Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Дали партнерот ги знае вашите лозинки?

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 04 Дек 2012 12:25 #224352

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Мм не ми ги знае лозинките на ништо. Еднаш му ја кажав лозинката на e-mail-от за моја потреба, да заврши некоја работа (имав документ што требаше да го отпечати), но 100% сум сигурна дека сега не ја памети. Јас му ја знам лозинката на фб (ми ја кажал во една прилика), но не ми паднало напамет да му отворам и проверувам (не дека не се случило некогаш :laugh: )Се има случено да ми прочита дел од разговорот на chat, кога ми бил отворен, но немаше нешто посебно да види. Најчесто во живо и' се доверувам на некоја другарка или некоја другарка ми се доверува мене. Не кријам ништо и не се плашам ако прочита нешто на фб :)
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 04 Дек 2012 12:28 by Независна.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 04 Дек 2012 15:11 #224367

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
biljann wrote:
НО се сложувам со синоличка во тој дел дека многу е лошо кога некој ја споделил тајната со сопственичката на профилот а нејзиниот партнер да чита или обратно
И да не го интересира, можеби несакајќи ќе види, па после проблем е и за него и за неа и за оној кој се доверил. И да не е којзнае што доверливо сакам да знам кој е од другата страна, едноставно имам различен тип на муабет, поинаку им се обраќам и слично.
Вие(мислам на општо вие, не се однесува на вас) можеби не криете ништо од партнерот и нема тајни меѓу вас но јас имам тајни од вашиот партнер
Се распишував ама ми се погоди темата зошто скоро имав ваков проблем, едвај се исправивме којшто мислел во своето излагање :krsti: :)

Јас мислам дека секој нормален човек, кога би прочитал нешто што не е наменето за него, не би го ни интересирало толку. Јас да прочитам на фб кај мм од некој негов другар нешто доверливо, да, можда би прочитала ама ниту би се мешала, ниту ништо, другар му нема ни да знае дека сум прочитала.

Се десило мм да прочита многу работи, ама одма ги заборава пошто не е тоа негова работа. Така и јас.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 04 Дек 2012 17:42 #224385

 • ivi
 • ivi's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 715
 • Thank you received: 423
 • Карма: 1
Ни он моите ни јас неговите не си ги знаеме,едноставно не се замараме со тие работи.Па дури ни пинот од картичката не му ја знам ,што ќе ми е :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 04 Дек 2012 17:52 #224389

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Adelle wrote:
biljann wrote:
НО се сложувам со синоличка во тој дел дека многу е лошо кога некој ја споделил тајната со сопственичката на профилот а нејзиниот партнер да чита или обратно
И да не го интересира, можеби несакајќи ќе види, па после проблем е и за него и за неа и за оној кој се доверил. И да не е којзнае што доверливо сакам да знам кој е од другата страна, едноставно имам различен тип на муабет, поинаку им се обраќам и слично.
Вие(мислам на општо вие, не се однесува на вас) можеби не криете ништо од партнерот и нема тајни меѓу вас но јас имам тајни од вашиот партнер
Се распишував ама ми се погоди темата зошто скоро имав ваков проблем, едвај се исправивме којшто мислел во своето излагање :krsti: :)

Јас мислам дека секој нормален човек, кога би прочитал нешто што не е наменето за него, не би го ни интересирало толку. Јас да прочитам на фб кај мм од некој негов другар нешто доверливо, да, можда би прочитала ама ниту би се мешала, ниту ништо, другар му нема ни да знае дека сум прочитала.

Се десило мм да прочита многу работи, ама одма ги заборава пошто не е тоа негова работа. Така и јас.

Аdelle, јас па мислам обратно, дека обично секоја сака да дознае по некој сочен детал од животот на другите. И верувај, доколку тм прочитал некоја интересна или невообичаена информација, сигурно ја запомнил.

Инаку кај нас дома си се почитува правилото секој со свој мејл, профил на социјални мрежи и сл. Ниту мм ги знае моите, ниту јас неговите. Дури ако седи до мене, ако сакам да отворам мејл се трга на страна за да се најавам, што ми е дури онака смешно.
Е сега пиновите на картиците :fijuk:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: biljann

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 04 Дек 2012 18:13 #224402

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
За да не го заборавам пинот од картицата негова го вметнав во пасвордот на мојот маил па затоа го памтам :kez:
Ги знам сите негови лозинки, зашто на времето јас му ги отварав, можеби во меѓувреме ги сменил, незнам, а тој не ги знае моите :) сум му ги кажала милион пати и секој следен пат кога ми треба нешто да ми провери пак прашува :ljutko:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 04 Дек 2012 18:25 #224406

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
GI znae moite, gi znam negovite i iskreno NIKOGASh nitu me proveril nutu sum go proverila. Navistina bukvalno se delime i nemam nishto shto mozam da go skrijam. Dotolku nemam nishto tajno po profilite shto mi stojat logirani na site komjuteri,Profilite gi koristam za zezancija i sluzbeni razgovori, pa i sveki i decava i site moze da vlezat vo niv :fijuk: . negovite paswordi sum gi doznala poradi nekoja poterba, nikogash ne gi smenil a poshto e komjutergija i ima trilion profili po razlichni sajtovi, imam i jas na shering portali, forumi i sl, i koristime nekolku razlichni paswordi. Vo sushtina kako semejstvo sme tehnoloshki zavisni, nadvoreshni hardiskovi, dropbox i mnogu e prakticno da bide eden passs i dvajcata da go znaeme.

Iskreno mene mi vleva sigurnost toa shto gi znam,a od muabeti so nego, navistina i on go ceni toa shto bez kolebanje sum mu gi kazala.. koga bi gi promenil, mozebi bi pocnala da se somnevam (mozebi nema, neznam nemam ljubomorna komponenta vo karakterot), ama mi se dopagja shto toa go delime toj moment.

Vo sushtina cel zivot mi bil najdobar drugar, i koga imam problem, so nego go delam najprvin. I iskreno, ic ne sakam lichni privatni intimni misli ostaveni po internet prostorot, ne deka se plasham da ne se doznaat, tuku ednostavno ne se cuvstvuvam prijatno.
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Adelle, Zoja

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 04 Дек 2012 18:44 #224411

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Не гледам ниту една причина зошто би ги знаел моите или пак јас неговите. Ако сме во брак не значи дека не треба да си имам своја интима и приватност.

ЕДИТ: А тоа дека демек ете, немало што да крие па ми го кажал пасвордот е жива глупост. Може на пример да отвори нов меил или нов таен профил ако веќе има намера да прави нешто тајно, такашто најважно е да имаме доверба а не дали си ги знаеме пасвордите.
Последна промена: 04 Дек 2012 18:46 by Helix.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, prasence, Frenky, Nebo, macika and this user have 2 others thankyou

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 05 Дек 2012 05:45 #224453

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
vodolija wrote:
Adelle wrote:
biljann wrote:
НО се сложувам со синоличка во тој дел дека многу е лошо кога некој ја споделил тајната со сопственичката на профилот а нејзиниот партнер да чита или обратно
И да не го интересира, можеби несакајќи ќе види, па после проблем е и за него и за неа и за оној кој се доверил. И да не е којзнае што доверливо сакам да знам кој е од другата страна, едноставно имам различен тип на муабет, поинаку им се обраќам и слично.
Вие(мислам на општо вие, не се однесува на вас) можеби не криете ништо од партнерот и нема тајни меѓу вас но јас имам тајни од вашиот партнер
Се распишував ама ми се погоди темата зошто скоро имав ваков проблем, едвај се исправивме којшто мислел во своето излагање :krsti: :)

Јас мислам дека секој нормален човек, кога би прочитал нешто што не е наменето за него, не би го ни интересирало толку. Јас да прочитам на фб кај мм од некој негов другар нешто доверливо, да, можда би прочитала ама ниту би се мешала, ниту ништо, другар му нема ни да знае дека сум прочитала.

Се десило мм да прочита многу работи, ама одма ги заборава пошто не е тоа негова работа. Така и јас.

Аdelle, јас па мислам обратно, дека обично секоја сака да дознае по некој сочен детал од животот на другите. И верувај, доколку тм прочитал некоја интересна или невообичаена информација, сигурно ја запомнил.

Мене ми се случило да прочитам на ФБ од мм доверлив разговор со негов другар, и верувај дека никогаш не дознал тој човек дека сум го прочитала тоа. Од почит кон мм, тоа не е моја работа и немам што јас да се мешам таму. Друго е да го прочита тоа некој трет, а меѓу партнери мислам дека не би имало проблеми.


Мејо, секоја чест, се сложувам од збор до збор со постот.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: vodolija

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 05 Дек 2012 07:32 #224474

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Мене ми се случило да прочитам на ФБ од мм доверлив разговор со негов другар, и верувај дека никогаш не дознал тој човек дека сум го прочитала тоа. Од почит кон мм, тоа не е моја работа и немам што јас да се мешам таму. Друго е да го прочита тоа некој трет, а меѓу партнери мислам дека не би имало проблеми.


Мејо, секоја чест, се сложувам од збор до збор со постот.

A зошто тогаш си го прочитала ако не те интересира? Тука е проблемот, тие се пораки упатени до одредена личност, ако таа одлучи да ги сподели со тебе или мт одлучи да ти каже , тогаш ок, во спротивно зошто мислиш дека е ок? Дали ти е ок доколку мажите на твоите другарки ги читаат твоите пораки, или го знаат секој детал од Вашите разговори?
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Nebo, macika, Mama Sani, Helix

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 05 Дек 2012 09:22 #224503

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
vodolija wrote:
Мене ми се случило да прочитам на ФБ од мм доверлив разговор со негов другар, и верувај дека никогаш не дознал тој човек дека сум го прочитала тоа. Од почит кон мм, тоа не е моја работа и немам што јас да се мешам таму. Друго е да го прочита тоа некој трет, а меѓу партнери мислам дека не би имало проблеми.


Мејо, секоја чест, се сложувам од збор до збор со постот.

A зошто тогаш си го прочитала ако не те интересира? Тука е проблемот, тие се пораки упатени до одредена личност, ако таа одлучи да ги сподели со тебе или мт одлучи да ти каже , тогаш ок, во спротивно зошто мислиш дека е ок? Дали ти е ок доколку мажите на твоите другарки ги читаат твоите пораки, или го знаат секој детал од Вашите разговори?

Прочитав зашто требаше да побарам нешто на профилот кај мм во пораки и ми излезе разговорот. Секако дека го прочитав, нема жена која би го исклучила со изговор: уф ова не смеам да читам. И мм знае дека прочитав, не рече ништо зашто секогаш и тој ми кажува.

На прашањево ќе ти одговорам само дека доколку јас не знам дека мажите на другарките прочитале, доколку не се создаде проблем, немам со тоа проблем и не ми смета, пошто нели нема да знам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 05 Дек 2012 10:44 #224529

 • Mimi22
 • Mimi22's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • posle dozdot doaga sonce
 • Теми: 264
 • Thank you received: 87
 • Карма: 2
Kaj nas site lozinki se zacuvani vo kompjuter taka da nema potreba da gi pamtam ako sakam da otvoram mozam vo sekoe vreme i on isto .Ne gledam nisto strasno vo toa naprotiv bas mi e milo.Pa i ne bi trebalo da imame tajni,nikogas ne sum mu cepkala niti toj mene.Bitna e doverbata.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 05 Дек 2012 14:38 #224572

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Jas nego mu gi znam site lozinki, on mene samo na mailovite ne mi gi znae i nema ni da mu gi kazam zasto so drugarka mi si pisuvame po celi tajni referati!! Da, da, i jas sum od tie sto se si spodeluvam so nego, ama imam licni muabeti so drugarka mi,na primer ona nesto mi se doveruva i nezgodno i nefer e mm da procita (ko jas sto ne sakam maz i mene da me procita).
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 05 Дек 2012 14:52 #224579

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
Ako nesto procitam ne mu kazuvam deka sum procitala, posto sigurno ke se naluti deka sum mu cepkala vo privatnosta, ama jas sum takva od devojce :D pa zatoa e podobro da ne znam lozinka i da ne se pravi problem :) a on nikogas ne projavil zelba da mu ja kazam mojata lozinka, izgleda epten ima doverba vo mene.
Mislam, deka nema slucajnosti, tuku samo namerno mozes da otvoris kaj tvojot soprug vo poraki na fb ili mail i da citas, a toa e znak na nemanje doverba spored mene, imase period koga bas ic za nisto ne mu veruvav pa zatoa i proveruvav , ama koga ednas dva pati ke se izgoris ke si reces dosta so ovie gluposti, posto od ubav zivot si pravis neubav so bezbroj prasanja, koja e ovaa sto ti pisala, zasto taka ti pisala, zasto ne mi kaza, pa toj ke ti objasnuva, pa ke ti rece mislev da ti kazam ama ete ne ti kazav :D

A pinovite od kartickite si gi nzaeme bidejki e potrebno.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 08 Дек 2012 13:41 #225073

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Da si go koregiram postot od pogore-na primer, na forumov ne mi ja znae, nema ni namera, na fb veke kojznae kolku vreme mi e smeneta od X pricini i nema poim, znaci ne mi ni otvara nikogas, inaku ke najdese nacin da me potprasa zasto mi e smeneta.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 08 Дек 2012 15:47 #225089

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Не ги знае, а и зошто би? Не дека јас по маил или на ФБ пишувам не знам какви тајни, ама стварно не гледам причина да му ги кажам моите или, пак, он на мене неговите.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika, Mama Sani

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 20 Дек 2012 11:20 #226682

 • bica
 • bica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • img src="http://lb4
 • Теми: 132
 • Thank you received: 14
 • Карма: 0
И јас неговите ги знам и он моите немам што да кријам ама ваљда ни он од мене... така да се е заедничко и наше... би било глупо да не му ги кажам...или он мене ...тогаш како да се нема доверба...
Мојот свет се врти околу двајца дечковци!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 20 Дек 2012 14:45 #226715

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
bica wrote:
И јас неговите ги знам и он моите немам што да кријам ама ваљда ни он од мене... така да се е заедничко и наше... би било глупо да не му ги кажам...или он мене ...тогаш како да се нема доверба...

Бица еве зашто мојот не ги знае да се повторам

Ne! Ne gi znae,nitu pak imam namera da mu gi kazam,istpto vazi i za nego. Iskreno ne gledam.ama bas nikakva pricina za toa. Toa se moi privatni raboti kade ima na pr.licni intimni razgovori so drugarkite moi,sto ima toa da go spodeluvam so nego,sto ako na pr.drugarkite mi kazale nesto samo za moi usi?? Ziveeme zaedno,imame 2 deca,vo brak sme,non stop sme zaedno,se sakame i poznavame povekje od bilo koj drug, imame celosna doverba, no kakva vrska ima toa so lozinkite?! Nitu jas mu rovaram niz mobilniot ili mailot,nitu sakam toj mene da mi rovari.

А и супер кажа Клаудија, ако сака да прави нешто тајно може д аима друг мејл или профил за кој не знам, а демек ете ммногу сме отворени па му го знам пасвордот, глупости! Баш ова кажува колкава доверба имаме еден во друг, не си ги знаеме лозинките и не се ни замараме со тоа :)

Тоа ти е исто како со изневерувањето, ако не сакаш да изневериш нема па макар и на 5000 км раздалеченост да сте, а ако сакаш, и во соседната соба да е, ќе го сториш тоа... :)
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika, vodolija, lena0809

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 20 Дек 2012 17:22 #226742

 • lena0809
 • lena0809's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 473
 • Thank you received: 316
 • Карма: 6
Ne, nitu jaz negovite, nitu pa on mojite... Prosto mislam, deka nema zosto, imame i jaz on pravo na licen prostor i ne znam zosto bi trebala jaz da mu gi citam rabotive ili pa on mojive... Dobro, kaj mene on 80% nema da razbere, ama ajde... Jaz imam doverba vo nego, on vo mene... Kako sto napisa Sinolicka, koj saka i da sedam do nego cel den ke najde pat na napravi belja...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Sani, Синоличка

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 21 Дек 2012 04:15 #226808

 • bica
 • bica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • img src="http://lb4
 • Теми: 132
 • Thank you received: 14
 • Карма: 0
Синоличка јас немам интимно разговори со моите пријателки на чат или меил или ФБ мислам дека таков муабет се прави тет а тет.. ама секој си знае... јас имам информации за состаноци документи и ред други раб на меил.. а чет и ФБ ги користам само за муабет кога со некој се немам видено и онака за договор... инаку моб. тел добро си ја врчи работата и средбите....
Иако си ги знаеме лозинките, ниту тој ниту јас сум гледала или читала едноставно не ме интересира...
Мојот свет се врти околу двајца дечковци!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 21 Дек 2012 06:43 #226851

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Ние многу, многу пазиме како го користиме интернет, особено за оставање важни податоци, слики, особено па од дететно не сме ставиле никаде,па и важни и интимни разговори. Затоа користењето на пошти, форуми, ФБ и слично ни е повеќе формално, службено,практично и нема ништо лично што не би сакал мм да го види и обратно.
Тоа што тој ми ги знае лозинките, односно не ми ги знае туку користиме заеднички компјутери, телфони и сл. каде што сум логирана нема врска со доверба, туку чисто од практични причини.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 02 Јан 2013 17:50 #228336

 • lali
 • lali's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 42
 • Thank you received: 12
 • Карма: 0
јас неговите(скајп и мејл)на ги знам тој мојата од фб само ја знаеше ама бидејки не сме често заедно(работи надвор од државата)знаеше да влезе па да ме потпрашува или да не ми каже.и јас се налутив :angry: ја сменив и веќе ја нема.се полути малку ама веќе не се лути.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 02 Јан 2013 21:34 #228353

 • Станчева
 • Станчева's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • легач...
 • Теми: 250
 • Thank you received: 30
 • Карма: 0
Не и нема потреба да ги знае. Јас и без тоа се оставам уклучено, ама не сакам да ми ги знае лозинките. Без да сакам тој ми ги кажува и после се лути оти јас не сум му ги кажувала. Па јас ен барам тој да ми ги кажува... :ljutko:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 15 Јан 2013 09:13 #229679

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
Јас му ја имам кажано мојата лозинка од меил затоа што требало нешто да ми провери, а јас не сум била дома, ама и илјада пати да му ја кажам, тој секое следно отварање на меилот ме прашува. А, за другите профили, немало потреба. А јас неговата лозинка морам да ја памтам, затоа што тоа е лозинката и на компјутерот (а , што е смешен-го мрзи да памти, па на се ја става истата лозинка). Ама, никогаш, баш никогаш, не сум му претурала по меилови, смс пораки или профили. Немам интерес, валда тоа ако има некој црв, па да проверувам, ама вака.. не.
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 31 Јул 2014 14:12 #251616

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Не си ги знаеме лозинките ни на мејл ниту пак на банкарските картички.
инаку мене не ми се јасни брачни парови кои имаат еден фб профил со две имиња - нејзиното и неговото... :blink:
има работи кои со другарките сакам да си ги кажам, а тој нема потреба да ги знае. исто и не ми се баш сите негови колеги пријатели, па да ми гледаат слики или да ми коментираат на статуси.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.