Актерката Дајан Кругер сè уште не го откри името на нејзината 11-месечна ќерка, но деновиве ги почести со една заедничка  фотографија на социјалната мрежа Инстаграм, под која напиша „Моето сè“.

Пред  една недела на Македонската радио телевизија започна да се емитува реобновената детска серија „Дајте музика“ со која пред 30 години на малите екрани се дружеа многу генерации деца. Овој пат како автори се потпишуваат Лазар и Цаци Паковски, додека улогите на детските ликови им беа доверени на деца од драмското студио на актерката Весна Петрушевска. 

Во 1974 година поранешна Југославија ја потресе приказната за девојката Милица Костиќ која трагично почина откако скокнала од 11 кат од зградата, каде била заклучена во стан. Имено девојката од страна на едно момче, била намамена во станот со изговор дека треба да ја повика да излезе неговата девојка, бидејќи родителите ѝ се многу строги.


Сликата на малиот Арчи кој е прв пат со родителите на официјално патување, го обиколи светот. Меган Маркл и принцот Хари веќе се во војна со медиумите, особено реагираа бурно за објавување фотографии од бебето. Па така крштевката на Арчи помина во голема тајност, а слики од детето објавуваа многу ретко и тоа избрани дискретни кадри.

 

Ештон Качер не можеше да ги задржи солзите додека сведочеше на судењето за убиство на неговата девојка Ешли Ајлерин, извршено од сервисерот за клими, Мајкл Гарџуло познат и како „Холивудскиот мевосек“. Тој исто така беше обвинет за уште едно убиство и еден обид за убиство извршени во периодот од 1993 до 2008 година.  

На шоуто во Лас Вегас пејачката доживеа многу непријатна и опасна ситуација. Имено таа во тек на настапот на сцената повика еден обожавател од публика, а тоа што следеше, не можеше ни да го замисли.

Откако пред некој ден популарната актерка го отвори Инстаграм профилот и ја постираше првата фотографија заедно со колегите од серијата „Пријатели“, направи вистински хаос и за за пет часа имаше над еден милион следбеници, со што го сруши рекордот кој претходно го поставија принцот Хари и Меган Маркл со нивниот заеднички профил на оваа социјална мрежа.

Холивудската актерка, Чарлиз Терон која наскоро ќе ја гледаме во новиот филм „Bombshell“, секогаш плени со својата убавина и јавноста е заинтересирана за детали од нејзиниот живот кој не секогаш ги открива. Но овој пат таа прозборе искрено за некои интимни детали.

 

Иако приватниот живот на Тоше Проески беше таен, сепак не поминуваше незабележано. И покрај тоа што го поврзуваа со многу девојки, неговите пријатели тврдат дека имал само една голема љубов, ракометарката Андријана Будимир, со која беше во долгогодишна врска со прекини.

 

Поминаа 12 години од денот кога цела Македонија, но и Балканот, се разбудија слушајќи ги шокирачките вести – Тоше Проески загина во сообраќајна несреќа во Хрватска.