Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Како се расправате?

Ре: Како се расправате? 21 Сеп 2011 17:19 #154942

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Во претходните постови имам напишано колку сум гласна кога се расправам...арно ама, ја имав таа среќа да се преселам во најтивкото маало во Скопје - Тафталиџе. И така, деца ко деца, кога ќе почнат да плачат, па јас да викам, мислам дека само ние се слушаме во цела населба. :)
Мм ме зеза и вика дека комшииве кај и да е, ќе почнат петиција да пишуваат да не иселат од тука пошто им реметиме мир :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како се расправате? 05 Ное 2011 17:22 #163310

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Па на смирен начин:zelen: си разговараме како и обично ако нешто не е во ред чудно јас кога некој не е во право знам да се дерам и да се нервирам но со мм сум поинаква хах :fijuk:

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како се расправате? 27 Ное 2011 01:23 #166650

 • mama3
 • mama3's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 53
 • Thank you received: 43
 • Карма: 0
Dobro be zeni so naprajvme nie ispaga tesko na mazite nasi :)
Nie izbegavame da se karame pred decata po sekoja cena ama nekogas koga ke mi pukni filmot se teram u 3 lepe. Obicno praktikuvam da kutam i ne mu zboram nego nisto totalno go ignoriram koga sum mu ljuta posto ako pocnam da se deram pa kraj mi nema. I obicno koga sum se ispokarala vo umot sama so sebe e togas po smireno pocnuvam arno ama dvata sme si so inaeti ko za 10 magarinja e sega zavisi koj ke popusti, ako svati deka toj e kriv ok ako ne togas pak jas si kutam i togas toj pocnuva so muce srce aj ova ona i taka dur ne mi pomini mene.
Posledno vreme (pa veke 10 godini sme zaedno vreme bese da nauci) uste koga ke me vidi luta prviot pat pred da pocni burata znaj deka ja utnal nesto i znaj deka 90% e toj kriv pa odma pocnuva so muce srce.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како се расправате? 19 Фев 2012 04:48 #181972

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Annabel wrote:
Прв пат во животот сум со некој што не знае да се кара, туку знае да разговара. Затоа и ми е сопруг:cmok: .

Јас сум по природа брза, темпераментна и избувлива, ама ете со мм се научив дека работите во животот се решаваат само со разговор.

Кај нас ситуацијата и по година и пол е иста откако го напишав претходниот пост:srce:

Само ете некогаш (фала Богу ретко), особено пред да добијам:) ,ми се собира нервоза, де од деца, де од работа, и доџе ми да вриснем, а немам на кого:P А многу ќе ми олесни, но душа не ми дава да се карам ако нема причина, а и ако мм ме види дека станувам тензична, многу е добар, па прави се за да ми ја ублажи нервозата.:love:
Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 19 Фев 2012 04:49 by Annabel Lee.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Синоличка

Ре: Како се расправате? 19 Фев 2012 05:35 #181989

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Хехе, што би правеле нервозните типчиња како нас ако не се омажиле со такви (прекрасни) мажи :love: :muahaha:
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како се расправате? 20 Фев 2012 04:59 #182221

 • темјанушка
 • темјанушка's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 314
 • Thank you received: 197
 • Карма: 0
На ист начин како што се сексаме: кратко, гласно и страсно(со жар) :pukam:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi

Ре: Како се расправате? 20 Фев 2012 05:14 #182231

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
vodolija wrote:
Почнувам полека смирено, најчесто со смислен концепт со цел да не избувнувам многу, ама најлесто исто завршувам со викање. И се со иста причина, мм најчесто на сред караница знае да заќути и не одговара. А тоа ужасно ме нервира :grr: , да неможеш да се искараш на раат како што треба.
Фала богу , не се караме често, инаку тешко мене.

Еве сега сме во фаза карање, односно некарање.:angry: Јас си пецкам, он си ќути. Осеќам вечер ќе биде јако :grr:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како се расправате? 20 Фев 2012 06:00 #182241

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
Никако :blink:
Во последно време имаме други приоритети од животно значење, да секоја ситница по дома (кажано, некажано, направено, ненаправено итн) не ја ни приметуваме. Деновите поминуваат пребрзо, Линка ни расти од ден во ден, мислам дека секоја „негативност“ ја пребиваме со неа, па така пу пу, одамна не сме седнале да се скараме квалитетно (што од време на време, морам да признаам, и ми фали хахахаха)
Ај да се средиме и се` ќе си дојди на старо :muahaha:
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како се расправате? 20 Фев 2012 06:35 #182255

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Најчесто за глупости, ама еднаш на 3 месеци здраво се испукуваме :zelen:
Он вика, ја викам - доаѓаме до развод :hahaha: и после се смируваме :otpozadi:

Исто, многу добра финта ни е карање у работно време на скајп, со пишување! Ни се десило неколку пати (верувале или не), предноста е што дур сме на скајп ќе се искараме, ќе се смириме и у 16:30 се наоѓаме насмеани и гушнати :love:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: forumce

Ре: Како се расправате? 07 Мар 2012 19:10 #186864

 • bilni
 • bilni's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 200
 • Thank you received: 122
 • Карма: 0
karanje vo princip sum tip koj mnogu kuti i trpi i ni se slucuva koga ke dojde mm nervozen da se dere da urla ama posto nema koj da mu vrati ke se svrti i ke se trgne od mene ne deka ne me nervira sto se prazni na mene nego aj taka sum go naucila taka ke si tera

ali zatoa pa na sveki i se revansiram do pred 1 godina i nejze i kutev ama vidov deka nezasluzuva i sega sto na um to na drum
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како се расправате? 07 Мар 2012 19:32 #186870

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Сега размислувам, дури и ММ го прашав за мислење како се караме, ми вика не знам, не се разбирам. :hahaha:
Љуткото сум јас, но ретко се караме пошто мм кога ќе осети „обид“ за скарување одма си излегува од соба. :blink:
Инаку, не сум тип што се дере, навредува и не сум физички насилна (да лупам, кршам).

Кога ќе се смират страстите, разговараме и тоа е тоа. Така некако :roll:
Еднаш коа се потскаравме, ме грабна у подрум кај зелката :otpozadi: па не ми се виде лошо. :hahaha: Може треба почесто да се караме. :muahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frogy, Синоличка, eleonora, meU87

Ре: Како се расправате? 10 Мар 2012 06:53 #187362

 • meU87
 • meU87's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 410
 • Thank you received: 125
 • Карма: 0
Не се расправаме иако јас сум пробала неколку пати да се расправам, чисто да воведам некоја новина, да не биде монотоно :P , ама он кога ќе ме види нервозна ми вика “доброоо, ајдее како сакаш така“, што искрено понекогаш на живци ми оди, па сакам и по негово да биде, да не излезе после да каже се по мое е :sram2:
А јас кога ќе се осетам нервозна му викам “ај чао“(ако сме на тел) или “ок , сега јас ќе ќутам малку“(во живо) и така после разговараме смирено и бараме решенија.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како се расправате? 10 Мар 2012 19:52 #187461

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Јас сум понервозна и понекогаш, од влакно знам да направам фортома, што би се рекло :poimnemam: Добро е што "посилната" половина е посталожена, посмирена (оган-вода :zelen: ), па така некако се балансира комуникацијата и се решаваат и поголемите проблеми. "Расправањето" помеѓу нас двајцата - во последно време, за среќа, многу помалку го има :)
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.

Ре: Како се расправате? 11 Апр 2012 04:07 #193971

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Уфф и јас како и повеќето сум лутката и само мрчам, нешто....мислам дека мм не ме ни слуша веќе :hahaha:
А најлошото што морам да го сменам е тоа што ме држииии лутина па може и со денови. Ако нешто посериозно сум се налутила...може и 4-5 дена уста да не отворам БУКВАЛНО :fijuk:
Мора тоа да се смени.
Инаку не пцујам,вреѓам и сл. Еднаш памтам толку многу се налутив што мислам дека можев да испокршам се...ама пустото кога го немаш тоа у себе....и на сред викање земав, столот и пооооооолека го превртувам, зимам пепељарата и ја спуштам на земја....е весникот го трснав...ме гледа мм и вика...извини што правиш....ДЕМОЛИРАМ не ли гледаш !!!! :hahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како се расправате? 11 Апр 2012 04:13 #193973

 • Roze
 • Roze's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 860
 • Thank you received: 507
 • Карма: 0
Nie obicno ke se ispovikame eden na drug so kazani milion gluposti... pojke rab koi ne gi mislime otkolku koi gi mislime... posle toa sledi ednodneven inaet od dvajcata dodeka eden ne popusti i pak preku karanje ke saka da se smiri (demek silen e :muahaha: ). Najbitno mi e sto mm koga gresi i koga ke mu pomine lutinata si ja priznava greskata i kulturno ke se izvini, sto ne e slucaj so mene :sram2:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како се расправате? 29 Ное 2012 10:49 #223735

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
Eve vaka:
- Gjubte
- Idiot/ka
- Cukni ja tikvata malku
- Tebe mozokot ti disi?
- Imas li pamer?
- Zelko zelena
- Od inat I kilo sol ke izedes

Site ovie frazi so vikanje, posle sledi :cigara: pa molcenje se dodeka mm ne popusti :kez: ( ako ne sym vo pravo jas popustam ), pa sledi moment na ljubov, edna fantasticna partija sex :kez:
Sexot posle kavga mi e najvozbudliv :kez:


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како се расправате? 20 Дек 2012 11:23 #226683

 • bica
 • bica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • img src="http://lb4
 • Теми: 132
 • Thank you received: 14
 • Карма: 0
Се закачаме почесто љутина никој не држи значи се извикуваме заедно ќе испушиме цигара и опа ко ништо да не било...
Мојот свет се врти околу двајца дечковци!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како се расправате? 15 Јан 2013 10:03 #229689

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
Обично јас сум таа која губи контрола кога се кара, ама за среќа мене многу брзо ми поминува лутината. Ќе се извикам, ќе се исплачам ако дошло до таму, и после сум како ништо да не било. Но, кога станува збор за нешто сериозно, тогаш јас не се карам, ниту викам. Само одржувам еден говор, чекам објаснување, и се дистанцирам. Тогаш мм знае дека сум стварно лута и повредена. Така да, се дури викам, не е страшно.
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како се расправате? 31 Јул 2014 14:09 #251615

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Како што врват годините во брак, дури и ме мрзи да се расправам :D
а не пак да се инаетам. е ама па кога ќе се налутам се уште повеќе држам лутина и тешко попуштам дур се смирам, што го нервира и се ќе направи додека ме насмее. :kez:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 10 Авг 2014 01:30 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како се расправате? 01 Авг 2014 16:57 #251656

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
i jas taka :what:
najcesto popustam i toleriram , ama koga ke dojde zuta minuta vreskam i ne popustam vo svojata namera
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како се расправате? 09 Авг 2014 22:30 #251816

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Mne brzo mi pominuva lutina, a i na mm, pa nekogas i ne se primetuva koj prv na kogo mu se smiril :D Si imame i dvajcata taktika, kako da izbegneme kavga i bas ni odgovara taka. Ne deka ne sme se raspravale, ama gledame da izbegneme da kazeme nekoi raboti koi uste poveke ke ne raspalat.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како се расправате? 10 Авг 2014 02:39 #251831

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Со викање, и тоа од моја страна. Мажот ми ме провоцира, јас лесно се "палам", викам, се заканувам, не застанувам. Ме држи лутината 3-4 дена и потоа јас сум таа што се навраќа на кавгата, возвраќам. Во последно време не ме нервираат толку кавгите, колку што ме нервира љубомората негова и морам постојано да кријам ако ме побара машко (иако тоа е колега, повозрасен пријател со години на родител-татко..., со еден збор личност од спротивниот пол која не треба да буди сомневање).
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 10 Авг 2014 02:40 by Независна.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.