Македонската фудбалска репрезентација го одигра мечот против Грузија. Ова беше историски ден за нашата Фудбалска репрезентација на која доби резултат 0:1 против Грузија благодарение на капитенот Горан Пандев во 56. минута, со кој резултат Македонија стана учесник во Европското првенство. Среќно момци, Ви благодариме за радоста.

Најново на форумот

  • No posts to display.