Добродојде, гостин
Корисничко име Лозинка: Запомни ме

СМС пораки
(1 посетител/и) (1) Гостин
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: СМС пораки

СМС пораки 18 Дек 2010 08:01 #90752

 • DijanaP
 • Вози мотор
 • Баниран
 • Теми: 2006
Овдека можете да пишувате убави СМС пораки за роденден, божеќ, велигден, Нова година, можеби на некого ќе му треба идеа и добро ќе му дојде.
Следниве корисници изразија благодарност: EckaGj, ljubica78

Ре: СМС пораки 18 Дек 2010 08:11 #90761

 • jasmina 25
 • Вози мотор
 • teenager
 • Теми: 802
dijana temava e super...vakvi poraki imam mnogu zapisano vo tetratka no koj znae kaj mi e...eve ke pisam edna za rodenden sto mi e vo telefon...

Neka Bog gi pretvori tvoite zelbi vo realnost,srceto neka ti e vodic vo zivotot a ti sekogas bidi zdrav-a,sreken-na i nasmean-a....SREKEN RODENDEN
Следниве корисници изразија благодарност: DijanaP

Ре: СМС пораки 18 Дек 2010 08:17 #90762

 • EckaGj
 • Вози мотор
 • Баниран
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
Браво за темава
Еве една шегаџиска

Пиво, вотка, мартини, наздравје за многу години. Жива, здрава, насмеана и цела година пијана, но не од домашна ракија туку од љубовна магија! SREKEN RODENDEN!
Следниве корисници изразија благодарност: DijanaP

Ре: СМС пораки 22 Дек 2010 19:31 #92540

 • k.n.
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 11
Ovaa godina bidi dobar matematicar.Sobiraj sreca,odzemi taga,pomnozi
radost i podeli ljubov
Следниве корисници изразија благодарност: DijanaP

Ре: СМС пораки 02 Јан 2011 21:39 #97914

 • desi4ka
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 39
Zivotot e kratok,krsi gi pravilata, prostuvaj,baknuvaj sporo,sakaj iskreno,smej se cesto,ne zali za nestata koi te pravat sreken!Uzivaj vo sekoj moment ovaa godina!

Ре: СМС пораки 02 Јан 2011 22:26 #97926

 • Ананда
 • Вози мотор
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
Еве една смс за Нова Година која баш сега ја добив и која многу ми се допаѓа

Бидејќи сите ќе ти посакаат среќа, јас ти посакувам да ја препознаеш и уживаш во неа. Исполни ги годините со живот, а не животот со години. Оствари го она што го посакуваш, но сочувај го она што го имаш.

Ре: СМС пораки 02 Јан 2011 22:30 #97928

 • ljubica78
 • Вози мотор
 • junior
 • Теми: 671
Ovaa poraka ja dobiv od snaami od srbija. Na srpski e ama mnogu mi se dopadna:

Poleteli andjeli poput ptica, dotaknuli osmeh tvog lica i poslali poruku na krilima belim da ti sve najbolje svim srcem zelim.SRECNA NOVA GODINA!

Ре: СМС пораки 02 Јан 2011 22:38 #97933

 • DijanaP
 • Вози мотор
 • Баниран
 • Теми: 2006
1. Nek ti bude jasno za ISKRENU ISKRENU CESTITKU NIKAD NIJE KASNO, kad se iz guzve izadje cestitke su najsladje.Zato primi cestitku ovu jer ti zelim srecnu godinu novu.

2.Sreca je mala,obicna,neupadljiva...i mnogi ne mogu da je vide. Zelim ti da je vidis i u uzivas u njoj...Danas...Sutra...Zauvek....Srecna nova godina

3.Среќата нека биде вечност во вашиот дом, љубовта верен пријател, здравјето непресушно богатство! Среќна Нова Година!!!

Ре: СМС пораки 07 Јан 2011 19:52 #99611

 • DijanaP
 • Вози мотор
 • Баниран
 • Теми: 2006
И додека последниот миг од Бадник догорува,слушни го срцето што зборува.Нека низ живототсреќа те води,среќен ти Божиќ и ХРИСТОС СЕ РОДИ!

Ре: СМС пораки 02 Мар 2011 23:09 #118609

 • Adelle
 • Вози мотор
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1224
Луѓе ај кажете некоја убава СМСка за прв роденден?? Треба на внук ми да му пуштам честитка а не ми текнува што да напишам убаво?!?!

Ре: СМС пораки 31 Јул 2011 21:50 #146549

 • bart
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 2894
Една роденденска:
Групата „Бело дугме“ ти го честита роденденот со песната „Доживети стоту“.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
Последна промена: 31 Јул 2011 21:51 Од bart.

Ре: СМС пораки 16 Дек 2011 20:51 #171362

 • bilni
 • Вози мотор
 • toddler
 • Теми: 200
Некаовој ден те поведе кон иднината, светло нека ти ја одбележи судбината,нека животот ти биде рајска градина во која ќе цвета твојатаубавина


За твојот роденден ти посакувам букет од рози, покриен со капките на младоста, нежно замотан со целофан од среќа и прекрасно врзан со лентата на љубовта. Среќен роденден!

Ре: СМС пораки 16 Дек 2011 21:01 #171364

 • bilni
 • Вози мотор
 • toddler
 • Теми: 200
Не кажувај го сето она кое го знаеш,
не прави го сето она кое го можеш,
не верувај во сè што ќе слушнеш,
не давај сè што имаш,
не посакувај сè што немаш,
туку биди задоволен со она што го имаш.
Среќен роденден!


Понекогаш деновите не ни значат ништо, ги гледаме како поминуваатм како птици во лет. Но денес е само ТВОЈ ДЕН и ти го правиш најрадосниот ден во годината. Среќен роденден!

Нека изворот на среќата извира со кристални води кон патот на твоите соништа. Живеј, фрли се во прегратките на младоста и нека секоја твоја замисла биде остварена мечта!


Среќен роденден, пријателке! Bиди непозната, за да си интересна. Биди недостапна, за да си посакувана. Ако зборуваат нешто за тебе, не грижи се. Штом зборуваат, значи ти завидуваат, а штом завидуваат сигурно има за што. Знај си ја цената, но не се продавај. Ти го посакувам тоа од сè срце, заедно со многуте здравје, среќа и љубов


Светот им прави пат само на оние кои знаат каде чекорат. Еден од нив биди и ти, нека светот ти ги отвори патиштата до сите твои желби и убавини. Човек е најсреќен кога му се исполнуваат желбите. Затоа од сè срце ти посакувам сите твои желби да ти се исполнат! Среќен

Ти посакувам толку здравје, за да ја зачудиш медицината! Толку среќа за да ти завидат и ангелите. Толку љубов за ниту историјата да не може да ја запише. Толку пари за да ти завидат и милионерите. И толку среќни моменти што ќе ги делиш со сите околу тебе!

Што да ти посакам? Убавината си ја имаш. Среќата ти е во срцето. Ум? Тој ти е достапен, за да живееш така. како што сакаш. Љубов? За што ти е, кога сите околу тебе те сакаат. Тогаш ќе ти посакам: верувај во себе и чекори умерено по патот на животот. Среќен роденден

Пријатели се оние кои доаѓаат, кога сите си одат. Пријатели се тие кои те насмевнуваат. И во овој убав ден, на овој весел ден, твојот роденден, подарок огромен ти дарувам, и искрено те поздравувам

Ти посакувам здравје, затоа што без него - ништо друго нема значење. Несопирлив стремеж кон знаење, затоа што тоа ќе те научи на вистинските вредности на животот и како да се заштитиш од бедите на следната желба - љубовта, затоа што тоа е доволно добра цел во животот. Среќен роденден.
Следниве корисници изразија благодарност: eleonora

Ре: СМС пораки 30 Апр 2012 07:43 #196807

 • Марфи
 • Вози мотор
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1220
Еве една од годинава од другарка ми

Ајде нека е среќна годината што ни дојде, 2012 нека ви донесе здравје и среќа во реализирањето на сите ваши желби. Воедно честитаме и божиќ,бадник и сите јануарски празници како анти-кризна мерка за смс-и месецов. Ве сакаат..тие и тие.

А јас и вратив...епа среќна и на вас дружба Христос воскресе
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: СМС пораки 30 Апр 2012 09:20 #196836

 • Helix
 • Вози мотор
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1641
Katerina81 напиша:
Еве една од годинава од другарка ми

Ајде нека е среќна годината што ни дојде, 2012 нека ви донесе здравје и среќа во реализирањето на сите ваши желби. Воедно честитаме и божиќ,бадник и сите јануарски празници како анти-кризна мерка за смс-и месецов. Ве сакаат..тие и тие.

А јас и вратив...епа среќна и на вас дружба Христос воскресе


Требало да и‘ пишеш како анти-кризна мерка годинава посакуваме: среќен 8ми Март, 1ви Мај, 2ри Август, 8ми Септември и 11ти Октомври!
Следниве корисници изразија благодарност: Марфи
 • Страна:
 • 1
 • 2
Модератори: Molly
Страницата беше креирана за: 0.82 секунди
Банер
Банер

Приватни пораки

You are not logged in.