Состојки:

За прелив - 350 г темно чоколадо
За фил - 150 г млеко, 100 г бело чоколадо, 100 г црно чоколадо,150 г нутела, 200 г лешници

Состојки: 1 пакување листесто тесто, 1 жолчка, 1 пакување крем сирење, 2 пакување филети од чаден лосос, свеж власец, анасон, капари (по избор)

Состојки:

- 3/4 чаша омекнат путер, 1/2 чаша кафеав шеќер, 2 чаши праски сечени на резанки, 3/4 чаша бел шеќер, 1 јајце, 1 лажичка екстракт од ванила, 1 1/4 чаша брашно,. 1/2 лажица прашок за пециво, 1/2 лажичка сол и 1/2 чаша млеко, шлаг по желба

Cockta Ви го претставува новиот револуционерен вкус на Cockta Black Tonic. Уникатната комбинација од кокта и тоник, со богат, исклучителен карактер, дебитира како сосема нов сегмент на пазарот на темни горчливи тоници.

Состојки

- 2 средни домати, 1 готово листесто тесто, 1 лажица сенф, 200 г бри сирење, 1 лажица сувс мајчина душичка, ½ лажичка сол, црн пипер, малку брашно

Состојки: сладок леб (бриош и сл.), млеко, 4 лажици шеќер, кора од лимон, ½ чаша маслиново масло, 2 јајца. За посипување – шеќер, цимет, мед или мармалад

Состојки: 250 г мелено свинско месо, 250 г мелено јунешко месо, 1 сечкан кромид, 2 сечкани чешниња лук, 1 конзерва домати, 2 лажици оригано, 1 лажица паста од домати, 1 пакување свежи њоки, 6 парчиња моцарела, ½ лажица сечкан магдонос, сол

Состојки

- резанка леб, павлака и јогурт

Состојки: 4-5 лажици мајонез, 1 лажичка свежо цеден сок од лимон, 2 лажици сечкан копар плус уште малку за декорација, 1 багет, 5-6 парчиња сланина, 1 китка марула, 10-12 чери домати

Состојки

- ¼ главица свежа зелка, 1 морков, 1 помал пашканат, пилешко бело месо

Најново на форумот