Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Семејно насилство

Семејно насилство 29 Јул 2016 11:47 #255375

  • Vesna Blazevska
  • Vesna Blazevska's Avatar
  • Offline
  • ВИП
  • Теми: 174
  • Thank you received: 156
  • Карма: 84
Здраво на сите
Во тек е истражувањето за мојата докторска дисертација од област на психологија - конкретно за семејно насилство. Темата е многу деликатна и најчесто е табу, ретко жените имаат храброст да зборуваат за насилство во семејството. Доколку сметате дека претрпувате насилство од страна на сопругот/партнерот, ве молам да земете учество во истражувањето. Вашиот идентитет останува анонимен дури и за истражувачот, а податоците кои ќе ги внесете ќе бидат достапни само за истражувачот (лично и самостојно го спроведувам истражувањето).

Доколку има било какви прашања, слободно пишете на темава, а секако би било добро да имаме и отворена дискусија, споделување и слично.

Линк до анкетата:
goo.gl/forms/XuE4M7BlcJm5Sjzw1

Како благодарност за учество во истражувањето, секоја жена која има потреба од психолошко советување, може да договори 3 бесплатни консултации. За оние кои не се од Скопје и не можат да дојдат лично да се видиме, може да се консултираме преку мејл/месинџер и сл.
You may kill my deamons, but my angels will die too.
Последна промена: 29 Јул 2016 11:49 by Vesna Blazevska.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

  • No posts to display.