Утре во британскиот главен град ќе се одржи изборот за Мис на светот, на кој ќе продефилираат 121 учеснички. Најголема фаворитка е мисот од Јужна Африка, Ролен Штраус.

Популарната пејачка Ријана го лансираше новиот парфем за мажи "Палавко", кој е нејзин прв парфем за мажи.

Војвотката од Кембриџ и нејзиниот сопруг принцот Вилијам потврдија дека нивното второ дете треба да се роди во април. Ова е првпат да се открие точниот месец на раѓање на бебе од кралското семејство.

Освен на теренот, го освојуваат и градот со врвниот градски кросовер - новиот NISSAN Qashqai.

Прекрасната холивудска актерка Блејк Лајвли го очекува првото бебе со сопругот Рајан Рејнолдс.  

Детскиот фестивал Поточиња врши упис на нови членови на возраст од 5 до 12 години по пат на аудиција.

Проектот „Повеќе насмевки“ чија цел е преку интерактивни современи методи да се поттикне интересот кај родителите и децата за важноста на грижата за забите од најраната возраст, ќе се реализира преку редовни бесплатни работилници со децата и родители

Авторите на серијата Дејвид Коен и Макс Мачник заедно со "Ен-Би-Си" донираа предмети на Националниот музеј на американска историја.

Иако македонската естрада е периодична и не секогаш можеме да се пофалиме со добра и континуирана македонска продукција, сепак постојат и исклучоци.

Од 12 јуни до 2 јули децата ќе имаат несекојдневна можност да се запознаат одблизу со огромните диносауруси кои во минатото пред 250 милиони години ја населувале земјината топка.

Најново на форумот