Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Која телевизиска серија ви е омилена?

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 20 Окт 2012 11:16 #218279

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
И мене во моментов ми е омилена Tudors, особено како англист имав учено за нив, нивното време на владеење, нивната историја, војувањето и секако се она што е за нив напишано, особено Шекспир пишува за нив.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 20 Окт 2012 11:20 #218281

 • MamaMaja
 • MamaMaja's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Just one happy mum
 • Теми: 915
 • Thank you received: 483
 • Карма: 8
macika wrote:
Бурни времиња ми е сега омилена. На вчерашната епизода се утепав од плачење :raspolozise

Jas samo Burni vreminja i ja gledam, ama se nekoj se naogja bas togas deka mora nesto vazno da kaze, Matija se vraka od skolo, Maksim bas togas e gladen, taka da mi e merak da si poplacam, na primer vcera so Dzemile zaedno, ama ete ne mozam da se skoncentriram :muahaha: :muahaha:
Сонцето 28.05.1993
Месечината 06.08.1997
Ѕвездичката 28.11.2007
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 20 Окт 2012 18:36 #218324

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
taka da mi e merak da si poplacam, na primer vcera so Dzemile zaedno, ama ete ne mozam da se skoncentriram
:laugh:

Ma i jas retko ja fakam (zaradi smeni na rabota)ama pusto mnogu mi ima dusa.
Последна промена: 20 Окт 2012 18:37 by macika.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 22 Окт 2012 17:46 #218579

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
ah Ifet Ifet pak se navlekov na serija
ja ima na you tube na bugarski ama koj da sedne da ja izgleda :(
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 25 Окт 2012 05:50 #218773

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
I jas ubavo se navlekov na Ifet i Burni vreminja :hahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 25 Окт 2012 11:42 #218831

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
Neznam za vas ama ja se utepav od placenje poslednive 2 dena na Ifet,a pesnata so ide na najavnata spica mi e epten!Burni vreminja ja pratam na repriza i mi ima epten dusa,ama neznam zosto prvo ja gledam Ifetka,nekako se navlekov...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 25 Окт 2012 14:13 #218849

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Momentalno ja pratime samo Homeland ne znam dali ja davaat vo MKD, sega tuka pocna vtoriot serijal. Inace od sapunicite ne pratam nisto, ima doduse edna interesna Downtown Abbey ama mi se poklopuva vremeto so drugata, a bidejki igra veke nekolku godini ne ni znam koj serijal e po red :laugh: Da e uste pointeresno britanskive sapunici vecno traat, ama bukvalno i po 10 godini si igraat, ako ne i poveke :tupco:
Последна промена: 25 Окт 2012 14:15 by Fairy.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 28 Окт 2012 06:14 #219137

 • beelyana
 • beelyana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 148
 • Thank you received: 158
 • Карма: 1
Ако сака некој да ме казни нека ме натера да гледам турска или индијска серија. Синхронизацијата на турските ме вади од такт, а пак јазикот и музиката на индиските... леле само што мислам на нив се нервирам.
А редовно ги следам South Park, HIMYM, едвај чекам да почне новата сезона од Game of Thrones. И сите ги гледам онлајн.
Nebo wrote:
Mene sega mi e omilena "Tudorite". Ama smesno mi e kako ja najavuvaa na Kanal 5, demek nova serija, taa snimena 2007-2010
ете да не видев тука немаше да знам дека ја даваат на канал5. Едно време ги имав симнато сите сезони, ама не ги изгледав, а заљубена сум во Jonathan Rhys Meyers!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 29 Окт 2012 03:52 #219271

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Јас ја загледав Lie to me со Тим Рот, незнам зошто ама многу ме бендиса актеров, има некоја чудна харизма, инаку се работи за компанија која соработува со ФБИ во разрешување на различни случаеви, главниот лик е психолог која ја открива вистината односно лагата преку набљудување на различни микроеспресии на лицето, движења на телото итн. Интересна серија, штета што има само три сезони, јас веќе втората ја изгледав.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 29 Окт 2012 04:07 #219274

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Сеуште ми е доктор Хаус, паралелно ги гледам и CSI на МТВ.

Откако ставивме дигитална не се симнавме од ОК, Јim Jam, Disney, Duck, Discovery каналите, Nat.Geog., Explorer, и сличните на нив, па за серии речиси и немаме интерес освен за гореспоменатите...
Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 29 Окт 2012 04:09 by Annabel Lee. Причина: дополнување
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 29 Окт 2012 04:09 #219276

 • lena0809
 • lena0809's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 473
 • Thank you received: 316
 • Карма: 6
All time favorite, gi imam na DVD (samo taka uste gledam, bidejki rabotime so MM cesto i posle od kako Elias ke zaspie, pa mozeme da prekineme koga sakame): Gilmore Girls i Dr. House :) A da, i Monk :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 31 Окт 2012 20:17 #219672

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
Grey's Anatomy, Prison Break <3 , Desperate Housewives, The Vampire Diaries, According To Jim


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.

Ре: Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 03 Ное 2012 14:09 #219976

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
vasidora wrote:
Prijateli

Уште останува омилена број 1.

Во последно време ги засакав многу и НЦИС и New girl со Зои Дешанел.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 03 Ное 2012 14:33 #219982

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
А на мене ми излегоа веќе 4 можда и 5 епизоди од новата сезона на мојата омилена Dexter, со душа го чекав 30 септември за да излезат и сега на втората епизода упорно заспивам на исто место :laugh: Никако да продужам со гледање, а можда е срамота да кажам ама заспивањево ми се дешава веќе 5 или 6ти пат :krsti:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 03 Ное 2012 18:28 #220000

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Го гледам очајните домакинки,Др.Хаус,од турските моментално никој :primirje:

Има ли некој редовно што ги прати Очајните домакинки на FoX life?Имам пропуштено една сезона па нешто ми е најасно,зошто во филмот Зак(син му на Пол Јанг) се кажува дека му е и син на Мајк(сопругот на Сузан)??


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 03 Ное 2012 19:16 #220003

 • nate76
 • nate76's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 351
 • Карма: 15
Edna od poomilenite mi e doktor House ama mnogu se nerviram sto ne ja davaat poveke Brothers and sisters sto odese na A1 .
Inace ja gledam i Ifet ama veke mi zdosadi i mi nema ni dusa nit pa nesto intersno se slucuva pa ne planiram poveke da ja gledam, taka da od turskive momentalno samo Burni vreminja ama i nea ja otupija veke
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 04 Ное 2012 03:56 #220016

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Frogy wrote:
Го гледам очајните домакинки,Др.Хаус,од турските моментално никој :primirje:

Има ли некој редовно што ги прати Очајните домакинки на FoX life?Имам пропуштено една сезона па нешто ми е најасно,зошто во филмот Зак(син му на Пол Јанг) се кажува дека му е и син на Мајк(сопругот на Сузан)??

Јас ја изгледав цела Очајни домаќинки, минатата година заврши серијата, незнам со која сезона само. Фроги баш има заплет околу тој момент :laugh: Пол и жена му го имаат како бебе украдено Зак, поради тоа се самоуби жена му на Пол на почетокот на серијата, а Зак а всушност дете на Мајк и неговата девојка во тоа време, која била на рехабилитација од дрога во центарот каде работела Мери Ален и била ќерка на милионер, па Зак ќе наследи многу пари од дедо му кој ќе умре :laugh: Вака коа ќе видиш и ова америчкиве серии се шпански серии :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 05 Ное 2012 10:38 #220109

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
Desperate Housewives zavrsi lani so 8 sezona.
Denovive citav vo nekoj vesnik deka Eva Longoria se spremala za snimanje na novata sezona od serijata, a na internen mnogu jasno pisuva deka 8 sezona e posledna.

Mene iskreno mnogu ljubopitno mi zavrsi I me nervira sto nemozam da doznaam sto imase vo kutijata so ja otvori devojkata sto se doseli vo kukata na Suzan.

Frogy a za toa seka Zak e sin na Majk se doznava na krajot na prvata sezona


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 05 Ное 2012 11:55 #220112

 • Eli23
 • Eli23's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Mlada, zgodna i neophodna! :)
 • Теми: 511
 • Thank you received: 521
 • Карма: 5
ne sum nesto mnogu ljubitel na horor ama vo posledno vreme omilena serija mi stana Walking Dead
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 05 Ное 2012 14:41 #220118

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
mikimaus wrote:
Пол и жена му го имаат како бебе украдено Зак, поради тоа се самоуби жена му на Пол на почетокот на серијата, а Зак а всушност дете на Мајк и неговата девојка во тоа време, која била на рехабилитација од дрога во центарот каде работела Мери Ален и била ќерка на милионер, па Зак ќе наследи многу пари од дедо му кој ќе умре :laugh: Вака коа ќе видиш и ова америчкиве серии се шпански серии :laugh:

Mala korekcija:
Meri Alis I Pol ne go ukradoa Zak, tuku bioloskata majka im go dade zatoa sto taa bese narkomanka I bese na rehabilitacija. Meri Alis I Pol nemozea da imaat deca, pa si go zasakaa Zak kako da e nivno rodeno det. Meri Alis se selat vo Visteria Lejn odkako ke doznaat deka majkata na Zak se izlecila. No taa ke gi najde. Bidejki Meri Alis nesaka da I go vrati Zak, ja ubiva, ja secat na delovi, a delovite od teloto gi stavaat vo kovcegot vo koj stoea igrackite na Zak, kovcegot go frlaat vo ezero.

Majk se pojavuva uste vo prvata sezona, se seli vo Visteria Lejn se so cel da ja doznae vistinata za devojka mu ( majkata na Zak ).
Za se go finansirase tatkoto na devojkata, koj bese mnogu bogat I bolen od rak ( bese na umiranje ).

Majk I Suzan se zaljubija uste odma, Majk pocna da se vseluva kaj Suzan, trebase da se vencaat, no se se raspadna odkako se dozna vistinata za Zak.
Suzan ja raskinuva vrskata so Majk.

Dedo mu na Zak sakase celo bogatstvo da mu go ostavi na Zak, no na krajot se predomisluva, zatoa sto svati deka Pol manipulira so Zak samo poradi toa sto znae deka Zak ke bide naslednik.
Saka da go smeni testamentot, no predocna, zatoa sto Zak ke mu go iskluci apartot na koj disese, pa toj umira, a Zak stanuva bogat.


P.S. Nemav preeska vreme od sinko da pisam


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
Последна промена: 05 Ное 2012 14:44 by izabella.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 05 Ное 2012 15:54 #220124

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Да да да Изабела баш така беше, сум заборавила :laugh: Замисли пред 8 години било тоа, значи како ги пратам серииве не сум нормална, со години :laugh:

Него Ели23 како е Walking dead, неам више што да гледам, интересна е?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 05 Ное 2012 16:02 #220126

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
I jas sum takva, mora site sezoni da gi izgledam
Greys Anatomy 9-ta god ja teram
Desperate Housewives - 8 godini
24 - 8 god.
CSI Miami - 8 god.
The vampire diaries 3 god

Desperate Housewives, gi zaboraviv I jas starite sezoni, no dodeka bev bremena mi bese taka dosadno, pa si gi simnav od 1 do 4 sezona I se podsetuvv sto I kako bese, od 5 do 7 sezona mi se vo svezo sekavanje zatoa sto ovie sezoni cesto gi davaat na Fox Life.

Jas imam gledano nekolku epizodi od The walking dead od 1 sezona na Fox Crime, interesna serija e, krvotnici, horori, iznenaduvanja


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
Последна промена: 05 Ное 2012 16:05 by izabella.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Cuvce

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 05 Ное 2012 16:10 #220127

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Еве да ти предложам уште две серии зашто гледам ист вкус имаме Private practice - spin off e na grey's anatomy, true blood so vampiri i zeski sceni :roll: i dexter.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 05 Ное 2012 19:52 #220140

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
izabella wrote:
Desperate Housewives zavrsi lani so 8 sezona.
Denovive citav vo nekoj vesnik deka Eva Longoria se spremala za snimanje na novata sezona od serijata, a na internen mnogu jasno pisuva deka 8 sezona e posledna.

Mene iskreno mnogu ljubopitno mi zavrsi I me nervira sto nemozam da doznaam sto imase vo kutijata so ja otvori devojkata sto se doseli vo kukata na Suzan.

Frogy a za toa seka Zak e sin na Majk se doznava na krajot na prvata sezona
Уф незнам баш кои сезони ги имам гледано,затоа не сум многу во тек а ги обожавам!!А моментално на Фокс лајф која сезона се емитува знаете ли,последната е?(Бет на пол Јанг жена му баш во предходната епизода се самоуби) ....


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 06 Ное 2012 03:06 #220142

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Frogy еве еден линк каде за сите серии имаш кратко објаснување за сите епизоди по сезони, јас обично кога незнам до кај сум стигнала со гледање тука си читкам ;)
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.