Војвотката од Кембриџ, деновиве беше гостинка на предавањето во врска со едно истражување за важноста на првите пет години од животот за развојот на детето, неговото физичко и ментално здравје, но и последиците за самото општество.

Еден шестгодишник од Бразил, се заглавил во голема глинена вазна. Членовите на семејството се обидоа да го извадат, но не им успеваше.

Ако некој знае да приреди шоу, тогаш тоа е латино дивата Џенифер Лопез, која овој пат во соработка со Малума изведе настап за паметење. На доделувањето на Американските музички награди во Лос Анџелес сите зборуваа само за нивниот страстен настап на сцената.

Три познати мајки, актерките Чарлиз Терон и Ева Мендез, и поранешната манекенка Криси Тиген, покажаа како изгледаат кога ќе се препуштат во рацете на нивните деца. А тие користејќи ја својата имагинација во свој стил ги средиле познатите мајки.

Еден од најпосакуваните мажи на светот 59- годишниот Џорџ Клуни, кој се најде на насловната страна на светски познатиот машки магазин „Џи Кју“ по повод 25 од првото издание на истиот, отворено зборуваше за неговиот приватен живот, љубовта, семејството иако тоа воопшто не наликува на него.

И покрај сите случувања со ковид-19 пандемијата, 46-тото доделување на наградите „Избор на публиката“, сепак се одржа во Санта Моника. На него главната награда „Икона на годината“  отиде во рацете на Џенифер Лопез. Латино дивата на сцената се појави во гламурозно издание и откако се заблагодари, одржа кус емотивен говор, кој никого не остави рамнодушен.

Македонската фудбалска репрезентација го одигра мечот против Грузија. Ова беше историски ден за нашата Фудбалска репрезентација на која доби резултат 0:1 против Грузија благодарение на капитенот Горан Пандев во 56. минута, со кој резултат Македонија стана учесник во Европското првенство. Среќно момци, Ви благодариме за радоста.

„Кока-кола“ повторно разбуди многу емоции со новата  новогодишна реклама.Овој пат нивната порака е „Овој Божиќ подари нешто што само ти можеш да го подариш“. Kраткото видео е мини филмска приказна во која девојчето му дава писмо за Дедо Мраз, на татко ѝ, кој заминува да работи на нафтена платформа на север. Но тој го заборава писмото, а бродот со пошта заминува и за да не ја разочара ќерката тргнува со чамец да го стигне поштенскиот брод. Токму тогаш започнува авантурата која мора да ја погледнете. Погледнете го видеото на нашиот портал.

Популарниот актер Кевин Спејси, кој беше обвинет за сексуална злоупотреба, вели дека сака да соработува со филмскиот режисер Роман Полански, кому поради исто такво дело забранет му е влез во САД.

Со својот фејсбук статус водителката и фитнес инструктор Снеже Велков предизвика различни реакции нејзините пријатели и следбеници. Некои се сложуваа, а други негодуваа. Кое е вашето мислење?

Најново на форумот

  • No posts to display.