Италијанската модна куќа „Долче&Габана“ го промовира својот прв парфем наменет за бебиња.

- Парфемот е инспириран од мекоста на кожата, свежината на здивот и првата насмевка на бебето - изјавија дизајнерите Доменико Долче и Стефано Габана.

Во парфемот доминираат мирисни ноти од лимон, диња и мед, не содржи алкохол и одговара и за девојчиња и за момчиња.

Овој парфем ќе може да се купи за 45 долари.

Пред „Долче&Габана“ парфем за бебиња лансирале и „Барбери“ и „Булгари“.

 

 

Најново на форумот

  • No posts to display.