Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Која телевизиска серија ви е омилена?

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 20 Сеп 2011 16:52 #154693

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Јас не знам дали во листата на омилени серии сум си ја стаила и Медиум, инаку ми беше претпоследна серија што ја пратев. Јас ја изгледав цела пошто си ја симнав од нет, инаку токму Universal channel и Fox Crime во една иста ноќ дадоа од иста сезона неколку серии последоватенлно, и нормално се напатив и си реков ќе ја гледам. Инаку ја пратев на времето уште на Нова тв кога одеше, ама така, една епизода види, друга не, и кога ми зврши и ја изгледав последната сезона, многу ми беше мака дека и дошол крајот. Ама со секоја серија што ќе ме бендиса имам исти чуства :laugh:
Сега следна на репертоар ми е Lie to me, гледам горе и Кинки пишала за серијата, мм веќе ја прати извесно време и све ме натега за заедно да ја гледаме, вика ептен била по негов и по мој ќејф.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 20 Сеп 2011 17:04 #154700

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
за 5 сезона ли се работи ја таа ја пратев?и дали има уште сезони-од медиум мислев:emm:
Последна промена: 20 Сеп 2011 17:06 by eleonora.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 21 Сеп 2011 08:45 #154873

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Медиум има 7 сезони :da: И толку, крај е на приказната :(
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 03 Ное 2011 04:54 #162827

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Od skoro "se navlekov" na edna serija od 2010 godina FlashForward! Ne me ostava na raat :)
Za ljubitelite na triler/SF - :OK:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 03 Ное 2011 05:11 #162834

 • Gricka
 • Gricka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 202
 • Thank you received: 72
 • Карма: 0
ja obozavav Prijateli,a posledni sto gi gledav se Kako ja zapoznav majka vi i Da duso,
Obozavam komicni serii,me opustaat i mi gi otrgnuvaat mislite od sekojnevnite problemi za kratko.

Ja sakam i ocajni domakinki,ne sum ja gledala 7 sezona,sega ja davaat na Fox Life,ama se zaboravam da ja gledam,se ke se zarabotam nesto i ke mi tekne koga ke zavrsi :tupco:

A i Haus ja obozuvam,ako ne e od komicnite.
Последна промена: 03 Ное 2011 05:12 by Gricka.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 03 Ное 2011 05:12 #162836

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Gricka, а кога ја даваат Очајни домаќинки?
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 03 Ное 2011 05:36 #162841

 • Gricka
 • Gricka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 202
 • Thank you received: 72
 • Карма: 0
sabota vo 22:00 na Fox Life
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, eleonora

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 03 Ное 2011 12:42 #162945

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
Koga se davase CSI ne ja propustav isto i ocajni domakinki-perev mozok so nea mi bese komicna i sega citam ja imalo na FOX-LIFE::OK: :Me interesira gi gledate li turskive serii?Jas ja pratam KADE E KERKA MI?i iznenadena sum od celiot koncept na serijata-mi se sviga.
Последна промена: 03 Ное 2011 12:42 by eleonora.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: nenuska

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 04 Ное 2011 03:40 #163019

 • Gricka
 • Gricka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 202
 • Thank you received: 72
 • Карма: 0
vcera na Fox life dadoa nova serija Odmazda i mi se vide dosta interesna okolu 22 ja imase,ama izgleda ne igra sekoj den.edit:Sega vidov,ke ima repriza na prvata epizoda denes vo 17 h.,ako mozete gledajte ja,spored mene bas e dobra.
Последна промена: 04 Ное 2011 11:04 by Fairy.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 15 Ное 2011 18:36 #164849

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Го заспав малото и сега да се фрлам на гледање серии :jupi: Само што попрво да гледам B) На репертоар имам Grey's anatomy, private practice, dexter, the vampire diaries, how i met your mother i Desperate Housewives :wtf:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 15 Ное 2011 19:41 #164864

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Mikimaus, па ти си мој чоек :hug: :)
Јас у моментов си ја пратам последнава тековна сезона од Декстер, ретко налетувам на луѓе што ја варат серијава :laugh:
Имам уште две епзиоди, а после се фрлам или на Сексот и градот, си ги симнав сите од прва до последна, или на овие докторскиве да се навратам :laugh: ама не памтам која до која сезона ја имам гледано..
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 16 Ное 2011 06:08 #164932

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
:zelen: dexter e SUPER малку паузирав од него додека бев трудна, ми беше некако шубе да го гледам зашто е стварно малку crazy али сега веќе редовно си го пратам :zelen: Ако ги немаш гледано vampire diaries i true blood почни супер се, малку се крвави хахахаха сексот и градот ја иам едно 4 пати гледано од прва до последна :rofl: и никад не ми е досадна :) али немој молимте да ги запоставиш Dr. McDreamy i McSteamy :zelen:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bubamara

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 16 Ное 2011 10:59 #164991

 • Nikolina008
 • Nikolina008's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 103
 • Thank you received: 11
 • Карма: 0
Добро, турски серии никој не гледа?
Само јас :sram: ?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 16 Ное 2011 12:44 #165012

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
јас гледам турски сериии!ја гледам прво љубов и одмазда а си ги снимам Каде е ќерка ми и Лале па после ги гледам:OK:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 16 Ное 2011 13:22 #165021

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
I jas ja gledam ljubov i kazna. :love:
Se navlekov ko idiotka na nejze. Plus gi izgledav skoro site epizodi do kraj na internet. :da:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 16 Ное 2011 13:29 #165026

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Bouns на foks crime

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 16 Ное 2011 14:51 #165041

 • kalinche70
 • kalinche70's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 581
 • Thank you received: 302
 • Карма: 27
jas seushte zalam po Lisjata i nishto ne mi e ubavo izgleda deka sum ko Hajrie:muahaha: ama da popolnam vreme gledam Ljubov i kazna
Na svetot nema neubavi zeni. Postojat samo zeni koi neznaat deka so malku trud mozat da stanat ubavi! -Dior
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 15 Дек 2011 18:09 #171154

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Ми завршија сите серии, односно на пауза се, продолжуваат после нова година :dry: Во меѓувреме се заразив со MEDIUM, топ серија :OK:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена 26 Дек 2011 13:22 #172811

 • forumce
 • forumce's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 291
 • Thank you received: 94
 • Карма: 0
Rekov poveke ne gledam serii posle Lisjata,ne deka ja gledav redovno ama vo tek bev.Arno ama,bese pusten tv na prvata epizoda od Velicestveniot,i mi se bendisa,malku poinakva serija,koga mozam ja gledam.Ja gleda nekoj?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 26 Дек 2011 19:03 #172835

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
mikimaus wrote:
Ми завршија сите серии, односно на пауза се, продолжуваат после нова година :dry: Во меѓувреме се заразив со MEDIUM, топ серија :OK:
Немогуќе :laugh: До која сезона си? Јас ја изгледав во еден здив и можам да ја гледам пак одново :)
Инаку од турскиве серии и јас после некое време одкако почна да оди на ТВ почнав да ја пратам Љубов и казна, малку ме фаќа патетика на моменти, а и синхронизацијата не ми е со некои ликови многу по ќејф посебно кога ќе ја споредам глумата во Лисјата со оваа, no way, ама па, да се разбереме, Саваш не е дечко за фрлање :laugh: па така за плакнење очи добро ми доаѓа.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 27 Дек 2011 04:47 #172862

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Bubamara до 7 сезона стигнав и страв ме фаќа да ја догледам после нема да имам ништо за гледање :zelen: Многу јака серија стварно. Него и Dexter ја изгледав последната епизода од последнава сезона, некако не ме воодушеви оваа сезона, таа со Trinity ми беше најјака. Ајде сега кажувај што следно да гледам :wtf: Се мислам Fringe да почнам да ја гледам. Иначе турски серии ни под разно не гледам, ама пред некој ден свекрави ми ја гледаше Величествениот и ми фати око интересна ми стана, ама многу ми се спори бре некако и тоа музиките на плачење ме тераат, а да не праам муабет за романтичните сцени, незнам зашо ама место на емоции мене на смеење ме тера. Може да ја ѕиркам од време на време Величествениот.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 27 Дек 2011 04:56 #172867

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Jas ne mozam gi gledam turskive serii :poimnemam: Pogotovo so toa sinhronizacijata...
Ja dogledav skoro FlashForward. Mnogu dobra high producton serija, za onie sto sakaat triler i malku SF.

www.imdb.com/title/tt1441135/

Vo megjuvreme si gi siminjam novite epizodi od Big Bang theory i Tera Nova.


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 27 Дек 2011 05:04 #172873

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Маматобе ако сакаш СФ серии Fringe ти е ultimate SF. Мислам дека сега за сега има четири сезони и е апсолутен ХИТ, моментално најгледана серија.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mamatobe

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 27 Дек 2011 05:17 #172882

 • PiPoLiNo
 • PiPoLiNo's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 571
 • Thank you received: 243
 • Карма: 10
za fringe cista 10- ka od mene :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 27 Дек 2011 06:34 #172908

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
Nemam vreme da spustam serii od net i da gledam, gledam sto ima na tv i najcesto gledam fox crime/life, Bouns ja sakam, Monk mi e interesen, isto i Medium, gledam ja najavuvat na Universal novi epizodi ama ne znam dali i vo koj termin ja davaat?
Последна промена: 27 Дек 2011 06:34 by None-bt.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.