Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Болки во желудникот

Болки во желудникот 31 Мар 2013 08:29 #236062

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
Незнам што ми се случи сабајлето пиев кефир и за 30 мин ме фати зелудник, еве 2 дена осеќам болка , немам киселини никакви туку само болка дали некој имал вакво искуство?? Поима немам што да јадам денес жива гладна сум од што ми е страв да не го надразнам уште повеќе...

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
Последна промена: 31 Мар 2013 10:37 by Mama Ane.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Болки во желудникот 31 Мар 2013 14:08 #236097

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
И мене ми се јавија болки во горниот дел од желудникот и го прекинав кефирот. Можно е да ти направил киселини. Земи Рупурут ќе те смири.
Последна промена: 31 Мар 2013 14:10 by Mama Sani.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Болки во желудникот 22 Окт 2014 16:12 #252788

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2965
 • Thank you received: 1368
Mozno li e da se javat bolki vo zeludnik od nekoja hrana?

Denes jadev nepalsko i vednas po jadenjeto pocna jako da me boli zeludnikot. Cela se grcev okolu pola saat i eve veke popusta.

Porano vakvi bolki imav koga ke pregladnam i posle prvoto jadenje imav jaki grcevi ili pak na nervna baza.

Nekako ne mi se odi na doktor :dry:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Болки во желудникот 23 Окт 2014 14:46 #252791

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
Mene mi se sluci od hamburger od sedmica bolki do umiranje, nikogas takvo nesto ne sum osetila. A sum jadela i prethodno, i sega jadam pak neznam zosto bas togas mi se sluci toa :neznam: se nadevam deka ti bilo od hranata (mozebi od nekoj zacin vo nea) do sega sigurno ti pominalo.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Болки во желудникот 25 Окт 2014 08:44 #252805

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2965
 • Thank you received: 1368
Помина до вечерта и не се повтори пак. Колку и да ми е вкусно непалското, дефинитивно содржи нешто што не му годи на мојот стомах.
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Болки во желудникот 25 Окт 2014 15:48 #252807

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
A sto e toa nepalsko?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Болки во желудникот 25 Окт 2014 19:53 #252809

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2965
 • Thank you received: 1368
Непалско јадење во непалски ресторан само не знам дали и готвачите се непалци :)
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.