Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Која телевизиска серија ви е омилена?

Која телевизиска серија ви е омилена? 18 Дек 2009 03:16 #73

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ако некоја серија обавезно ја следам тоа е ЦСИ и тоа сите по ред - Мајами, Лас Вегас, Њујорк, Нејви (добро овие последните не се емитуваат сега)
Понекогаш ќе зирнам од хрватската Долина на сонцето. А сега актуелна е серијата 1001 ноќ

Кои серии ги следите? Кои ви се допаѓаат, а кои не?
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 18 Дек 2009 03:18 #74

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Очајни домаќинки, ЦСИ сите сериали од сите градови :) и јас ако ја начеакм Долина сунца, а без шехерезад не заспивам :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 18 Дек 2009 04:16 #86

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Ocajni domakinki,obavezno,a i Dolina na sonceto povremeno ako ja nacekam.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 18 Дек 2009 04:23 #91

 • anetapp
 • anetapp's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 3
 • Карма: 0
сега во овој период 1001 ноќ
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 18 Дек 2009 04:27 #96

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Nisto ne sledam zatoa sto Alek mi go diktira slobodnoto vreme:) ama ako gi nacekam gi gledam CSI Miami i Las Vegas, Ocajni domakinki i Dirty, sexy money:). Toa od ovie sto se momentalno aktuelni, a porano mnogu go gledav Fraiser:).
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 18 Дек 2009 04:34 #106

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Јас на тв не пратам серии, од причина што не ми е изводливо..ако зачекам реприза касно навечер од нешто, па може да зирнам, инаку си ги пратев задно Greys Anatomy,Private practice и Dr. House. Од првиве две, имам излезено нови епизоди кои уште ги немам гледано, а од Хаус, имам упте бааги. Сите си ги гледам на двд, мада веќе излегов малку од шема.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 18 Дек 2009 04:43 #117

 • JaNiTa
 • JaNiTa's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 101
 • Thank you received: 5
 • Карма: 5
CSI сите обавезно а за друго ако ме остави Павел гледам се ама ако не тогаш ништо.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 18 Дек 2009 05:12 #120

 • mamicka83
 • mamicka83's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 14
 • Карма: 0
Pa nemam bas vreme tolku za serii, ali koga mozam gi fakam CSI, 1001 Nok, Gumus , i Golemiot Brat.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 18 Дек 2009 13:16 #152

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
И јас ги следев Gray`s Anatomy и Dr.House, штета што нема веќе. Најдобри ми беа. А мм го заразив со CSI, а сега јас ме ги гледам.
Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 18 Дек 2009 13:18 by Annabel Lee.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 18 Дек 2009 13:44 #164

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Очајни домакинки и 1001 нок моментално
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 18 Дек 2009 13:45 #165

 • mamalina
 • mamalina's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 19
 • Карма: 0
Koga imam vreme sakam da gi gledam humoristicnite serii,CSI site,Gumus
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 18 Дек 2009 13:48 #168

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Сега ми е актуелна Flash forward, на AXN ја даваат. Ја обожавав 24. Grey's anatomy исто така. Desperate housewives гледам, ама не ми е од топ сериите... Нормално, на времето кога беше хит Sex & the City, тоа ми беше закон.
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 18 Дек 2009 13:50 #171

 • lela
 • lela's Avatar
 • Offline
 • junior
 • BOG CE UVJEK SVAKOM DATI;SAMO TREBA VJEROVATI...
 • Теми: 549
 • Thank you received: 222
 • Карма: 12
Jas ja gledam samo Gumus i toa preku internet zosto ja prekinaa Sitel na satelit,t.e ja kodiraa.
i tako bi točkica, iz točkice naraste graškić, iz graškića oraščić, iz oraščića kruškica, iz kruškice dunjica, iz dunjice lubenica, a iz lubenice naša mala bebica :love:

...http://
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 18 Дек 2009 14:43 #182

 • Zvezdicka
 • Zvezdicka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • bow down you mortals ... She is here....
 • Теми: 1190
 • Thank you received: 616
 • Карма: 34
Jas gledam edno cudo serii.. TV ne gledam nogu nesto ako ima interesno posle dnevnikot. INac seriite si gi simnuvam od internet pa si gledam mene koa mi e kef.
A gledam.. hmm.. paa

Desperate Hauswives
Gray's Anatomy
Private Practice
Brothers and Sisters
House :blink:
Scrubs :P
The Big Bang Theory :woohoo:
Mentalist
Bones

Sekoja vecer ima po nesto novo za gledanje :)

a inace mnogu mi nedostiga The West Wing zalam sto ja prekinaa.
Последна промена: 18 Дек 2009 14:44 by Zvezdicka.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 19 Дек 2009 03:49 #199

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
House sum go zaboravila, Sex and the city, i Mental (glumecot mi e mmmm):).
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 19 Дек 2009 04:05 #204

 • desi4ka
 • desi4ka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 39
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
jas gledam 1001nok i dolina na sonceto
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 19 Дек 2009 20:47 #587

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Моментално го гледам само Клон,реприза на Алсат.Друго ништо.Ако нечекам Очајни домаќинки.Порано бев зависник од серии,сега само од нет.Само бразилските ми имаат тежина,најквалитетни се.Посебно Семејни врски.Сто пати би ги гледала репризите,но не ја даваат.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 20 Дек 2009 02:17 #746

 • Elicka
 • Elicka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Животот е убав
 • Теми: 258
 • Thank you received: 103
 • Карма: 4
Очајни домаќинки и Преживеан. За друго нејќам да слушнам.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 20 Дек 2009 02:52 #759

 • Simona`s mom
 • Simona`s mom's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 184
 • Thank you received: 73
 • Карма: 3
Medium ako ja nacekam na hallmark,House na foxlife,the Sopranos,Law&Order na foxcrime,i Mad man na foxlife,ama da gi fatam site epizodi e mission imposible :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 20 Дек 2009 03:47 #810

 • Sanja_Ivana
 • Sanja_Ivana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • super raspolozeno
 • Теми: 36
 • Thank you received: 4
 • Карма: 3
Ние со мм гледаме Присон Бреак по 2 пат, многу добра серија, а за глумецот да не правам муабет фантазија. Други серии не гледаме.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 20 Дек 2009 03:49 #812

 • popaj
 • popaj's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 24
 • Thank you received: 1
 • Карма: -4
Касандра беше а сеега шемата е на 1001 ноќ :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 20 Дек 2009 05:10 #927

 • smisjana
 • smisjana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 81
 • Карма: 7
Очајни домаќинки,CSI,Gray`s Anatomy,Dr.House,Sex and the city и сега 1001 ноќ, ама за жал не редовно. Порано ја следев и Lost.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 20 Дек 2009 22:12 #1360

 • Gordana Natovska
 • Gordana Natovska's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 56
 • Карма: 0
моментално ми се допаѓа само 1001ноќ
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 21 Дек 2009 01:24 #1427

 • karolina
 • karolina's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 268
 • Thank you received: 255
 • Карма: 2
mene ocajnite domakinki i prijateli mi se najomileni
The administrator has disabled public write access.

Одг: Која телевизиска серија ви е омилена? 21 Дек 2009 01:38 #1438

 • marika m
 • marika m's Avatar
 • Offline
 • new born
 • baby mama :)
 • Теми: 29
 • Карма: 0
Jas sekoe sabajle ja gledam Seranovi,spanska e ama ne e kako sapunicive.Malce e smesna i so deca e :)
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.