Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Која телевизиска серија ви е омилена?

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена 27 Дек 2011 08:18 #172935

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
forumce wrote:
Rekov poveke ne gledam serii posle Lisjata,ne deka ja gledav redovno ama vo tek bev.Arno ama,bese pusten tv na prvata epizoda od Velicestveniot,i mi se bendisa,malku poinakva serija,koga mozam ja gledam.Ja gleda nekoj?

Јас ја гледам ја има во 19h интересна е.А за medium баш се израдував што ќе почне пак на Universal,порано не пропуштав.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: forumce

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена 27 Дек 2011 08:33 #172938

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Кај мене дома просто невозможно е да се гледа серија од децата (а мислам дека и комшијата под нас не може да гледа во 19 часот:laugh: ) зашто тогаш највеќе играат...Ама кога можам ја подѕирнувам Величенствениот...не дека можам да ја слушам, ама серијата изобилува со добра фотографија и костимографија...
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: eleonora, forumce

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 11 Јан 2012 08:38 #174662

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
За сите што ја гледаат МЕДИУМ,почнува пак на UNIVERSAL уствари почна ноќеска во 1:20ч и тоа до понеделник ќе идат репризно неколку епизоди од 6 сезона,за да во понеделник од 23:20ч почне новата 7 сезона.Па,кој ја прати:OK:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Molly, Cuvce

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 21 Јан 2012 16:47 #176060

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
Пошто има еден куп турски серии,ме интересира која ја пратите?Сега почна и ЕЗЕЛ на сител,па како ви се свиѓа(ја по препорака на комшиката ја заглеав)и се изненадив од сценариото.Иначе инспирација е од романот на Александар Дима и има добиено безброј награди.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 21 Јан 2012 16:54 #176061

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Од турските серии ја гледам "Љубов и казна". Мајка ми ја гледаше, па се навлеков и јас :) Некое време ја гледав и "Малечката невеста", но откога го променаа терминот, не сум ја гледала.
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 21 Јан 2012 16:55 by Независна.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: eleonora

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 21 Јан 2012 20:16 #176090

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Моментално кога ќе ја фатам ја гледам „Величествениот„ (или го гледам :laugh: )
инаку немам многу време за гледање тв серии.
а и не ме привлекуваат турскиве, додека индиските ич.
оваа серија ми е интересна дека има историски моменти, се збори за нешто што се случило и во нашето минатото, т.е од Македонската историја
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 21 Јан 2012 20:17 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 21 Јан 2012 20:26 #176091

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Љубов и казна го гледам ради реда не ми е нешто посебно,нема некоја интересна тема,Величествениот и многу добар филм ама и него ретко го гледам некако терминот не ми е погоден.Засега број 1 ми е Езел,ептен е добар,со нетрпение го очекувам да почни,прекрасно сценарио,добри глумци,одлична тема.Ја гледав последната епизода на нет,така со прекокнување да не го знаам крајот само од раздозналост.:tupco: :rofl:


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 22 Јан 2012 08:04 #176119

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
Frogy wrote:
.Засега број 1 ми е Езел,ептен е добар,со нетрпение го очекувам да почни,прекрасно сценарио,добри глумци,одлична тема.Ја гледав последната епизода на нет,така со прекокнување да не го знаам крајот само од раздозналост.:tupco: :rofl:

Леле и јас ја изгледав последната ама по грешка и тоа цела :tupco: и сеа ќе пукнам пошто крајов е стварно :tazna: Ама ако,ќе ја гледам,до крајот има уште многу,многу интересни заплети.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 02 Фев 2012 14:51 #177930

 • anence
 • anence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Заедно сме посилни :)
 • Теми: 543
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Frogy wrote:
Љубов и казна го гледам ради реда не ми е нешто посебно,нема некоја интересна тема,Величествениот и многу добар филм ама и него ретко го гледам некако терминот не ми е погоден.Засега број 1 ми е Езел,ептен е добар,со нетрпение го очекувам да почни,прекрасно сценарио,добри глумци,одлична тема.Ја гледав последната епизода на нет,така со прекокнување да не го знаам крајот само од раздозналост.:tupco: :rofl:
Kazi ja poslednata epizoda plssssss:skok: :skok: :skok:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 28 Фев 2012 19:05 #184875

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Ах и тоа го доживеав, да се навлечам на хит серија- Jungle lipstick :tupco:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 29 Фев 2012 08:23 #184991

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Никогаш не сум имала навика да гледам серии. :poimnemam: И ако воопшто се наканам, треба да е комедија од типот: The third rock from the Sun или South park. Турскиве серии не можам да ги поднесам најмногу заради синхронизирањето (мислам дека дете од петто одделение што иде у драмска секција подобро ќе одглуми. Ужас.)

И не знам како уопште им се исплати на продуцентиве да фрлаат толку пари за синхронизирање, па студио, па глумци, па превод... Бог да чува... Да не зборувам што духот и атмосферата на филмот се губат (каков и да е филмот, има позадински шум кој не се слуша кога е синхронизиран). Единствено нешто што ми се свиѓа во турските серии е музиката, едноставно сакам турска музика.

Едит: сега ми текна на една добра Бугарска серија, Стаклен дом. Идеше на Канал 5 ама во незгодно време. Иначе, топ продукција, одличен кастинг, сценарио, и фала богу серија што не е љубовна. Ич неќам жалопојки. :poimnemam:
Последна промена: 29 Фев 2012 08:26 by Helix.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 29 Фев 2012 08:48 #184999

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Molly wrote:
Ах и тоа го доживеав, да се навлечам на хит серија- Jungle lipstick :tupco:

ИИИИИИИИИИИИИи и јас исто :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 29 Фев 2012 09:41 #185015

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
I jas ja gledav online jungle lipstick i epten e zarazna ama mn e kratka :(
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 01 Мар 2012 08:28 #185240

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
Не ја фатив од почеток, но кога се разболе Андреј и по цели ноќи дежурав, и јас се навлеков на Lipstick Jungle.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 09 Апр 2012 11:45 #193563

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Јас гледам серии претежно онлајн...и тоа Очајни домаќинки и Gray's Anatomy ....од нашиве :rofl: ја гледам Величенствениот...многу ми се свиѓа, не ми е досадна, има прееекрасен накит и фустани...така раскошна ми е целата...а и Бали бег е тука :hahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 09 Апр 2012 13:34 #193591

 • MamaMaja
 • MamaMaja's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Just one happy mum
 • Теми: 915
 • Thank you received: 483
 • Карма: 8
Mnogu mi se svigjaat Grey's Anathomy, Ocajni domakinki, Dr. house, Preason Brake... arno ama nemam koga da gi gledam.
So sila na prilikite go gledam Suljo, kako kaj nas doma ja vikame serijava, zasto majka mi bese epten uporna i seuste e. Mi se dopagja serijata, cesto ne ja gledam, tuku ja slusam i se si znam. Najcesto igram igrica na iphone-to i slusam ili sedam na komjuter i slusam. :lol:

Fativ nekolku pati i od serijana Burni vreminja, se ispoplakav so Osman, kakvo dete, kakov glumec, ama terminot ne mi e pogoden za da go gledam.

Indiski, NO, NO, nikogas nitu sum gledala nitu ke gledam...
Сонцето 28.05.1993
Месечината 06.08.1997
Ѕвездичката 28.11.2007
Последна промена: 09 Апр 2012 13:35 by MamaMaja.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 09 Апр 2012 16:04 #193617

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Јас си ја симнав Сексот и градот, сите 6 сезони и секоја вечер пред спиење обавезно 1-2 епизоди си гледам, супер ми се, баш ме релаксираат и се екстра забавни ;) Не дека ја неам изгледано цела серија неколку пати :hahaha: ама ова вака додека чекам нови епизоди од сериите што редовнo си ги гледам Grey's anatomy, The vampire diaries, private practice, HIMYM, Desperate housewives
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Thatcher

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 09 Апр 2012 18:49 #193653

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
Momentalno mi e hit serija TOUCH :) Interesno dozivuvanje na autizmot.
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 09 Апр 2012 18:54 #193655

 • isabella
 • isabella's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 43
 • Thank you received: 24
 • Карма: 0
Katerina81 wrote:
Јас гледам серии претежно онлајн...и тоа Очајни домаќинки и Gray's Anatomy ....од нашиве :rofl: ја гледам Величенствениот...многу ми се свиѓа, не ми е досадна, има прееекрасен накит и фустани...така раскошна ми е целата...а и Бали бег е тука :hahaha:


Те молам кажи на кој сајт ја гледаш Величествениот он лајн?
И.Ш. 16.01.2010
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 09 Апр 2012 19:02 #193660

 • Kimy
 • Kimy's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 292
 • Thank you received: 43
 • Карма: 1
jas malku off topik ama moram da ve prasam kako da go gledam sitel online samo ne mi go kazuvajte zulu bidejki ne raboti :mdf: ....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 10 Апр 2012 15:23 #193874

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Isabela gresno sums e izrazila...stranskive gi gledam online....velicenstveniot i jas ja barav ama ja nema...ja ima samo na turski :(
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 27 Сеп 2012 15:40 #215201

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Sega za sega ja gledam samo Ifet i interesna mi e ama si mislam eh da znam kako ke zavrsi ako zavrsi pak so ovoj Gemil ic da ne ja gledam :hahaha:


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 27 Сеп 2012 16:53 #215228

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Мореее, не, не, ама се загледав 2- 3 пати во онаа Ифет :laugh:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 20 Окт 2012 09:21 #218266

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Бурни времиња ми е сега омилена. На вчерашната епизода се утепав од плачење :raspolozise
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која телевизиска серија ви е омилена? 20 Окт 2012 09:36 #218268

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Mene sega mi e omilena "Tudorite". Ama smesno mi e kako ja najavuvaa na Kanal 5, demek nova serija, taa snimena 2007-2010 :P

Inace pak gledam Monk, D-r Haus...
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.