Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Дали партнерот ги знае вашите лозинки?

Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 01 Дек 2012 04:36 #223971

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Дали вашиот партнер ги знае вашите лозинки од меил, facebook и слично?

Ние си ги имаме кажано зашто се случувало да немам компјутер во моментот и да му кажам да ми провери меил ако чекам нешто важно. Истo и тој мене.

На ФБ имаме заеднички профил отворен со мојот меил, но најчесто, да не речам 99% од времето јас го користам.

Единствено не ги знае лозинките од службениот меил и Skype.

Јас немам ништо против да има пристап до моите акаунти на интернет, многу сме отворени во тој поглед. Ако сакам да разменам некоја интимна информација со пријателка најчесто го правам тоа од работа на Skype или на телефон :)
Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 01 Дек 2012 04:37 by Annabel Lee.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 01 Дек 2012 05:19 #223973

 • andrea
 • andrea's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 44
 • Thank you received: 11
 • Карма: 0
Дали ги знае?Подобро кажано јас ги знам неговите,зошто секогаш си ги заборава па морав јас да преземам мерки.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 01 Дек 2012 05:50 #223974

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Сетирани ни се мејловите автоматски да се симнуваат и на мојот и на неговиот компјутер и сите можни лозинки од сајтови, форуми ми се исто зачувани и на неговиот компјутер. Така што се гледа и сето тоа е од практични причини, а и нема што да кријам од мм.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 01 Дек 2012 06:07 #223975

 • meU87
 • meU87's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 410
 • Thank you received: 125
 • Карма: 0
Од ФБ си ги знаеме и двајцата, а исто и од сајтовите на кои ни е потребно да имаме пристап во секое време.
Од мејловите моите ни јас не си ги знам, запишани ми се, неговата ми ја има кажано за да му проверам , но не ја запамтив, а од скајп никогаш ниту сум го прашала ниту ме прашал за лозинка, немало потреба.

Се на се потреба за да скриеме нешто еден од друг нема, па затоа не е проблем ни да си ги знаеме лозинките.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 01 Дек 2012 06:58 #223976

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Jas ja znam negovata email lozinka, a nemu ne sum mu gi kazala moite oti ne me ni prasal, megjutoa da saka vednas kje znae koi se i bez da mu gi kazam. Ako me prasa ili ako nekogas mu trebaat ne bi mi bilo problem da mu gi kazam.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 01 Дек 2012 08:45 #223982

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
ни јас му ги знам неговите ни тој моите нема што да криеме јас имам доверба како и тој во мене, ние 4 години сме заедно па тој ми го нема фатено мобилниот телефон да види што има ни па јас неговиот мислам дека ми е многууу глупо така кога мажите се сакат да знаат па и лозинките јас сум против

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: jasminka

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 01 Дек 2012 09:17 #223985

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Ne! Ne gi znae,nitu pak imam namera da mu gi kazam,istpto vazi i za nego. Iskreno ne gledam.ama bas nikakva pricina za toa. Toa se moi privatni raboti kade ima na pr.licni intimni razgovori so drugarkite moi,sto ima toa da go spodeluvam so nego,sto ako na pr.drugarkite mi kazale nesto samo za moi usi?? Ziveeme zaedno,imame 2 deca,vo brak sme,non stop sme zaedno,se sakame i poznavame povekje od bilo koj drug, imame celosna doverba, no kakva vrska ima toa so lozinkite?! Nitu jas mu rovaram niz mobilniot ili mailot,nitu sakam toj mene da mi rovari.
Osven toa mm odaaamna pred 3-4 god.go izbrisa i profilot na FB i ne ni ima poim kako izgleda mojot profil. Ednostavno ne go interesira,a i nema zosto.

I kako sto bi rekla edna moja draga koleshka,Skopjanka koja e mazena za Francuz i koja nad 40god zivee vo Pariz: Parizanite velat: semejniot zivot si e semeen,a privatniot samo licen ;)
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: anusska, biljann, Frenky, macika, Helix and this user have 1 others thankyou

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 01 Дек 2012 09:27 #223988

 • blue eyes
 • blue eyes's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 72
 • Thank you received: 15
 • Карма: 0
Pred soprugot nemam tajni,ne krijam nisto,a od lozinka imam edna i sekade taa ja stavam od pricina da ne se pomesam ili zaboravam...mm ja znae bidejki ednas trebase smetka da mi proveri pa mu ja kazav i si sfati deka sekade ja stavam istata...do sega mi nema zloupotrebeno,demek da mi otvara za da me kontrolira,ne e od tie tipovi, a i jas pak nemam sto da krijam,taka da znael ne znael isto mi se fakja
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 01 Дек 2012 09:27 #223989

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Во потполност се сложувам со постот на Синоличка и го потпишувам во целост. :aham:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 01 Дек 2012 09:35 #223992

 • Mamita
 • Mamita's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 277
 • Карма: 1
Во потполност се согласувам со Синоличка. Ниту ми ги знае лозинките, ниту пак јас му ја знам од е-поштата (ФБ не користи). Дури не знам ни мобилниот да му го отклучам (има некоја без врска комбинација), кога ќе ми рече сврти од мојот моб.

Ова не е затоа што кријам нешто од него, или пак тој од мене, едноставно тоа си е таа моја приватност која сакам и смеам да си ја задржам само за себе. Исто така, не се ни замарам со кој комуницирал на мобилен, кој му се јавува додека седиме зедно и сл. Имам поптполна доверба во него (иако понекогаш ме излудува :muahaha:).
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 01 Дек 2012 09:41 #223995

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
не ми требаат лозинки од фб, емаил, телефон и слично јас му ги знам само пиновите на картичките. :rofl:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, mamatobe, karolina, Koni, Vasidora and this user have 5 others thankyou

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 01 Дек 2012 11:17 #224002

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
Lozinkite ni se isti, od prosta pricina sto porano ni se slucuvase mnogu cesto da zaboravime nekoja lozinka.
Mobilniot ni e privatna rabota, ne ni se isti pinovite, ne si cepkame po niv.
Pinovite na karickite mu gi znam, zatoa sto I jas vadam pari.
Dovolno mu veruvam I nema potreba da go proveruvam.

Ako se bara nekoja slamka, moze da se pronajde I na drug nacin.


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 01 Дек 2012 11:51 #224010

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Не ги знае, ниту има потреба да ги знае, исто и јас. И се сложувам со тоа дека семејниот живот е семеен, а приватниот само мој, интимен. Не си чепкаме, односно шпиунираме по мејлови, ФБ профили или телефони. Мобилните не ни се заклучени со пин, но не ги прегледуваме додека другиот се тушира или спие. Имаме целосна доверба еден во друг, а си оставаме и простор кој засекогаш ќе биде само мое или негово интимно катче.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 01 Дек 2012 12:36 #224017

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
I nie nemame pinovi na mobilnite. Nikogas ama nikogas ne mu gi proveruvam porakite niti pak toj mene.

Site pinovi I lozinki da mu gi znam, ako naumil nesto da napravi ke napravi bez da razberam.... :) .
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 01 Дек 2012 13:52 #224021

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Да не повторувам она што е веќе кажано погоре, но да си кажам како е кај нас сепак. Значи она што го кажа Синоличка и го поткрепија уште неколку други е и мојот став и како е кај нас. Не знам пасворди, не знам ништо. ММ нема fb профил и не го интересира, јас имам. На мобилните нема пинови... Некако овие работи ми се небитни. Нема потреба да ги знае, но нема причина ни да кријам нешто. Едноставно тоа е мое и толку. Знам да останам логирана на fb или на мојот mail, а после мм да сурфа на лаптопот или обратна ситуација... Значи никој ништо не крие, но нема потреба од размена на пасворди и слично.
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 01 Дек 2012 14:21 #224023

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Јас му ги знаев лозинките на мејлот и ФБ оти јас му ги отворив. Појма немаше од такви работи. Но, потоа му кажав како да ги смени, оти не сакам да ги знам.
Не си ги знаеме, ниту тој моите, ниту јас неговите лозинки. Не ја гледам потребата од тоа.
Што рече некој ако сака да прави нешто, не му треба фб и мејл... :aham:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 01 Дек 2012 15:36 #224028

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
A zosto pod difolt ako si gi znaete lozinkite znaci deka ne veruvate i deka go proveruvate?Jas moite sum mu gi kazala sto pati ama mm ni svoite ne gi pamti, moite pa ic. Negovite gi imame doma vo edno tefterce zapisano.

Sekogas moze slobodno da mi gleda vo tel, mejl, fb i slicno i obratno.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 01 Дек 2012 15:43 #224031

 • Macence
 • Macence's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 192
 • Thank you received: 94
 • Карма: 12
Јас неговите лозники не ги знам, може ми ги има кажано некогаш кога требало нешто да му проверам од мојот компјутер, ама не сум се ни потрудила да ги запамтам. Па јас не го памтем пасвордот на рутерот, а не на нешто друго. На неговиот компјутер си стојат запамтени, ама па на крај памит не ми паднало да проверувам нешто. Исто важи и обратно, моите лозинки стојат запамтени на мојот ком. ама не сум забележала дека некогаш чепкал нешто. Баш пред некој ден му ја кажував лозинката на на еден од мејловите и еве го денеска ми вика ај кажи пак ја заборавив. Не се ни труди да запамти.
Телефоните и на двајцата без пинови, така да и тука нема што да се крие.
Е пинот на картичката од банка му го знам :kez: исто и он мојот
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 01 Дек 2012 16:28 #224033

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Ок е партнерот да ги знае лозинките, ете можеби некогаш ќе треба нешто да провери, да напише прочита...плус ете не дека ќе ве контролира ако знае или пак којзнае што ќе открие
НО се сложувам со синоличка во тој дел дека многу е лошо кога некој ја споделил тајната со сопственичката на профилот а нејзиниот партнер да чита или обратно
И да не го интересира, можеби несакајќи ќе види, па после проблем е и за него и за неа и за оној кој се доверил. И да не е којзнае што доверливо сакам да знам кој е од другата страна, едноставно имам различен тип на муабет, поинаку им се обраќам и слично.
Вие(мислам на општо вие, не се однесува на вас) можеби не криете ништо од партнерот и нема тајни меѓу вас но јас имам тајни од вашиот партнер
Се распишував ама ми се погоди темата зошто скоро имав ваков проблем, едвај се исправивме којшто мислел во своето излагање :krsti: :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 02 Дек 2012 19:42 #224112

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
da zivee francija :muahaha: nishto neznae! nitu nekogash prashal zoshto i kako, nitu jas sum go prashala. porano znaeshe da se sluchi da si gi kazeme lozinkite od
mail - ot, ama sega so mob. telefoni nema potreba ni od toa.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 03 Дек 2012 05:12 #224133

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Ne gi znam, nitu toj gi znae. Si gi znaeme samo passwordite od kompjuterite i tolku. POnekogas i tie ne gi znaeme...neli ako sme gi promenile vo meguvreme :kez:
Nemame nitu zaednicki profili, nitu zaednicki mail

Ne mu go znam nitu pinot od karticata...pa karticata si ja nosi postojano so sebe :tupco:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 03 Дек 2012 05:18 #224134

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Е пиновите од дебитните и кредитните картички си ги знаеме, т.е. мм ги знае оти јас ги заборавам, т.е.ми се мешаат, а бидејќи финансиите се заеднички кога ќе се потроши неговата плата, преминуваме на мојата (така и ни стигаат платите - прво мојата па неговата по две недели) па мора да го знае пинот за да може да ја користи :laugh:
Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 03 Дек 2012 05:19 by Annabel Lee.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 03 Дек 2012 05:38 #224139

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
pinovite si gi znaeme, bidejki e potrebno ponekogas, a fb lozinkata moja on ne ja znae a jas negovata ja znaev, ama si ja smeni posto jas mu "cackav" porano pa izlagaa nepotrebni problemi :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 03 Дек 2012 08:20 #224168

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Мм не си ги памти своите, камо ли моите :smee1: Јас му го направив ФБ профилот така да му ја знам лозинката, на маил исто. Он никогаш не ме прашал за лозинка, ама скоро секогаш сум уклучена на ФБ па ако сака може да провери, што до сега не му се случило. Пинови од картички му знам, зошто не се знае кога ќе ми притребаат.
Скајп имаме заеднички но повеќе го користам јас.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали партнерот ги знае вашите лозинки? 04 Дек 2012 05:16 #224269

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Gi znam posto mora da mu proveruvam mail vo odredeni situacii i toj gi znae moite, ustvari zapamteni se na kompjuterot. Koga podobro ke razmislam nie imame ista lozinka :D
Pinot od karticite mu go znam, a toj mojte ne. Zosto e vaka pojma nemam, ne deka nesto krijam
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.