Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Бебиситерки и искуства

Бебиситерки и искуства 16 Авг 2014 00:57 #251964

 • Бони88
 • Бони88's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 1
 • Карма: 0
Здраво родители !
Читав низ форумов за бебиситерки и се чудам на искуствата.
Според мене бебиситерката треба да биде воспитувачка на детето. Потполно ве разбирам за вашата лутина, неверување во други лица. Според мене најдобро е да се стави на тест, проба од ден-два, и да се увиди како работи со детето.
Јас работам веке со години со деца, со обука сум , работев и со деца со хендикеп и ден денес го работам тоа, но сепак како воспитувач на дете мој совет ви е пред да се одлучите за бебиситерка или воспитувачка за вашето дете, напрајте си тест период.
Ви благодарам на одвоеното време.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бебиситерки и искуства 22 Јан 2015 02:35 #253483

 • Beluvce
 • Beluvce's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 84
 • Thank you received: 3
 • Карма: 1
Jas baram bebisiterka od 1.3.2015 do 30.5.2015 za vo Germanija. Uslov da nema deca I da ne e mazena.Piste vo inbox
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.