Модните парчиња со линии, се повторно актуелни. Мoжете да ги носите во разни пригоди, само доволно е да ги искомбинирате со интересни модни додатоци и соодветни чевли.

Познатата холивудска актерка освојува со својот изглед каде и да се појави. Синоќа на премиерата за филмот „Прометеј“ во Лондон, Шарлиз Терон блескаше на црвениот тепих во едноставниот син кус фустан.

Секоја невеста кога се подготвува за големиот ден, меѓу другите нешта, големо внимание им посветува и на чевлите. Сега новитет доаѓа од Ugg Австралија, кои за идните невести нудат необичен тренд – невестински ugg чизми.

Викторија Бекам, освен за себе, со подеднакво внимание се грижи и за изгледот на своите синови, кој секогаш е по последна мода.

Славните убавици од златната холивудска ера, за својата карактеристична убавина им биле благодарни на малите тајни кои грижливо ги чувале само за себе и ги применувале секојдневно.

По повод свечениот ручек со кој кралицата Елизабета го прослави својот дијамантски јубилеј, убавата војвотка од Кембриџ уште еднаш ги освои сите со својата елеганција и убавина во едноставен розов фустан.

Убавината секому му е важна кога се подготвува за дневно или вечерно излегување. Она кое е во прв план, секако е да се биде во тренд и да се следат најновите модни предлози. Еве некои од нив кои морате да ги пробате оваа пролет.

 

Сакате да ја бојадисате косата дома? Без разлика на тоа која боја ќе ја одберете, не ја отвoрајте кутијата се додека не ги прочитате десетте заповеди за безгрешно бојадисување на косата

Најново на форумот

  • No posts to display.