Колку успех ќе имате на интервју за работа или во важни преговори, во голема мера зависи од физичкиот изглед. Затоа послушајте ги советите од модните стилисти

Во просек 409 дена им се потребни на жените после породувањето да се чувствуваат повторно пожелно и да им се вратат во редовните активности,

Трендсетерките Бијонсе, Ријана и Кејти Пери, први почнаа да експериментираат со различен маникир, а сега отидоа чекор понапред и на ноктите ставија прстени.

Оливија Палермо, позната американска стилистка, ги избра клучните модни парчиња за есента која нè очекува.

Овој октомври во H&M со купување на посебната колекција за деца со забавна и модерна облека, наменета за игра и посебни пригоди, ќе се собираат прилози за програмата од УНИЦЕФ за подобрување на животот на децата.

Нема ништо полошт од тоа кога ќе се вратите дома по одличната забава и ќе видите дека вашите нови високи потпетици се уништени од кал или гребаници.

Ако сакате ноктите да ви бидат во тренд, време е за кадифен маникир.

Тексас платното (познато и како деним) е прекрасен материјал од кој може да се создадат сукњи, јакни, фустани,чанти, чевли, кошули...

Ако сакате набрзина да се подготвите за излегување и да бидете модерни, еве предлог.

Жолтата, бојата на летото, сонцето...отсега нека биде и ваш избор, без разлика дали е само некој детаљ или пак ќе се решите за парче облека во изразито жолта боја.

Најново на форумот

  • No posts to display.