ТЕМА: Цртани - кои и колку?

Цртани - кои и колку? 19 Дек 2009 05:37 #268

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Ние сме во фаза на Куќичката на Мики Маус и Марко и Шарко :)
Од време на време ги бара и Моите другари Тигар и Пу, Ла линеа, Том и Џери, Мечето Руперт, Ноди. И постојано повторува реплики и дијалози кои ги слуша таму :)
Mother is god in the eyes of a child.



"I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 20 Дек 2009 21:28 #1330

 • mamicka83
 • mamicka83's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 14
 • Карма: 0
Za sea gleda ovie Boomerang i CartoonNetwork ali najomileni mu se Ben10 i Supermen.
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 20 Дек 2009 21:41 #1340

 • Sanja_Ivana
 • Sanja_Ivana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • super raspolozeno
 • Теми: 36
 • Thank you received: 4
 • Карма: 3
Го гледа Престо, не да го гледа го обожава, го имитира зајчето, го гледа и Pokoyo, Ноди, и Baby TV
Последна промена: 21 Дек 2009 04:50 by Big Sister. Причина: видео
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 21 Дек 2009 01:18 #1426

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Цртани да и пуштам цел ден ке гледа,инаку најомилен и е Том и џери.И кога гледа мирна е ко бубаче,глас не и се слуша :))
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 21 Дек 2009 03:11 #1511

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Nodi ni bese zakon......pa i dojde fazata na Miki Maus ili togas kako go vikase Majsi.....i sega sme vo fazata na Fifi i Baby Einstein :)
I mora se da emitira i kako igrale i kako peele kako skokale,kivale,zborele........ :laugh:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 21 Дек 2009 04:48 #1604

 • Lile
 • Lile's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 66
 • Thank you received: 1
 • Карма: 5
Од цртени само Трактор Том го интересира,многу сака да го гледа и ноќе некогаш кога ќе се разбуди абе мижи и вика маме том.....лелее
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 21 Дек 2009 05:24 #1653

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Majsi напишал/а:
Nodi ni bese zakon......pa i dojde fazata na Miki Maus ili togas kako go vikase Majsi.....i sega sme vo fazata na Fifi i Baby Einstein :)
I mora se da emitira i kako igrale i kako peele kako skokale,kivale,zborele........ :laugh:

otidov malku off topic ama ednostavno morav......lele be sama si se smeam:EMITIRA be leleeeee :laugh: :laugh: ko baba mi bog da ja prosti :laugh:

IMITIRA de :P
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 21 Дек 2009 05:32 #1665

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
:)))) Ah bre Majsi:))) Deteto emitira mnogu pozitivna energija dodeka imitira:)))
Nemaj gajle, te razbravme sto sakas da kazes i taka:))))
Mother is god in the eyes of a child.



"I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
Последна промена: 21 Дек 2009 05:33 by Kinky.
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 21 Дек 2009 05:38 #1668

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Први цртани што ги засака, а и тие и ги пуштавме само кога беше помала, беа Бејби Ајнштајн.
Па после засака еден Barbie and the diamond castle, мислам сто пати дневно ги гледавме де првиве, де овој со Барби. Од првите научи многу работи, ги научи формите, бои почна да разликува..А од цртаните со Барби сака два три, сите изобилуваат со музика и си ги подпевнува песничките..не ги сака сите.
Па ни беше хит Ноди, ама до тој степен што се каев што воопшто сме купиле цедеа со Ноди. Ми идеше да го скршам телевизорот. Мини и Мики ги сакаше многу, малку олади, ама секогаш со задоволство ги гледа, а Ноди така-така.
Сега е во фаза на романтични приказни :laugh: сака да ја гледа Пепелашка, посебно третиот дел, Снежана и седумте џуџиња, Звончица и Barbie thumbelina.
Јас цела листа, ама ете така некако ни се движеше распоредот.
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 21 Дек 2009 12:26 #1709

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Ние на Том и Џери, на Попај и на Гарфилд не трепкаме, раат по дома кога гледа :) Сега во последно време почнаа да го интересираат и седи и гледа. Гледајќи го Попај се дави во спанаќ :)
Инаку имам пишувано дека новите цртани дефинитивно не се за деца, катастрофа од цртани..
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 25 Дек 2009 11:21 #5403

 • evamaria
 • evamaria's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 68
 • Thank you received: 2
 • Карма: 4
Моите се воодушевени од Џим Џем каналот. Во состојба се цел ден да гледаат. А и англиски побрзо учат.
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 25 Дек 2009 14:03 #5477

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Anja najmnogu gi saka Kukickata na Mickey Mouse, gi imame site epizodi i zatoa seuste ne i se zdosadeni, vnimatelno gleda i slusa, posle imitira:)
Go gleda i Nodi, Tom and Jarry i ima nekolku dolgometrazni sinhronizirani, ama koga gi gleda niv, cesto se slucuva da premotame nekoj del so nessoodvetna sodrrzina za nejzina vozrast.
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 25 Дек 2009 14:20 #5501

 • Zlatna
 • Zlatna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1107
 • Thank you received: 360
 • Карма: 32
И ние сме во повторна фаза на куќичката на Мики Маус.Ама сега го гледа со повеќе разбирање отколку пред 7-8месеци. Тогаш вниманието му се задржуваше10-15 минути, а сега ги гледа цели, повторува се по него и плеска со рачињата, брои на глас :) .Исто актуелни ни се црвенкапа. карс, пепелашка, ноди-помалку,аа и Снежана и седумте дудиња :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 25 Дек 2009 14:25 #5509

 • igi
 • igi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Always look on the bright side of life
 • Теми: 89
 • Thank you received: 4
 • Карма: 1
Nas mnogu ne ne interesiraa crtani, dodeka ne pronajdovme nekoj ostanati od mojata pomala bratucetka(sega ima 18 god,).Bea na kaseta,pa sega gi presnimivme na Cd.Edniot e Lunja i Maza, a drugiot so edni gluvcinja-Peni mislam deka se vikase zenskoto.Ej da vidite kako se nacrtani, so sekoja mimika i soodveten izraz na liceto i jas duri se zagleduvam.
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 25 Дек 2009 15:04 #5542

 • mimi
 • mimi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 8
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Обожава цртани филмови. Мислам дека ги имам снимено сите филмови од Walt Disney, Pixar а и други познати и непознати. Tom & Jerry ни се закон. Кога ги нема на телевизија ги има на Интернет или пуштаме DVD.
Полека Ben10 се вклучува на листата иако јас не го сакам многу. Пробувам да го "навлечам" на мечето Ушко, ама тешко ми оди. Тоа е еден од ретките цртани кај што нема насилство.
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 25 Дек 2009 15:26 #5562

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Fazata na kukickata na Miki Maus i Nody ne odmina. Sega glavni se Tom&Jerry, Popaj i Dusko Dolgousko
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 30 Дек 2009 15:22 #8308

 • Inicka_08
 • Inicka_08's Avatar
 • Offline
 • new born
 • srekna mamicka
 • Теми: 127
 • Thank you received: 2
 • Карма: 6
Ilina gleda samo kukickata na Mickey mouse. Sega imame televizrcinja i vo kola i uziva gleda crtan. Mnogu e smesna. nekogas ako ne i go pustam televizorot koga ke ja stavam vo kola, odma se buni i mi pokazuva vo nego.
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 31 Дек 2009 12:44 #8740

 • mamaAnita
 • mamaAnita's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 828
 • Thank you received: 572
 • Карма: 9
Ние последно го купивме Christmas Barbie, многу интересен цртан, а стандард им се Том и Џери, Ноди и 5-6 други Барби
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 11 Сеп 2010 17:29 #50615

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
кај нас сега е актуелна куќата на мики маус, ептен и е интересен, ја гледа и јаготка, и кралот лав ама сака да ги скокне цените каде има борба, пожар и сл. вика дека се плаши, во лавот крал најмногу ги бара тимон и пумба
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 11 Сеп 2010 18:02 #50624

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Ива ги обожава Том и Џери, а во последно време и Шрек (мама е Фиона, а тато е Шрек):laugh: .




Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 11 Сеп 2010 23:02 #50735

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Јас не можам да поверувам дека и после 4 години и покрај толку многу цртани филмови, Никола сеуште со задоволство му се враќа на омилениот- Автомобили
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 11 Сеп 2010 23:04 #50736

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Кај нас нон стоп врти Тарзан и Кралот Лав перидов и најискрено не ми е досадно да ги гледам и јас, само да не гледаат Картун :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 11 Сеп 2010 23:12 #50742

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Код нас се стално смењују цртаћи..тренутно је актуелна Мала сирена, а гледају се и Петар пан и Мачке из високог друштва..јуче се цео дан вртела Принцеза на зрну грашка, а прекључе Гуливерова путовања..
Све зависи шта јој шуне тог момента..али у сваки се уживи и не само да га одгледа, него га и одглуми..
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 11 Сеп 2010 23:51 #50765

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
neznam kolku e dobro ili ne , moevo dete iako e golem decko i ima bubacinja , seuste znae da zagleda crtan , dodusa nekogas i zaedno :laugh:
Sungerot Bob i Garfild se momentalen hit :OK:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Цртани - кои и колку? 12 Сеп 2010 00:10 #50778

 • Bogdana
 • Bogdana's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Милувам прашинка да си, тих повеј да ми те донесе
 • Теми: 279
 • Thank you received: 48
 • Карма: 14
намбер оне ПЕПА ПРАСЕ,трактор том,том и џери,скуби ду...
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.