Секоја жена ќе признае дека во својата козметичка торба со тек на време додава нова маскара, бидејќи секоја од нив ветува екстра изглед на трепките. Се случува одеднаш да имате отворено по неколку маскари, со што значително им го намалувате векот на трање. За да ја спасите маскарата од фрлање лесно можете со едноставен трик.

Од разни причини може да се случи да станете наутро со потечени очи или пак да ви се појават до вечерта – недоволно сон, претерано плачење, преголемо внесување сол во организмот, емоционален стрес, собирање токсини во телото, разни иритации и тн. 

Постојат многу причини за појава на темни дамки на кожата - бричење, депилација, убоди од инсекти, изложеност на сонце, употреба на дезодоранси и т.н. Како по некое непишано правило тие  обично се појавуваат во пределот на вратот, под пазувите и меѓу бутовите.

За да се справите со акните и проблематичната кожа, потребна ви е не само вистинската медицинска козметика и помош на специјалист, туку и правилна диета. Дерматолозите се согласуваат дека храната и пијалокот имаат огромно влијание врз состојбата на кожата, па ако сакаме да ја подобриме, мора да исклучиме одредени производи од нашето дневно мени. 


Пластичниот хирург Тери Дуброу измисли диета која не само што ги топи килограмите, и тоа прилично брзо, туку ја затегнува кожата, го забрзува растот на коста и дава енергија, а заедно со сопругата Хедер напиша и книга за нивниот режим на исхрана.

Нашето секојдневие е исполнето со обврски заради кои имаме помалку време за работите кои ги сакаме, посебно за шопингот кој прерасна во задача и нешто што треба да се заврши набрзина.

Дизаjнерот и моден новинар Небојша Толески по подолга пауза се враќа на модната сцена со луксузна колекција во која централно место зазема рачниот вез

Топ моделката Тајра Бенкс е една од ретките убавици која признава колку труд е потребно за да се изгледа совршено на насловните страници од списанијата.

Макси фустанот треба да е главен во орманот на секоја трудница. Дава доволно место да расте бебето во стомачето и е пријатен за носење во текот на целата бременост.

Убавата актерка со кубанско потекло воодушевува со својата убавина. Таа се обиде и во светот на модата, а сега лансираше своја линија шминки под името Circa.

Најново на форумот