Оливија Палермо, позната американска стилистка, ги избра клучните модни парчиња за есента која нè очекува.

Овој октомври во H&M со купување на посебната колекција за деца со забавна и модерна облека, наменета за игра и посебни пригоди, ќе се собираат прилози за програмата од УНИЦЕФ за подобрување на животот на децата.

Нема ништо полошт од тоа кога ќе се вратите дома по одличната забава и ќе видите дека вашите нови високи потпетици се уништени од кал или гребаници.

Ако сакате ноктите да ви бидат во тренд, време е за кадифен маникир.

Тексас платното (познато и како деним) е прекрасен материјал од кој може да се создадат сукњи, јакни, фустани,чанти, чевли, кошули...

Ако сакате набрзина да се подготвите за излегување и да бидете модерни, еве предлог.

Жолтата, бојата на летото, сонцето...отсега нека биде и ваш избор, без разлика дали е само некој детаљ или пак ќе се решите за парче облека во изразито жолта боја.

Модните парчиња со линии, се повторно актуелни. Мoжете да ги носите во разни пригоди, само доволно е да ги искомбинирате со интересни модни додатоци и соодветни чевли.

Познатата холивудска актерка освојува со својот изглед каде и да се појави. Синоќа на премиерата за филмот „Прометеј“ во Лондон, Шарлиз Терон блескаше на црвениот тепих во едноставниот син кус фустан.

Секоја невеста кога се подготвува за големиот ден, меѓу другите нешта, големо внимание им посветува и на чевлите. Сега новитет доаѓа од Ugg Австралија, кои за идните невести нудат необичен тренд – невестински ugg чизми.