Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Им давате ли џепарлак на децата?

Ре: Им давате ли џепарлак на децата? 05 Сеп 2014 14:51 #252294

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Се слагам со вас. И моето така реагира во продавница. Тие се веројатно во таков период.
И ние бараме во продавница нешто да купиме дури чувствувам дека едвај чека да каже некој од нас дека треба да се оди во продавница и она тука одма се пријавува но јас не се расправам многу со неа кажувам дека нема мама толку пари и неможеме тоа да го купиме. Одма ја потсетувам на некои работи неодамна што сме ги купиле и дека немаме повеќе. Ако не се сетам на такво нешто а ако имаме нешто во план да купиме и кажувам дека треба да купиме на пр. патики или фустанче и дека ако сега ова го купиме нема да имаме пари за тоа. Не и е сеедно, нормално ама за среќа не реагира бурно сега за сега. Понатаму ќе видиме :poimnemam:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Им давате ли џепарлак на децата? 05 Сеп 2014 21:21 #252299

 • BibaS
 • BibaS's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 24
 • Thank you received: 2
 • Карма: 0
Nie imame obraten problem, detevo ic ne saka da mu se kupuva, a majka mu shopingholicar tezok :))) Duri se slucuva jas da go vrtkam po nekolku minuti niz prodavnica so nadez deka ke odbere nesto, ama toj kako da se srami da pobara bilo sto.
Precizno cuvstvo za pari nema, ama znae deka ima skapi i eftini raboti. Znae na primer deka moze da dobie odednas 5 cars ako se plasticni, a samo edna od metalnite. Znae deka treba da ceka nov priliv na pari, odnosno plata za da dobie vtora ( edna metalna cars ni e merna edinica :))) ) Ova od mal sme go naucile i ne se buni, prifaka. E letovo na odmor dodeja bevme za prvpat imase nesto kako budzet, 1 evro dnevno za igracki, pa da odbere dali saka sekoj den po edno ili nesto pogolemo za nekolku dena. Razbra sto e poentata, ama ic ne se motivirase nesto posebno da posaka da si kupi. Duri zal mi e ponekogas sto e tolku skromen ili sramezliv, ne znam kako da go definiram
The administrator has disabled public write access.

Ре: Им давате ли џепарлак на децата? 12 Сеп 2014 11:03 #252382

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Детето е такво. Имам една пријателка истото го кажува за нејзините. Има два сина скроз различни по тоа прашање. Едниот вика со сила му купувам а со другиот неможам да се разберам што може што неможе да се купи :)
Веројатно така и ќе остане. Море нека се живи и здрави, што би рекле старите. Скромноста е доблест :sonce:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: betavitevit, BibaS
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.