Секоја жена е единствена по градбата на своето тело, а некои се комбинација од повеќе типови тело. За да бидете секогаш модерни и убаво облечени, мора да знаете прво каков телесен тип сте,

Украсните венчиња и ленти за коса не се повеќе модерни само за тинејџерките.

Есента сe‘ уште е пријатно време во кое не‘ развеселува со убавите бои, есенската мода...но и најважното есенските плодови, кои овој пат можете да ги искористите за нега не лицето и телото. За овие маски нема да ви треба многу време, ниту пари, а и не мора да одите во козметички салон.

Модата секогаш изненадува, па така одамна отпишаните гумени чизми кои се носеа само за работа по дома, додека никој не гледа, денес се модерно парче кое можете да го носите секаде и со мини здолништа.

Млада жена со моќен глас, исклучително индивидуален моден стил, со јасна дефиниција на тоа што е сцена а што секојдневие, на македонската поп пејачка и‘ овозможија да стане заштитино лице на нова модна колекција

Секој дама најженствено се чувствува на високи потпетици, но последиците кои тие ги оставаат некогаш се навистина болни. Потпетици за на работа, за излегување, за прошетка....звучи познато.

Македонската текстилна компанија, специјализирана за производство на долна облека- „Тритекс“ од Прилеп, од денес (5 март среда) отвори бутик во трговскиот центар „Рамстор“ во Скопје.

По повод Денот на жената, 8-ми Март, Skopje City Mall им овозможува на сите припаднички на понежниот пол кои сакаат гордо да го претстават својот моден стил во јавност, за истиот да добијат вредни награди учествувајќи во изборот на жена со стил.

Функцијата на кожата опфаќа елиминација, ребалансирање и обновување. За да се изведат овие функции во основа потребно е насобраната дневна нечистотија, непотребни зголемени маснотии и секрети да се отстранат,

Навистина е возможно за четири недели значително да се подобри квалитетот на косата и да се намали нејзиното опаѓање. Како? За почеток концентрирајте се на поттикнување на растот на нова коса, а старата ќе се обновува паралелно. Многу брзо сите ќе забележат значителна промена кај вас.