Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Смешни СЛИКИ

Ре: Смешни СЛИКИ 06 Ное 2011 15:52 #163347

 • Eli23
 • Eli23's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Mlada, zgodna i neophodna! :)
 • Теми: 511
 • Thank you received: 521
 • Карма: 5
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mamaAnita, biljann, Zlatna, Frogy, Elka and this user have 1 others thankyou

Ре: Смешни СЛИКИ 14 Ное 2011 12:27 #164632

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7


Uploaded with ImageShack.us
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: biljann, None-bt, Синоличка, bart

Ре: Смешни СЛИКИ 15 Ное 2011 06:43 #164734

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7


Uploaded with ImageShack.us
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: None-bt, Elka, Elenika, bart

Ре: Смешни СЛИКИ 17 Ное 2011 09:56 #165220

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
Незнаев каде да ја сместам оваа слика, го отепав вртење тоа индексот. Па ај овде:


Uploaded with ImageShack.us
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mamaAnita, mama, vodolija, Elenika, butterfly87 and this user have 1 others thankyou

Ре: Смешни СЛИКИ 17 Ное 2011 13:07 #165283

 • Eli23
 • Eli23's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Mlada, zgodna i neophodna! :)
 • Теми: 511
 • Thank you received: 521
 • Карма: 5
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, mamaAnita, Bubbi, biljann, Elenika

Ре: Смешни СЛИКИ 07 Дек 2011 15:40 #169335

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115


Ako ne se cita, dole pisuva:

I am so romantic sometimes I think I should marry myself :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
Последна промена: 07 Дек 2011 15:45 by Mama Ane.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frogy, Elenika

Ре: Смешни СЛИКИ 12 Дек 2011 17:28 #170422

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Ми го разубавија денот :love:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mama, biljann, Frogy, Elka, Elenika and this user have 1 others thankyou

Ре: Смешни СЛИКИ 12 Дек 2011 17:56 #170428

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Elenika

Ре: Смешни СЛИКИ 11 Јан 2012 15:36 #174741

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
haahahahaa i mene mi treba ova ponekogas
Атачменти:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Последна промена: 11 Јан 2012 15:38 by Dolphin.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Смешни СЛИКИ 01 Фев 2012 11:41 #177648

 • Eli23
 • Eli23's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Mlada, zgodna i neophodna! :)
 • Теми: 511
 • Thank you received: 521
 • Карма: 5
...i odednas vo kancelarija site pocnaa da se cuvstvuvaat podobro...
Последна промена: 01 Фев 2012 11:42 by Eli23.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Смешни СЛИКИ 04 Фев 2012 12:03 #178274

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Elka, butterfly87

Ре: Смешни СЛИКИ 06 Фев 2012 05:31 #178478

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Annabel Lee, Bubbi, Elka

Ре: Смешни СЛИКИ 14 Фев 2012 08:20 #180530

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: forumce, Glasna*

Ре: Смешни СЛИКИ 15 Фев 2012 09:12 #180740

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109

:hahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Bubbi

Ре: Смешни СЛИКИ 15 Фев 2012 12:15 #180785

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
На сликава петти ден по ред се умирам од смеење кога ќе ја видам :hahaha:

:muahaha: :muahaha: :muahaha: :muahaha::muahaha:
Последна промена: 15 Фев 2012 12:16 by bubamara.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, mama, Frogy, темјанушка

Ре: Смешни СЛИКИ 17 Фев 2012 17:47 #181536

 • Eli23
 • Eli23's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Mlada, zgodna i neophodna! :)
 • Теми: 511
 • Thank you received: 521
 • Карма: 5
kako kuceto moe nigde nema drugo, pogolemo od kifla, a pomalo od jugo...

The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: vodolija, butterfly87, eleonora

Ре: Смешни СЛИКИ 19 Фев 2012 01:42 #181948

 • yarre
 • yarre's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1082
 • Thank you received: 1001
 • Карма: 33
Eve go
Атачменти:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee

Ре: Смешни СЛИКИ 21 Фев 2012 18:38 #182836

 • Eli23
 • Eli23's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Mlada, zgodna i neophodna! :)
 • Теми: 511
 • Thank you received: 521
 • Карма: 5
najnovoto izdanie na knigata KAKO DA SE RAZBERAT ZENITE

The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: anusska, bart

Ре: Смешни СЛИКИ 13 Мар 2012 07:01 #188060

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Незнам дали е за смеење или за плачење :blink: Ова е официјален документ кој го даваат за сите патници што ја напуштаат Мк со воз.

The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mami29

Ре: Смешни СЛИКИ 13 Мар 2012 07:22 #188071

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
Ама и за „внатрешни работи“ гледам го активирале чичко Гугл транслејт :muahaha:
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Molly

Ре: Смешни СЛИКИ 13 Мар 2012 08:30 #188089

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Ministry of INTERIOR?:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: Боже свашта.... Да не знае чоек дал да се насмее или не... :aleluja: :aleluja: Ко ентериер звучи :muahaha: :muahaha: :muahaha: :muahaha: :muahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Смешни СЛИКИ 13 Мар 2012 08:39 #188096

 • milicka
 • milicka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 266
 • Thank you received: 175
 • Карма: 3
toa e vo red, ministertvoto e ministry of internal affairs a na skrateno vo komunikacija na angliski se koristi ministry of interior... :da:

ama so dolniot tekst - BRUKA
The administrator has disabled public write access.

Ре: Смешни СЛИКИ 13 Мар 2012 08:50 #188098

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Како може да е во ред кога е ова официјален документ, а не нешто поговорно англиски...:what:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Смешни СЛИКИ 26 Мар 2012 07:51 #190978

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Кој е сега поубав, новото бебе или јас :zelen:

Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 26 Мар 2012 07:52 by Annabel Lee.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, anusska, biljann, bart

Ре: Смешни СЛИКИ 10 Апр 2012 03:32 #193701

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: anusska, Vasidora, bart
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот

 • No posts to display.