Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Колку го барате партнерот на телефон ?

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 05 Дек 2012 06:42 #224461

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
Zavisi od denot i sto imam da mu kazam, obicno se slusame barem ednas dvevno ako e 1va na rabota za da prasa kako sme, ili da mu kazam i potoa moze da se javam ako imam nesto da mu soopstam ili da poracam da zemi na pat do doma. Se na se vo prosek barem 2 pati dnevno.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 05 Дек 2012 08:28 #224491

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 903
 • Thank you received: 448
 • Карма: 7
Барем неколку пати во денот се слушаме.Без разлика дали јас го барам или тој мене.Некогаш муабетот трае 10 секунди,некогаш 20 минути :kez:
??
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 05 Дек 2012 08:36 #224495

 • Glasna*
 • Glasna*'s Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 98
 • Thank you received: 36
 • Карма: 0
zavisi kakov mi e denot :dosadno:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 05 Дек 2012 10:11 #224521

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Ние ама воопшто не разговараме по телефон. Ама ИЧ!
Едино ако треба да купи нешто па му вртам или ако сакам да се договорам за некои гости па да видам да не има некој друг план. Инаку вака за што правиш-како правиш никогаш.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 05 Дек 2012 10:36 #224526

 • Mimi22
 • Mimi22's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • posle dozdot doaga sonce
 • Теми: 264
 • Thank you received: 87
 • Карма: 2
Se slusame po potreba ako treba da si kazeme nesto ili nesto da se dogovorime .Nekogas e toa ednas a nekogas e i nekolku pati.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 05 Дек 2012 13:44 #224558

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
hahaha nie se slusame 5-6 pati minimum, a koga e negde na teren neznam, koj ke broi visime na telefon kako gulapcinja, a nekogas boga mi i zestoko se raspravame :D
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 06 Дек 2012 08:26 #224743

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Леле Прасенце 5-6 пати??? :hahaha: :hahaha:
Ја незнам што би зборела толку. Ај еднаш да праша што правиме.....ај втор пат ако заборавил нешто да каже првиот пат.... :laugh: ....а трет пат толерирам само ако има нешто озбилно или евентуално некој трач :roll:
Не шала на страна ние па можеби и сме ептен на другата страна па не разговараме ниту еднаш без потреба во текот на денот.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 06 Дек 2012 08:35 #224744

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
И ние доста често зборуваме по телефон или си пишуваме СМС пораки. Кога е бар едниот на работа најчесто си пишуваме пораки, се слушаме кога имаме пауза. А се слушаме и онака, ако јас излезам па му се јавам да му кажам нешто што сум забораила, па макар ситници :kez: Мене ми значат овие работи, ми значи кога мм ќе ми прати СМС само со :**** или те сакам и слично... ко дечко и девојка сме :oblace: :hahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 07 Дек 2012 06:01 #224897

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Се слушаме секогаш кога има потреба за тоа, ама и кога ке почувствувам дека ми недостига и сакам да гослушнам а тоа е често. Најмалку 2-3 пати на ден, а и на скајп сме уклучени скоро цело време додека сум на работа
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 07 Дек 2012 09:59 #224944

 • meU87
 • meU87's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 410
 • Thank you received: 125
 • Карма: 0
Zavisi, moze da se slushame i na sekoj cas, a moze i na 2-3casa. Se na se, dnevno dodeka e na rabota se slushame najmalku 5-6pati.
Sto po potreba, sto od sto mi e dosadno pa da si napravam muabet so nekoj :fijuk:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 07 Дек 2012 10:27 #224949

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Јас многу, а тој уште повеќе :muahaha: За лаф муабет од досада барем еднаш јас и еднаш он мене, а после следува јавување по потреба за договорање, па после кааај си те чекаме за ручек или ако излезам кога ќе се враќаш и така, ако не сме заедно во текот на денот па ни се собираат едно 10 може и повеќе јавувања :muahaha: Ама да се разбереме секој повик кратко трае :P Преку телефон и шопинг праиме, јас му сликам облека, патики, кондури и така му купувам, он ако треба од веро да земе нешо ми слика дали е тоа тоа, и најсмешно е кога сме дома јас во спална он во дневна, кога треба да се договориме нешто а не мрзи да станеме, пак се слушаме по телефон. :laugh: Среќа бесплатни ни се муабетите помеѓу нас. :crknav:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: prasence, meU87

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 07 Дек 2012 10:38 #224952

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
isto sme bez pari, pa mu zvonam da mi donese voda od kujna ako odmaram vo dnevna :D
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 07 Дек 2012 11:39 #224962

 • Roze
 • Roze's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 860
 • Thank you received: 507
 • Карма: 0
Nie minimum ednas, obicno on mi se javuva da prasa bebusko kako e, sto pravi (da ne pocnal fudbal da igra slucajno :P :laugh: ). Vtor pat retko i toa e obicno ako mi treba nesto uz pat da mi donese.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 08 Дек 2012 19:40 #225118

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
I nie so mm sme besplatno, se slusame po 10 pati vo tekot ma denot, obicno koga ke se slusneme mu naracuvam da kupi nesto koga ke si ide od rabota, da mi kaze ke se zadrzam/imame sostanok, mi se jade mesti ja masata si idam za 5 min I si pisuvame po.1-2 poraki od tipot te sakam, mi nedostigas :P


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 10 Дек 2012 11:18 #225299

 • leona
 • leona's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 123
 • Thank you received: 38
 • Карма: 1
Ретко, ептен ако е неопходно. Зафатени сме и двајцата преку ден со обврски, состаноци и работа и не сакам да го прекинувам. Ама дека сме пред компјутер на работа, си пишуваме на chat. Попладне, кога сме заедно ни е време за муабети.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 10 Дек 2012 11:29 #225301

 • delfince
 • delfince's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 980
 • Thank you received: 220
 • Карма: 6
obavezno se slusame nekolku pati vo tekot na denot.
naseto zrnce
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 20 Дек 2012 11:17 #226681

 • bica
 • bica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • img src="http://lb4
 • Теми: 132
 • Thank you received: 14
 • Карма: 0
Ние се слушаме по потреба односно ако треба нешто важно, јас сум букирана на работа што со состаноци што со административни работи и немам многу време за муабетење, ама мм е без работа и ако почнеме да се муабетиме по телефон каде ќе ми биде крајот....
Мојот свет се врти околу двајца дечковци!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 15 Јан 2013 10:09 #229694

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
Само по потреба. Јас многу зборувам на телефон, ама мм не знае многу да прави муабет по телефон, па затоа не го ни барам без причина.
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 09 Авг 2014 22:33 #251817

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Najcesto po potreba, ama obicno ednas dnevno dodeka ne se pribereme doma od rabota. Toa ni e kako norma, jas obicno go baram koga ke zavrsam so rabota na pat za doma.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 10 Авг 2014 01:33 #251823

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ima denovi koga ic ne se slusame telefonski. ako se vidime vo tekot na denot - t.e ne mu se sovpadnat smenite so moeto slobodno vreme i mozeme da napraime muabet sto kako i tn...najcesto okolu deteto...sto ke go baram.
a ima denovi koga se slusame po nekolku pati. duri imalo prilika koga me nervira so toa negovo zvrckanje i go otkacuvam za pet sekundi :smee1:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 10 Авг 2014 16:35 #251836

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Во последно време помалку. Подолго останува на работа овој период, па и тој не се јавува многу. Супер ми дојде, за промена... Мир, freedom :jeee:
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.