заземаат првото место. Студијата плански ги промовираат филмовите, пред или после некој блокбастер, но не секогаш тоа им носи успех во пласманот. Сепак работите не беа отсекогаш такви. Еве четири филмови кои останаа на првото место од Бокс офисот по неколку недели.

Најново на форумот

  • No posts to display.