Можност идните мајки од прва рака да се запознаат со јогиската програма подготвена само за нив. Работилницата е бесплатна и е во организација на Јога-сојузот на Македонија во соработка со списанието „Мајка и бебе“.

Наменета е за жени по навршувањето на првиот триместар од бременоста.

 

Работилницата ќе ја водат:

Анастазија Терзијева Илиева, постар инструктор по јога

Даница Ивановска Лепојевиќ, инструктор по јога и психолог

 

Работилницата ќе содржи:

- Практичен час со специјализирана јогиска програма за бремени жени

- Запознавање со придобивките од практикувањето пренатална јога во однос на:

*подобрување на физичката и психичката состојба на бремената жена

*помош при чинот на породување

*психо-физичкото стабилизирање на жената после породувањето

*односот на мајката кон бебето во текот на бременоста и по породувањето

- Подарок од списанието „МАЈКА И БЕБЕ“

 

Пријавување и информации на:

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Најново на форумот

  • No posts to display.