Добродојде, гостин
Корисничко име Лозинка: Запомни ме
 • Страна:
 • 1

ТЕМА: Метеопати

Метеопати 24 Дек 2009 07:15 #4494

 • ZZ
 • Вози мотор
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
Дали сте метеопати?

Ви влијае времето на здравјето или не?
А на расположението?

Што е причината за тоа?
Dorotea 2006.
Lazar 1996.

Одг: Метеопати 24 Дек 2009 07:22 #4500

 • bubamara
 • Вози мотор
 • Moдератор
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
Да, јас си ја имам самата дадено оваа дијагноза
Ама шала на страна, многу, страшно многу ми влијае на расположенитето, времето надвор. Ептен сум метеопат. Кога е облачно и тмурно се осеќам исто така, депресивно и одвратно, без воља за ништо. А кога е убаво времето, едвај чекам да прошетам, расположена сум за дружба..Мал милион примери. Од здравствен аспект ми влијае на тоа што и вака нискиот притисок, уште толку ми се симнува на одредени промени, вајда зависи од влажноста на воздухот, има ли сонце или не.. и ми прави проблеми. Исто, кога се менува времето осеќам јаки болки во коските, мада искрено во задно време со многу помал интензитет и зачестеност во однос на пред некоја година.
Најубаво е кога има сонце, сите се сончево расположени, само да не е претопло

Одг: Метеопати 24 Дек 2009 16:18 #4575

 • Mama Ane
 • Вози мотор
 • Супер модератор
 • Теми: 4952
Најчесто кога има голема промена на времето ми влијае многу, имам некоја глупава тапа главоболка која ме нервира. Инаку само дождот ми влијае лошо на расположението
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006

Одг: Метеопати 24 Дек 2009 16:57 #4585

 • TIFANI
 • Вози мотор
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
Ova e i pricinata koja se vrativ vo MK.Angija e prekrasna stara zemja ima sto da se vidi i prekrasen zivot,no vremeto me utepuvase.
Cel mesec dozd samo dva,tri dena naoblaceno so mali soncevi zraci.
Se me bolese dodeka bev tamu,vremeto se menuva sekoja minutka.Epten deluvase na mene.
Kolku i da ti e ubavo,vremeto si go pravese svoeto.A ovde celo leto sonce-ubavina koja sakam da si ja nadoknadam.
You make me happy

Одг: Метеопати 24 Дек 2009 17:58 #4654

 • SandraА.
 • Вози мотор
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 501
Pa dosega ne sum imala vlijanie po mene od vremeto, ama vo raspolozenie da, koga neprestano vrne ili ima magla i silen veter. Si sakam da si prosetam, pa sakam i ubavo vreme.

Одг: Метеопати 24 Дек 2009 18:01 #4658

 • saligrem
 • Вози мотор
 • teenager
 • Теми: 993
Vremeto kaj mene premnogu vlijae na raspolozenieteo koga e dozdlivo ili tmurno oci nemozam da otvoram od sto mi se spie. A sega vo posledno vreem custvuvam kako me bolat nozete od kolenici nadolu koga se menuva vremeto go zezam mm kako sta baba sum stanala
[url=http://www.TickerFactory.com/]
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

Одг: Метеопати 24 Дек 2009 19:22 #4734

 • beti.liz
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 30
mi vlija e mnogu osobeno cuvstvuvam glavobolki i bolki vo nozete i racete.Se staree veke babetina
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.
Сликата е сокриена за гости, најави се за да ја видиш.

Одг: Метеопати 24 Дек 2009 19:38 #4751

 • Goca
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 43
И јас спаќам во метеопатите,имам болки во десната нога посебно коленото,кога е многу влазно ептен ме боли,а иначе на расположение не ми делува многу,за разлика од повеќето јас обожавам дожд а и снег,порано многу често кога врнеше дожд јас чадорот и ќе си прошетав,незнам,мене дождот секогаш ми буди некое убаво,романтично чуство

Одг: Метеопати 11 Јан 2010 21:39 #13150

 • Vasidora
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1173
Порано не толку, ваљда сега како „стареам“, се повеке ми влијае времето на расположението. Ако е тмурно надвор и се спрема да врне, мене очите ми паѓаат и главата ме заболува, ми паѓа притисокот итн. Ама затоа во лето немам никаква мака, јас сум само за на Хаваи. Не ми смета ни толку топлината, ни влажноста голема, ништо. Во лето целата сјаам, многу сум си поубава (нарцис еден) :whistle:

Ре: Метеопати 21 Сеп 2010 17:13 #53782

 • Mladenovska
 • Вози мотор
 • Баниран
 • Децата се најголемото богатство
 • Теми: 786
Kako sto godinite mi minuvaat taka i jas kako vremeto se menuvam. Koga e oblacno sum tmurname boli glavata se nesto mi e a koga gree conce imam volja za se, koga vrne mi e tesko edvaj disam, koga nadvor cveetaat drvata postojano mi se menuva raspolozenieto koga nastanuva promena na godisnite vreminja imam bolki vo teloto ili sum bolna, edna pricina zosto i jas sum meteopat:)

Ре: Метеопати 21 Сеп 2010 21:56 #53884

 • Dolphin
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 2499
jas se prepoznav vo postot na bubamarceto
samo sto jas sum si so visok pritisok
+ me vrtat koski kako nekoja baba se osekam :zid;

Ре: Метеопати 08 Окт 2011 22:14 #158165

 • Dolphin
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 2499
i pak jas
neznam dali e do vremevo ili sto e , denes glavava kako da ne e moja

Ре: Метеопати 09 Окт 2011 11:12 #158194

 • Zoja
 • Присутен
 • Moдератор
 • Теми: 1284
Мене времето ми влијае само на циклусот. Незнам како е можно, но стомак ме боли само ако врне и е тмурно надвор и тоа првиот ден кога ќе добијам. Во други временски услови гајле немам .

Ре: Метеопати 09 Окт 2011 11:33 #158203

 • Elka
 • Вози мотор
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1394
Mi vlijae vremeto i na raspolizenie i na zdravjeto. Me bolat koskite na nozete kako da mi gi seze nekoj . Za razlika od mene mm e odlicno raspolozen koga vrne, obozava dozd.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
 • Страна:
 • 1
Модератори: Molly
Страницата беше креирана за: 1.20 секунди
Банер
Банер

Приватни пораки

You are not logged in.