Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Како да се одбие вакцинирање?

Ре: Како да се одбие вакцинирање? 17 Ное 2013 21:11 #245771

• Frenky
  • Frenky's Avatar
  • Султанa
  • Теми: 4118
  • Thank you received: 3811
Zvezdicka wrote:
Yarre takov roditel ne sum sretnala ama poznavam roditel koj ima dete so trajni posledici po zdravjeto predizvikani od ne vakciniranje....

јас не познавам ниту еден ваков случај, ама затоа знам неколку кои имаат трајни последици од вакцините, и тоа со тапија од доктор.
е добро де, тој е оној мал процент што го има во статистика, ништо страшно. кој има среќа, ќе спаси г'з. кој не, отиде во последната графа.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Hermiona

Ре: Како да се одбие вакцинирање? 18 Ное 2013 03:19 #245774

• Zvezdicka
  • Zvezdicka's Avatar
  • senior
  • bow down you mortals ... She is here....
  • Теми: 1190
  • Thank you received: 616
Za zal Mama Vase jas poznavam i toa vo grupata na Lena vo gradinka. Po minatogodisnata mikro peridemija na pertusiss 1 devojce koe bese zarazeno sega odi okolu so bocata so kislorod. Tocnatqa dijagnoza koja sega ja nosi ne ja znam napamet no e direktna posledica na na faktot sto zabole od Pertusiss, potvrdeno od roditelite.

Ре: Како да се одбие вакцинирање? 18 Ное 2013 06:56 #245792

• Frenky
  • Frenky's Avatar
  • Султанa
  • Теми: 4118
  • Thank you received: 3811
жал ми е за девојчето. јас во фамилија имам дете со ментална ретардација, кое не може само да се грижи за себе. од дтп вакцина, мислам дека е еден од ретките случаи каде софијанов ставил потпис. и сега нема да вагам, зошто мене не ме интересира нивната статистика.

Ре: Како да се одбие вакцинирање? 20 Ное 2013 08:29 #245918

• Radisani
  • Radisani's Avatar
  • new born
  • Теми: 9
  • Thank you received: 11
од ММ -
На ГАК пред да Ве пораѓаат кажете си НЕСАКАМ да се вакцинира бебето. Кога ќе ве породат бидејќи мајката е изморена ќе му објаснуваат/ заплашуваат на таткото или тој што е покрај вас зашто треба,какви се опасностите итн итн. Таткото само треба да рече: КАДЕ треба да се потпишам дека НЕСАКАМ боцкања. Ќе му дадат да се потпише и завршена приказна. После тоа 1год. не ве замараат за понатака незнам ќе видиме.

Напомена: НАМЕСТО 48ч да ја задржат родилката, од ГАК ќе ја ИЗБРКААТ во рок од 24 ч бидејќи НЕДАВА боцкања. ама среќа мајката се чуствуваше добро па немаше караници :)

До Катрини и Зведички :
СТВАРНО (сериозно ова) не ми е јасно зашто се плашите и тврдите дека НЕвакцинирани деца се опасни и предизвикуваат епидемии кога нели УЛОГАТА на вакцините е да го заштитат телото. Вашите се заштитени што се плашите, нели вакцината им дава антитела и да дојдат во допир со лошите одма ќе ги уништат или полесно ќе поминат.
Ние од друга страна со невакцинирани деца НЕ Ве тераме да не се вакцинирате.

Прашање и до Јаре и до Катрина и до Зведичка ...(иако не е темата за тоа):

Каде децата / луѓето ги фаќаат бактериите и вирусите. Како ги фаќаме. Каде живеат тие бактерии и вируси.
Ете викате некое дете дошло со бактерија/вирус, таа бактерија од КАДЕ е дојдена кај него, со ШТО се храни, како се движи низ просторот.
Следниве корисници изразија благодарност: baby24, Lenore Lee

Најново на форумот

• No posts to display.