Детскиот фестивал Поточиња врши упис на нови членови на возраст од 5 до 12 години по пат на аудиција.

Аудицијата ќе се одржи на 16, 17 и 18 Септември во градинката Срнчика ( населба Аеродром ) со почеток од 18 до 19:30 часот.

 

Не пропуштајте Вашето дете да стане дел од најубавата музичка приказна.

 

Пријавување и информации на телефонскиот број 072 210 660 и на e-mail Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

{AG thumbWidth="200" thumbHeight="120" thumbAutoSize="none" arrange="priority" backgroundColor="ffffff" foregroundColor="808080" highliteColor="fea804" frame_width="500" frame_height="300" newImageTag="0" newImageTag_days="7" paginUse="1" paginImagesPerGallery="10" albumUse="1" showSignature="0" plainTextCaptions="1" template="classic" popupEngine="slimbox"}2014/09/potocinja{/AG}

Најново на форумот

  • No posts to display.