Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Ехо на абдомен

Ехо на абдомен 03 Фев 2014 16:13 #248403

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2766
 • Thank you received: 642
Treba da zakazam nekade eho na abdomen , ima nekoj preporaka za pregled so participacija?
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Последна промена: 04 Фев 2014 00:50 by Cinnamon.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ехо на абдомен 04 Апр 2015 01:12 #253971

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
Неможев да најдам тема па ке го поставам прасањето тука

Дали некој има искуство со испитување со црево - катетер на дуодендумот ( дебелото црево )? Каква е постапката и колкав е степенот на болка ( да речеме на скала од 1 до 10 )?

Веќе 4 години имам болки кои се јавуваат во пределот на слепото црево, при чести контроли и ехо прегледи нема никакви знаци, се е во граница на нормала, гинеколошките прегледи исто се во ред, болката сеуште е тука но веќе извесен период осеќам како се шири и завршува на аналниот отвор.

Ве молам ако некој има било каква информација да ја сподели


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ехо на абдомен 05 Апр 2015 01:01 #253981

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
tatko mi pravese snimanje so kateter i ne e bas prijatno, a za bolka ne se pozali, t.e izdrzlivo e.

inaku edna mala ispravka = duodenum e dvanaesetpalacnoto crevo koe e gore megu zeludnikot i tenkoto crevo. :)
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.