Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Уринарни инфекции кај децата

Ре: Уринарни инфекции кај децата 18 Мар 2014 06:14 #249277

 • orhideja
 • orhideja's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 161
 • Thank you received: 40
 • Карма: 0
Bic wrote:
Ве молам да ми кажете од каде ги набавивте Е капките на билна база и дали може да се користат за деца од 6-7 годинки. И ние сме среќниот добитник на ешерихија во мокрачата и после една испиена доза Зинат (10 дена)и пиење чаеви од диво оригано и уве микс, повторно истите симптоми често мокрење без пропратно печење и други болки. Немавме ни покачена температура. Ве МОЛАМ кој има добро искуство, а читав погоре да ми пушти и број од хомеопат, Е капки на билна база.....се сто сте примениле и што било ефектно. Однапред благодарна.

Dali povtorno e izolirana bakterijata so ovie simptomi? Eve nie maka macime so cesto mocanje, a naodite ni se vo red. Nikako da ulovime bakterija. Duri i na urologija mu pravea nekoj zafat demek da mu go cistat da ne e slucajno od toa cestoto mockanje ama toa bese tolku traumaticno za deteovo sto sega ne se zsnae dali cestoto mockanje e od trauma ili od infekcija. Mocka na sekoi 30 minuti, nekogas i na 10, a edvaj izdrzuva na eden cas. Taka da zborot mi bese mozebi e trauma od samata infekcija pa sega psihicki si prodolzuva cestoto mocanje. Ama prvo mora da isklucite bakterija, napravete pak urinokultura ako ne ste napravile
The administrator has disabled public write access.

Ре: Уринарни инфекции кај децата 17 Јан 2015 05:54 #253447

 • tatica
 • tatica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 1
 • Карма: 0
Прашање. Стари сме 25 дена и не знаеме како закачивме е.коли или така сме излегле од клиника. На детска клиника не третираат со антибиотик но ме интересира дали може мајката да пие чај од брусница или да конзумира брусница а на тој начин преку млекото да делува на детето. Читам дека брусницата подобро делува од антибиотиците па бидејќи сме многу мали освен мајчино млеко ништо друго не смееме.

Благодарам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Уринарни инфекции кај децата 20 Јан 2015 15:23 #253471

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Cajot ne znam kolku moze da bide efikasen i da gi zameni lekovite.
no kako napivka nema steta od nego, ako ne se pretera. do 1 - 2 solji dnevno mislam deka e OK.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот

 • No posts to display.