Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Метеопати

Метеопати 24 Дек 2009 03:15 #4494

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
Дали сте метеопати?

Ви влијае времето на здравјето или не?
А на расположението?

Што е причината за тоа?
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Метеопати 24 Дек 2009 03:22 #4500

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
Да, јас си ја имам самата дадено оваа дијагноза :laugh:
Ама шала на страна, многу, страшно многу ми влијае на расположенитето, времето надвор. Ептен сум метеопат. Кога е облачно и тмурно се осеќам исто така, депресивно и одвратно, без воља за ништо. А кога е убаво времето, едвај чекам да прошетам, расположена сум за дружба..Мал милион примери. Од здравствен аспект ми влијае на тоа што и вака нискиот притисок, уште толку ми се симнува на одредени промени, вајда зависи од влажноста на воздухот, има ли сонце или не.. и ми прави проблеми. Исто, кога се менува времето осеќам јаки болки во коските, мада искрено во задно време со многу помал интензитет и зачестеност во однос на пред некоја година.
Најубаво е кога има сонце, сите се сончево расположени, само да не е претопло :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Метеопати 24 Дек 2009 12:18 #4575

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
Најчесто кога има голема промена на времето ми влијае многу, имам некоја глупава тапа главоболка која ме нервира. Инаку само дождот ми влијае лошо на расположението :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Одг: Метеопати 24 Дек 2009 12:57 #4585

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
Ova e i pricinata koja se vrativ vo MK.Angija e prekrasna stara zemja ima sto da se vidi i prekrasen zivot,no vremeto me utepuvase.
Cel mesec dozd samo dva,tri dena naoblaceno so mali soncevi zraci.
Se me bolese dodeka bev tamu,vremeto se menuva sekoja minutka.Epten deluvase na mene.
Kolku i da ti e ubavo,vremeto si go pravese svoeto.A ovde celo leto sonce-ubavina koja sakam da si ja nadoknadam.
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Метеопати 24 Дек 2009 13:58 #4654

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
Pa dosega ne sum imala vlijanie po mene od vremeto, ama vo raspolozenie da, koga neprestano vrne ili ima magla i silen veter. Si sakam da si prosetam, pa sakam i ubavo vreme.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Метеопати 24 Дек 2009 14:01 #4658

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
Vremeto kaj mene premnogu vlijae na raspolozenieteo koga e dozdlivo ili tmurno oci nemozam da otvoram od sto mi se spie. A sega vo posledno vreem custvuvam kako me bolat nozete od kolenici nadolu koga se menuva vremeto go zezam mm kako sta baba sum stanala :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Метеопати 24 Дек 2009 15:22 #4734

 • beti.liz
 • beti.liz's Avatar
mi vlija e mnogu osobeno cuvstvuvam glavobolki i bolki vo nozete i racete.Se staree veke babetina :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Метеопати 24 Дек 2009 15:38 #4751

 • Goca
 • Goca's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 43
 • Thank you received: 23
И јас спаќам во метеопатите,имам болки во десната нога посебно коленото,кога е многу влазно ептен ме боли,а иначе на расположение не ми делува многу,за разлика од повеќето јас обожавам дожд а и снег,порано многу често кога врнеше дожд јас чадорот и ќе си прошетав,незнам,мене дождот секогаш ми буди некое убаво,романтично чуство B)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Метеопати 11 Јан 2010 17:39 #13150

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
Порано не толку, ваљда сега како „стареам“, се повеке ми влијае времето на расположението. Ако е тмурно надвор и се спрема да врне, мене очите ми паѓаат и главата ме заболува, ми паѓа притисокот итн. Ама затоа во лето немам никаква мака, јас сум само за на Хаваи. Не ми смета ни толку топлината, ни влажноста голема, ништо. Во лето целата сјаам, многу сум си поубава (нарцис еден) :whistle:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Метеопати 21 Сеп 2010 12:13 #53782

 • Mladenovska
 • Mladenovska's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Децата се најголемото богатство
 • Теми: 786
 • Thank you received: 189
Kako sto godinite mi minuvaat taka i jas kako vremeto se menuvam. Koga e oblacno sum tmurname boli glavata se nesto mi e a koga gree conce imam volja za se, koga vrne mi e tesko edvaj disam, koga nadvor cveetaat drvata postojano mi se menuva raspolozenieto koga nastanuva promena na godisnite vreminja imam bolki vo teloto ili sum bolna, edna pricina zosto i jas sum meteopat:)
*****СРЕЌНА НОВА 2011 *****The administrator has disabled public write access.

Ре: Метеопати 21 Сеп 2010 16:56 #53884

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2766
 • Thank you received: 642
jas se prepoznav vo postot na bubamarceto
samo sto jas sum si so visok pritisok
+ me vrtat koski kako nekoja baba se osekam :zid;
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Метеопати 08 Окт 2011 17:14 #158165

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2766
 • Thank you received: 642
i pak jas :unsure:
neznam dali e do vremevo ili sto e , denes glavava kako da ne e moja :grr:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Метеопати 09 Окт 2011 06:12 #158194

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
Мене времето ми влијае само на циклусот. Незнам како е можно, но стомак ме боли само ако врне и е тмурно надвор и тоа првиот ден кога ќе добијам. Во други временски услови гајле немам :).
The administrator has disabled public write access.

Ре: Метеопати 09 Окт 2011 06:33 #158203

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
Mi vlijae vremeto i na raspolizenie i na zdravjeto. Me bolat koskite na nozete kako da mi gi seze nekoj :poimnemam:. Za razlika od mene mm e odlicno raspolozen koga vrne, obozava dozd.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.