Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Мазина

Мазина 12 Јан 2010 01:01 #13462

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Јана е маза на баба, после баба е тато.
Петар е маза на мама, а како што би рекол тој мазина.
Иван ќе видиме, рано е да се каже.

А Вашите деца?
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Мазина 12 Јан 2010 01:31 #13473

 • sandricka
 • sandricka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Најсреќна мама
 • Теми: 371
 • Thank you received: 135
 • Карма: 10
Ева е најголема маза на мама и на тато :) А знае понекогаш да се мази и со бабите и дедовците.
The administrator has disabled public write access.

Мазина 12 Јан 2010 01:57 #13485

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Лазар је прво дете и прво унуче и био је велика маза свих нас, као да смо се утркивали ко ће више да га придобије..онда дуга пауза, па је на свет дошла и Дора..једина је девојчица, све су мушка деца у фамилији и сад је она испала још већа маза од бате..и још плус због проблема који има..
Ипак, највише је везана за мене, што је и нормално после свих мука које смо заједно пошле..
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Мазина 12 Јан 2010 02:04 #13490

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Маче е маза татина, нормално, татина ќерка :) а Борјан мамин син, залепен за сукња :) Најмногу ги мазат бабите и дедо, посебно Марија која е прва внука :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Мазина 14 Дек 2010 17:43 #88580

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
Ane sovrseno dobro go razbiram tvojot soprug, zatoa sto kaj mene situacijata e obratna.Mojata kerka e tatina maza. Neznam dali ima vrska toa deka kerkite se poveke tatini mazi, a sinovite mamini. Kerka mi koga ke si go vidi tato zaborava na se, samo nego go bara, po nego odi, po nego place, koga se vrakame od rabota nemozam da opisam kolku mu se raduva. Koga e on prisuten ne me ni poglednuva, ne i trebam ednostavno. I ne znam kako da go opisam toa sto go cuvstvuvam ama ne e prijatno vo sekoj slucaj. Posebno taka se odnesuva otkako trgnav na rabota. Sto uste poveke me boli poveke ja bara baba i otkolku mene.
Последна промена: 14 Дек 2010 18:09 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Мазина 14 Дек 2010 18:00 #88584

 • busavo
 • busavo's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 267
 • Thank you received: 30
 • Карма: 14
соле ич не се секирај, гледам 10 месеци е малото така да некаде после годинка после 18 месеци кога ќе влезе во фаза мама е моја и само моја, и нема да дава никој ни да те допре ни да те кара ништо ќе се залепи за тебе и со сите војна ќе води :) :) . мене пак ми е криво што татко и ја обожава ама понекогаш Анастасија знае многу дрско(незнам како да дефинирам), да се однесува со него.и сето тоа почнува од кога влезе во таа фаза пред тоа едвај чекаше од работа да дојде, дури и се успиваа заедно. е сега мм ми вика дека после некое време па ќе биде повеќе накај него наклонета тоа се нашите зверчиња мали.:srce: :srce: .
Последна промена: 14 Дек 2010 18:07 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: sole

Мазина 14 Дек 2010 21:04 #88769

 • Strumfetka
 • Strumfetka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • t.nade
 • Теми: 468
 • Thank you received: 52
 • Карма: 6
еееј и јас се прашувам што ќе биде кога ке се роди нашата шмизла, мислам дека пишав и во некоја друга тема, уште од сега реагира само на татичко мене не ме ферма. Татина керка, мазла. Пред некоја вечер за малку ке почнев да вриштам колку многу беше активна, абе ме поремети, ја галам, и зборам, ајде да нанаме (веќе полноќ фати, а она журки си прави во стомачето на мама), не бре се поактивна и поактивна. :hahaha: Само што пусти рака мм да ја погали и и вика бебуш ај нанај остави ја мамичка да се одмори, луѓе верувате или не за 10 минути се смири, не мрдна до сабајле. Или пак цел ден додека е мм на работа е мирна, штом тој се појави на врата, бебусот игра џингарлака-џикица :cmok:
The administrator has disabled public write access.

Мазина 14 Дек 2010 21:09 #88776

 • kalinche70
 • kalinche70's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 581
 • Thank you received: 302
 • Карма: 27
Keka mi e edinstvena vnuka od moja strana,predvreme rodena i beshe babina gordost i dedina maza i tatina i tetina,sechija:srce:
Ivo poradi problemite koi gi imashe a ostana i pokus za ljubovta na baba(koja pochina)pa ni e nashe mamino,tatino meziche i najmnogu dadino koja mu e kako majka:srce: a i vnuk mi si go brojam tuka eden mi e edinsven i mi e daleku vo Italija i toj ni e maza:srce

Od na mm familijata ne gi poznvaat moite deca:P i sekako ne im se mazi
Na svetot nema neubavi zeni. Postojat samo zeni koi neznaat deka so malku trud mozat da stanat ubavi! -Dior
The administrator has disabled public write access.

Мазина 15 Дек 2010 19:02 #89289

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
Sin mi e mamaina maza i ne me ispusta od vidik znaci koga ke dojdam od rabota nema mrdanj en rucek ne pravam se za nogavici me drzi nemozam ni da se izmijam ,mnogu e privrzan za mene i ako me snema na sekunada place se nervira nemozam da vi objasnam, i mnogu e povrzan za dedovcite samo so niv si igra e togas samo zaborava deka sum tuka togas samo dedo postoj i nego za nogavica go drzi da si igra so nego.
The administrator has disabled public write access.

Мазина 18 Дек 2010 20:32 #90958

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Колку и да се трудам тоа да не го примети и злоупотреби, сепак мојот Ники е мамина маза..гооооооолема, а да не зборам за мајка ми..која живот дава за него и сака се да му угоди..Ама јас не давам :laugh: Прво и единствено внуче, па не и замерам..иако понекогаш морам да признаам дека ме нервира тоа. Сепак, мојот збор и зборот на мм е последен :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мазина 20 Сеп 2011 09:27 #154584

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Има некое генерално правило дека ќерките се татини мази, а синовите се за мајка!
Ама, нели во секое правило постојат исклучоци, така да ние сме типичен исклучок од ова правило. :da:

Синко уште од многу мал беше поприврзан за татко му. Јас не му бев воопшто инересна пошто јас му ги правев за него неомилените работи (ранење, сечење нокти, сушење на коса...:tupco: ) додека татко му му’ служеше за галење и мазење :)

Со ќерката е друга приказна, таа од старт е мамина маза :girlpink: , значи ужива кога е во мое присуство. Колку и да е вознемирена доволно е само силно да ја гушнам и се смирува, си наоѓа сигурност во мене. Исто така, кога и да ме види, ми доаѓа, ме гушка, ме бацува, вистинска мамина маза :srce: .
Последна промена: 20 Сеп 2011 10:32 by Marge.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мазина 29 Сеп 2011 18:46 #156476

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Мојаааа :skok:
моја и само моја маза е :laugh: најинтересен е навечер кога не сака да заспие додека не се изгушкаме и измазиме убаво. и многу е нежен, па ме гали, па се милува со мене, па кажува колку му е тоа убаво и колку нежна коса и кожа имам :girlpink:
а со татко му ретко знае да се гали, ама не избегнува гушкање кога ќе дојде од работа или кога го испраќа.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мазина 30 Сеп 2011 03:36 #156515

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Кај нас генерално Ива е татина-маза, а Андреј е моја (можеби затоа што уште се доиме).

Андреј откако се роди се гушка, а Ива не сакаше многу да се гали додека не се роди бато:)

И двајцата се галат само кога тие сакаат...:laugh:

А да, Ива е маза и на баба и на дедо, со нив најмногу се гали:hug:
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мазина 30 Сеп 2011 04:24 #156529

 • Gricka
 • Gricka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 202
 • Thank you received: 72
 • Карма: 0
Fili e najveke mamina maza,no i site ostanati go mazat najmnogu na svet;) ,prvo bebe vo familija e,i za site e zivi radosti koga ke go vidat
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мазина 30 Сеп 2011 04:24 #156530

 • Zvezdicka
 • Zvezdicka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • bow down you mortals ... She is here....
 • Теми: 1190
 • Thank you received: 616
 • Карма: 34
Nie nemame babi i dedovci vo blizina pa Lena e mamina i tatina maza. NAjsrekna e koga sme dvajcata pokraj nea i koga se guskame trojcata.
Inaku zane nekogas da odkaci eden od nas.. zavisi koga kako e raspolozena :) No jas ne i zemam za slo :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мазина 30 Сеп 2011 04:40 #156541

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Ние сите го јадеме... мама, тато, баби, дедовци, тета па не може да му одолее. Па и тој сака да се гушка, бацува и кој од каде стигне го гмечи. Мислам дека не поминува ни еден час а да не се изгушка со некој или да не го цмокнеме :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мазина 30 Сеп 2011 05:36 #156562

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
Ние сме само мамина маза!!!! Сите останати ја мазат, но таа е само МАМА, МАМА, МАМА....
Дури не дава друг да ги чепка моите работи никако, одма регаира: аааа мама!!!:laugh:

Во стање е да ја држам во раце, а и да побара и јас да ја возам количката, а не татко и. Па овде се лажеме, не мама ја боли рачето и само тогаш попушта!!!

Инаку се е само мое и нејзино, на никој друг, дури ни ММ не смее да ме изгушка, одма реагира.
Знам дека со време сето ова ке исчезне и ке се смени, и затоа сега уживам до крај!!!!!:love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мазина 27 Ное 2011 19:45 #166771

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Лелееее, значи уживам додека ве читам и само си замислувам кога ќе дојде тој момент и мене Димитар да ме гушка и да ми каже колку ме сака. :sram2: А јас цело време му ја пеам онаа детска песничка „Мамина маза“. :srce:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мазина 28 Ное 2011 11:46 #166917

 • mama3
 • mama3's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 53
 • Thank you received: 43
 • Карма: 0
Sin mi e definitivno mamino, srednata e apsolutno na site posto e i samata taa takva ligava i na site mu se pika pod koza tatko i veke nepodnosliv e taa ke ikni toj i se voshituva. Malovo siroto na nikoj :) mnogu e dosadno na zivec na site ni gazi zamo srednata kerka si ja obozava
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мазина 28 Ное 2011 11:57 #166920

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Син ми е маза невидена со сите се гушка и бацува, ама најсмешен ми е кога ќе му речам ај баци ме и он директно трга во уста да ме баци и додека не ме баци во уста не попушта :rofl: А јас кога ќе го грабнам да го стискам, штипкам и бацувам дека е целото меко со најубавите образи на светот, УФФ неможам да престанам, мајка ми само ме кара доста го ѓнавиш детето го утепа од бацување :hug: И многу сака кога гледаме цртани да му ја ставам главата во скут и он ми вика ајде нани мамо и ме гали по коса :srce: :srce: :srce: ќе го изедам готов е :rofl:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Мазина 28 Ное 2011 12:08 #166923

 • mama3
 • mama3's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 53
 • Thank you received: 43
 • Карма: 0
Mikimaus sestra mi taka gi gnjavi decata moi i site begaat od nea :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мазина 28 Ное 2011 15:07 #166945

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
hahhahahaha mama3 ме изнасмеа :rofl: среќа јас само со моето сум таква, а кутрото нема кај да ми бега :muahaha: :muahaha: :muahaha:
Последна промена: 28 Ное 2011 15:07 by Cuvce.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мазина 28 Ное 2011 19:38 #167014

 • mama3
 • mama3's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 53
 • Thank you received: 43
 • Карма: 0
I jas mnogu gi gnjavam sekoja vecer pred spienje igrame borenje jas sinot i postarata kerka se skokotkame se gusime se smejme ama fala bogu sakaat da se borat.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мазина 28 Ное 2011 20:30 #167022

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Malovo si go vikam mamino mazice,a be na sekoj zbor me prasuva -Mama me shakash?onaka so akcent na sh :love: mnogu e privrzana za mene,siroto golemovo od nea nemoze na red da dojde da se guska so mama.Mila e definitivno tatina maza,ama i na baba i,abe dushata ja dava za nea,deka prvo vnuce ,pa plus i zensko :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мазина 18 Дек 2012 10:29 #226311

 • bica
 • bica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • img src="http://lb4
 • Теми: 132
 • Thank you received: 14
 • Карма: 0
И Мишел е маза невидена, само повеќе е некако мамина т.е моја.. сака да се гушкаме и сега посебно кога тргна во градинка ептен од сабајле сака да се гушка...
Мојот свет се врти околу двајца дечковци!!!
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.