Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Која телевизиска серија ви е омилена?

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 06 Ное 2012 04:38 #220156

 • темјанушка
 • темјанушка's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 314
 • Thank you received: 197
 • Карма: 0
Fringe
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 06 Ное 2012 05:10 #220172

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Почнав да ја гледам „Озборувачка“
па таа не била само тинејџерска серија :aham:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 06 Ное 2012 06:05 #220187

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
Frogy wrote:
Уф незнам баш кои сезони ги имам гледано,затоа не сум многу во тек а ги обожавам!!А моментално на Фокс лајф која сезона се емитува знаете ли,последната е?(Бет на пол Јанг жена му баш во предходната епизода се самоуби) ....

Momentalno na Fox Life se emituva 7-ta sezona.


Mikimaus Private practice I Dexster gi gledam na tv, a od true blood imam gledano nekolku epizodi, no mi nema teknato da ja simnam. Blagodaram! :)

Jas momentalno gledam nova serija Games of thrones, ako nekoj saka fantazii, istoriski I borbeni filmovi, mu ja preporacuvam, vo ovaa serija ima se na edno mesto


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
Последна промена: 06 Ное 2012 06:11 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 11 Јун 2013 07:43 #241163

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Gi gleda li nekoj od vas Game of thrones. Jas sum bukvalno zavisnik, edvaj cekam da dojde ponedelnik da ja pustat novata epizoda. Vcera zavrsi tretata sezona i vekje pocnuva da mi nedostasuva.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 11 Јун 2013 07:48 #241164

 • Cize
 • Cize's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Mama_i_Martin undercover
 • Теми: 773
 • Thank you received: 742
 • Карма: 12
Уф Елка и јас. А првата епизода кога ја изгледав се згрозив, многу морничаво и експлицитни сцени. Ама другиот ден ме копкаше и им седнав цела прва сезона ја изгледав. Многу јако е направена, каков кастинг, непредвидлива приказна (за тие што не ги читаат книгите:)).
Не ја гледав последната епизода, немој да раскажеш нешто, вечер ќе ја гледам :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Elka

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 11 Јун 2013 07:54 #241169

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Vojna Akademija се емитуваше лани на РТС многу ја сакав...сега некоја посебно во последно време ама ич не ми привлекла внимание.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 11 Јул 2013 15:54 #242098

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Си најдов нова серија за гледање, Scandal од Шонда Рајмс креаторот на Вовед во анатомија и Приватна пракса. Јас даваа на Universal каналот, има две сезони кои се гледаат буквално во еден здив. Нема некој што ја гледал серијава да не му се допаднала.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 11 Јул 2013 16:33 #242101

 • lena0809
 • lena0809's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 473
 • Thank you received: 316
 • Карма: 6
Downton Abbey :srce:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 12 Јул 2013 13:39 #242125

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Kaj nas zavrsi serijalot :( i mislam deka nema da ima poveke.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 12 Јул 2013 15:44 #242128

 • lena0809
 • lena0809's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 473
 • Thank you received: 316
 • Карма: 6
MonaLisa wrote:
Kaj nas zavrsi serijalot :( i mislam deka nema da ima poveke.

Koj, Downton? Sega tuka davaat secon 3, a 4 se snima... Inace nie gi gledame na DVD, od kako Elias e roden nekako taka si gi gledam seriite...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 13 Јул 2013 04:42 #242138

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Da za Downton, kaj nas ja davaa na BBC i ne igra od lani. Poslednata epizoda kako film (znaci podolga od ostanatite) ja dadoa godinava za Christmas i nekako go definiraa serijalot, koga site zaedno go proslavija Christmas vo kukata.
Od togas ne sum slusnala nisto okolu istata, inace bese mnogu aktuelna, posebno zaradi toa sto igra so godini :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 14 Јул 2013 12:14 #242178

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
Game Of Thrones
Krvava ama genijalno dobra
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 14 Јул 2013 19:32 #242198

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
„Како ја запознав мајка ти“ и „Жешко во Кливленд“ секогаш ми се одличен избор за смеење. особено втората серија е топ.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 04 Окт 2013 09:41 #244533

 • PiPoLiNo
 • PiPoLiNo's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 571
 • Thank you received: 243
 • Карма: 10
definitifno Breaking bad

zaprepastuvacki dobra , odlicna
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 04 Окт 2013 10:44 #244534

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Sega kaj nas pocnuva tretata sezona na Homeland :yes:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 04 Окт 2013 14:50 #244536

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
New Girl и The Big Bang Theory
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 07 Окт 2013 09:15 #244599

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Од тие што се актуелни по локалниве телевизии сеуште ненадмашливи ми се CSI, и секоја вечер ги гледаме на МТВ и Miami и Las Vegas.

Ми недостига Fringe, но не ја даваат веќе.

А на Fox начекавме една доста интересна епизода од серијата Lie to me, па да и го фатам редот, изгледа и неа ќе ја загледам.
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 07 Окт 2013 16:51 #244605

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Lie to me e mnogu dobra serija jas ja izgledav veke ima mislam okolu 5 sezoni i ne se dava veke, steta. Mene vo momentov mi e hit Scandal i X factor US go gledam.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 08 Окт 2013 03:02 #244616

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
I jas se navlekov na Lie to me, ama I Bones ja gledam I mnogu mi e interesna.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 08 Окт 2013 04:10 #244618

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Јас одамна не сум гледала никаква серија на ТВ. Кажете ми, за серииве што ги гледате на Fox има некоја програмска шема, да знам која серија кога игра?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 08 Окт 2013 17:02 #244663

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
ne ja znam semata koja e , ama stalno koga ke ja nacekam si ja sledam Body of proof na Fox :lazygirl:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 10 Окт 2013 14:16 #244710

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Sanja, Bones i Lie to me gi davaat na Fox sekoj raboten den od kaj 15 casot pa se do 19 casot po tri epizodi od ednata i od drugata.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Последна промена: 10 Окт 2013 14:16 by Elka.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 12 Окт 2013 16:46 #244736

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
Во последно време, Modern family. Добра е за смеење и релаксирање.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 20 Јан 2014 03:05 #248067

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
pipolino wrote:
definitifno Breaking bad

zaprepastuvacki dobra , odlicna

Stignav do vtorata sezona, ludnica e :OK:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 22 Јан 2014 18:43 #248157

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Vasidora wrote:
Во последно време, Modern family. Добра е за смеење и релаксирање.

isto taka
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.