Германската актерка со турско потекло Меријем Узерли, кај нас позната по улогата на Хурем султан во серијата „Величенствениот“, списанието „GQ“ ја прогласи за жена на годината.

Холивудската ѕвезда ја покажа својата прекрасна фигура во црн фустан со длабоко деколте на модната забава на Гучи во Музејот на уметноста 2012 во Лос Анџелес.

Рускиот милијардер за својата девојка модната икона Наоми Кемпбел, во Москва гради необична куќа, која изгледа како вселенски брод. Топ моделката наскоро ќе има една од најнеобичните куќи во светот, за која многумина велат дека изгледа како вселенски брод кој штотуку слетал.

Пејачката од Блек Ајд Пис, јавно зборуваше за деталите околу наводната афера на својот сопруг, актерот Џош Дјумел.

Иако имаше шанси – Ален Марин, Среќко Варгек, Мате Чуљак, Славко Шаиновиќ и Милан Поповиќ - популарната пејачка од Сплит ја бараа за жена, но никој не ја венчаше

Згодниот холивудски актер е првиот маж кој ќе биде заштитно лице на женски парфем и тоа не било кој туку познатиот „Шанел 5“.

Нејзината убавина и заводливо тело во облик на песочен часовник се заслужни за статусот на една од најгламурозните и најуспешните ѕвезди во Холивуд, но актерката Селма Хајек себе си се доживува сосема поинаку. 

Откако се дозна за неговата афера со домашната помошничка, американскиот глумец Арнолд Шварценегер веројатно немал грижа на совест.

Обожавателките на Леонардо Ди Каприо ќе можат да го видат гол во новиот филм на Мартин Скорсезе „Волкот од Вол Стрит“.

Опра Винфри се уште е на првото место на листата од списанието „Форбс“ како најплатена славна личност во светот. Таа го надмина режисерот на „Трансформерс“ Мајкл Беј за пет милиони долари, иако нејзината заработувачка е намалена за 125 милиони долари.

Најново на форумот

  • No posts to display.