Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Ајде дома

Ајде дома 13 Дек 2010 04:51 #87742

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Дали ја следите емисијата АЈДЕ ДОМА, јас редовно ја гледа, толку убави идеи и прилози даваат, и алал нека и е на женана како си ја врши работата во дизајнирањето на домовите. :OK:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ајде дома 13 Дек 2010 05:35 #87759

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
neli ovaa emisija zavrsi?
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ајде дома 13 Дек 2010 05:50 #87764

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
И мене Ане така ми се чини, затоа што денес после толку време ја гледав и беше реприза! Даваат стари епизоди кои се емитувале поодамна:da:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ајде дома 13 Дек 2010 15:48 #87864

 • Mila87
 • Mila87's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 137
 • Thank you received: 23
 • Карма: 28
Ја обожавам оваа емисија, всушност сите емисии од ваков тип ми се прекрасни. Има една на кабелска ја гледав пред 2-3години, каде исто вака реновираа куќи но, старите работи ги искористуваа и од нив создаваа ново, тоа ми беше многу многу поубаво. Кај нашата ме нервира баш тоа што секогаш купуваат ново. Добро ајде оправдано доколку нели е нов станот или домаќините сакаат помодерен изглед но, кај стари соби кои ги реставрираат не им оправдувам(мој проблем:laugh: ,се е прашање на вкус).
Друго ме иритира тоа што ,мислам, според мене, многу повеќе пари зимаат да ти средат они, одколку ти сам да си средиш. Како непотребно да се фрлаат пари за некои работи, пример чиниите за да го декорираат просторот, нови постелнини.... Но, добро сепак обожавам вакви емисии затоа сакам да ја гледам, а јас лично никогаш не би се пријавила :poimnemam:
Дај кажете на која телевизија и кои термини ја даваат емисијата?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ајде дома 13 Дек 2010 15:56 #87877

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Многу сакам ваков тип на емисии.Се сложувам со Mila87 дека не секогаш треба да се купува ново.Пред 5-6 години на ХРТ имаше емисија но каде од старите работи ги правеа како нови.Регали,столици,маси,кревети......фантазија.Е тоа е уметност,а не е се во новото и тоа е уметност да ги вклопиш стиловите и боите.Но таков тип на емисија треба и тој сегмент да го опфати.За да ги ангажираш требаат многу пари не се кој може да си дозволи,затоа треба и со помали зафати да работат.Треба повеќе прилози да има.Имаше една добра емисија со кречење на ѕидови,какви техники има,апликации тоа бешеодлично.
Емисијата оди на Алфа недела мислам околу 16ч30 исправете ме ако грешам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ајде дома 13 Дек 2010 16:02 #87883

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
EckaGj wrote:
Емисијата оди на Алфа недела мислам околу 16ч30 исправете ме ако грешам.
Tocno odi na alfa vo nedela 16:30, repriza vo cetvrtok vo 15h.
Sakam da ja gledam emisijata, ama porano imase kolku cini seto toa, sega mislam deka nema vise. I sega isto ne mi se sviga izmesano e cas voditelkata e so plava kosa, cas so crvena.
Vo princip sakam vakvi emisii.
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ајде дома 13 Дек 2010 17:01 #87924

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Баш вчера ја гледав, ама :poimnemam: на кој канал. Емисијата е екстра, навистина се креативни и си ја вршат одлично работата. Една моја познаничка истотака беше во емисијата, и станот и го направија бомбона. Пофалба за емисијата и за девојката за нивната креативност :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ајде дома 09 Апр 2012 11:52 #193565

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
И јас ја обожавам емисијава....мислам дека сега на Алфа ја даваат....за жал мноогу ретко ја начекувам, пошто не знам кога е точно...ама порано не пропуштав....и редовно си замислував како мене би ми направиле нешто, и безуспешно му викав на мм...да пратиме бе пораче на мејл а? а? а?....ама чорба :)
А девојката е креативна ептен, секоај чест :OK:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ајде дома 09 Апр 2012 13:37 #193592

 • MamaMaja
 • MamaMaja's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Just one happy mum
 • Теми: 915
 • Thank you received: 483
 • Карма: 8
Ja gledam koga ke ja fatam, i ja i mm ja sakame.
Na drugarka mi i go uredija stanot, top i go napravija za eftini pari.

MM cesto vika kako nemame pari da ja vikneme zenskava doma kaj nas :lol: ama se ni e renovirano, nema sto da ureduva, samo finesi moze da pravi :)
Сонцето 28.05.1993
Месечината 06.08.1997
Ѕвездичката 28.11.2007
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ајде дома 09 Апр 2012 17:21 #193637

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Емисијата е одлична, само понекогаш ме вознемирува смеењето на водителката. И се прашувам, како е можно да има ултра модерен вкус за уредување дом, а за облекување 0? :wtf:
Знае ли некој дали има некој минимум што е потребен за да учествуваш, или колку пари имаш - толку? Гледав пред година дена на нивната страна, се заинтересирав, ама на тоа остана.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Meyo

Ре: Ајде дома 10 Апр 2012 02:50 #193685

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Ја гледам кога ќе ја начекам на ТВ. Едно време на крај им одеа и цените, па и не би се сложила дека беше нешто ефтино. Добра е идејата некој друг да се расправа со мајстори, па да дојдеш само на готово, ама од друга страна нема шанси, барем јас, да дозволам некој да ми го средува местото каде што живеам, да ми одбира боја на плочки, тапети, зидови, намештај место мене. Мислам, едно е да ми помогне и да ми сугерира околу нешто, а вака комплет не. Познавајќи се себе си- ја 100 пати ќе одам да проверам што е и до кај е.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: sole, Helix

Најново на форумот

 • No posts to display.