Најсилна привлечност имаат оние жени кај кои природната убавина е надополнета со внатрешни квалитети. Женската внатрешна убавина не може лесно да е објасни, но хороскопот открива кои особини на жените родени во три посебни знаци ги привлекува мажите и тие засекогаш остануваат покрај нив.

Двојките кои пред сè се пријатели, кои се длабоко поврзани еден со друг, се многу среќни. Кога ќе се вљубиме, среќни сме и сакаме таа врска да трае засекогаш. Сепак, доколку сте на почеток од врската и се прашувате како да го совладате тој пат до стабилна врска, ви ја откриваме тајната на среќните двојки.


Секој знак во хороскопот има свој спротивен пар, а луѓето родени во спротивниот хороскопски знак имаат најдобри врски. Откријте кој хороскопски знак е спротивен на вашиот и зошто би биле идеална двојка.


Зошто некои бракови успеваат, а други се “рушат“ под притисок на негативните емоции? Многу истражувачи се обиделе да дадат одговор на тоа прашање во желба да дознаат дали постојат знаци врз основа на кои можеме да предвидиме потенцијален распад на брачната заедница. Со оваа тема се занимава и Џон Готман, американски психилог, кој комплетната кариера ја посветил на анализирање на љубовните односи и во последниве 40 години поминал во многу истражувања на брачни двојки.

Хемијата помеѓу вас и партнерот е комбинација на емоционална и физичка привлечност и за да го одржите вашиот сексуален живот среќен и здрав -треба да зборувате на теми поврзани со сексот. Еве кои се тие пет (не)пријатни теми за кои морате отворено да дискутирате : 

Честопати имаме разни идеи за видовите храна која треба да нè направи привлечни. Но, може ли храната навистина да го подобри сексуалниот живот, да го смени вашето расположение и да ја зголеми плодноста? На која храна помислувате кога сакате да бидете романтични? Можеби чоколадо, шампањско или јагоди?

Човечки е да се греши, но, постојат гревови што мажите тешко можат да им ги простат на жените. Едноставно некои женски слабости можат да влијаат негативно и да го уништат дури и најстабилниот однос.

Хороскопот вели дека при прв проблем во врската знаат да се оддалечат и да побарат нов емотивен партнер. Трите знаци на кои неверството им е во крвта се: Близнаци, Лав и Вага.
Тие ќе ве изневерат секогаш кога ќе имаат можност. На некои тоа ќе им го подигне егото, а на други ќе им донесе ново ниво на енергија во врската.

Ако сте родени во некој од овие хороскопски знаци, добро размислете пред да се решите за брак, бидејќи имате поголеми шанси за развод од останатите знаци од зодијакот. А ако не сакате развод, размислете дали сте подготвени на авантура со некој од овие хороскопски знаци: 

Ако се прашувате на кој датум треба да се венчате, астрологијата е тука да ви помогне. Минатата година најпосакуваниот датум за свадби беше 09.09.2019, а сега астрологотот Каролин Фолкнер го открива најсоодветниот ден за брак во новава година, според ѕвездите.

Најново на форумот

  • No posts to display.