Во правната битка околу старателството за синот со поранешниот сопруг Милан Поповиќ, пејачката Северина Којиќ го изгуби спорот. Како што пренесуваат медиумите, судијката Теа Голуб, утрово донесла привремена мерка и решила да пресуди, детето да живее со таткото, српскиот бизнисмен Милан Поповиќ и тој самостојно да се грижи за неговото здравје и образование.

Да се ​​нарече некоја личност „наивна“ деновиве генерално се смета за навреда. Но, дали е спротивното од овој квалитет - цинизам, пресметливост и лицемерие, причина за гордост кај нивните сопственици? Дефинитивно не се сложуваме, и сега ќе ви кажеме кои се трите хороскопски знаци кои ја носат чистотата на детската наивност. 

 

Пoзнатата телевизиска водителка ги открива тајните за тоа како да успеете во животот и ја постигнете саканата цел

Tие се славни и богати, омилени кај публиката, но и уште една работа им е заедничка - брилијатниот ум. Еве кои се тие со највисок коефициент на интелигенција. 

Американската поп ѕвезда, Алиша Мур, позната под псевдонимот Пинк, објави дека ќе замине на подолг одмор од музиката, за да му се посвети на своето семејство и одгледувањето на децата Вилоу (8) и Џејмисон (2) , кои ги има во бракот со моторциклистот Кери Харт.

Сестрите Илина и Јована Николовски, заедно со оперскиот пејач Кристијан Антовски, снимија видео запис за песната „Љубов“ , која носи многу топла порака. 

Здружението  ,,Проект Среќа“,   месецот на детето- ноември, го започна со долгоочекуваниот проект- Прво бесплатно училиште за музика, уметности и вештини ,,Гитари Дирки и Свирки“.

Холивудската sвезда Киjану Ривс, познат по тоа што ја крие својата приватност, конечно реши да ја сподели својата љубовна среќа со обожавателите.

Ако на времето постарите генерации растеа со странски тинејџерски серии чија епизода нетрпеливо се очекуваше, конечно младата публика во Македонија добива своја македонска тинејџерска серија која ќе ги забавува и едуцира. 

46-годишната Хајди Клум повторно го привлече вниманието на сите на добротворниот настан „Ангел Бал“ во Њујорк. Таа беше ѕвезда на гала вечерта организирана од фондацијата „Габриел Ангел  за истражување на рак“, која собира средства за борба против ракот.