Освен на теренот, го освојуваат и градот со врвниот градски кросовер - новиот NISSAN Qashqai.

Популарноста на најтрофејниот македонски ракометен клуб Вардар секојдневно расте, а паралелно со тоа рапидно се зголемува и бројот на симпатизерите на Алекс Душебаев, Тимур Дибиров и Столе Стоилов кои на последниот натпревар беа најпрецизни во победата над својот противник.

Со својот компактен изглед, аеродинамична каросерија, повисока положба на возачот, новиот Qashqai овозможува ново урбано доживување во градското возење на младите ракометари. Секој луксузен детал е дизајниран да привлекува погледи без да ја наруши удобноста во возењето, а дека тие вистински уживаат може да погледнете во галеријата фотографии по еден од нивните тренинзи непосредно пред натпреварот со РК Рајн Некар Левен.

 

За да ги погледнете сите фотографии кликнете на ЛИНКОТ

Најново на форумот