Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Титер за вакцини

Титер за вакцини 17 Јун 2011 12:44 #142107

  • Tinnce
  • Tinnce's Avatar
  • Offline
  • new born
  • Теми: 47
  • Thank you received: 7
  • Карма: 0
Дали некој правел титер на своето бебе/дете за проверка дали одредена вакцинација била успешна? На кој начин се зема крв за тестот и дали знаете каде се прави? Дали постои приватна лабораторија што ги прави овие тестови или само на клиника? Која е процедурата да се направат вакви тестови на клиника (само упат или мора да постои некаква индикација и врски :))
Конкретно ме интересира за следните вакцини:
-DTaP
-Polio
-Hep B
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

  • No posts to display.