Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Кабловска телевизија

Ре: ТВ оператори 08 Јан 2013 19:13 #229080

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Nie imame paket 3max na T-home i sum zadovolna od nego. Ne znam dali drugive operatori imaat opcija da se snima celata programa na mk kanalite, ama toa e stvarno super opcija. Kaj mene doma po cel den se gledaat crtani filmovi i toa na Minimax (ne znam dali go ima ovoj kanal kaj drugite operatori ama definitivno ima najdobri crtani na nego). Otkoga kje gi legnam decata si pustam vesti ili nesto sto me interesira mene, normalno vo snimenata programa. Eve bas pred nekoj den si go pustiv Pred dozdot vecerta posle polnokj. Dugite kanali sto se nudat retko gi gledam pa.ne mozam da kazam sto ima kaj 3maksot a sto kaj drugite operatori.
Od internetot sum isto zadovolna. E sega mislam deka e za nijansa poskap od drugite operatori, ama barem ne me boli glava.
Последна промена: 08 Јан 2013 19:16 by Marge.
The administrator has disabled public write access.

Ре: ТВ оператори 09 Јан 2013 03:14 #229085

 • kalina
 • kalina's Avatar
 • Offline
 • junior
 • kalina
 • Теми: 559
 • Thank you received: 179
 • Карма: 8
I jas sum na Max TV i sum zadovolna osven nekoj mali problemi. Kocese koga ke go uklucevme vtoriot setup box ama sega e dobro.Inace opcijata so snimanje, pa na site makedonski kanali ima TV Teka mozes da si vratis 3 dena unazad da si gledas bez da snimas,mnogu kanali so prevod e super.Malce e poskapo ali mnogu podobro od kabelskite operatori.
The administrator has disabled public write access.

Ре: ТВ оператори 09 Јан 2013 04:01 #229090

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Ние сме на Близу, имавме трзавици со интернетот ама се средија, сега сме задоволни, интернетот брз, телефонот ни е ефтин, а на кабелска има релативно добра понуда од канали, сепак имаме само 2-3 канали од Discovery и еден од National Geographic, а тие се каналите што најмногу ги гледаме во последно време.

А нај, најомилен ни е Трингмакс, иако преводот е на албански, ама филмовите што ги пуштаат се топ и се релативно нови, а сликата е одлична.

За повеќе канали треба да се доплати, само ме нервира кога и да се префрлиш на некој подобар пакет потпишуваш нов договор од 24 месеци и се врзуваш со нив за уште 2 години, а претходниот договор ти е неважечки.
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: ТВ оператори 09 Јан 2013 08:05 #229126

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Eve bas gi cekam 14 dena T-home da mi ja pustat uslugata za MaxTv :mdf: . Koristam niven telefon i internet, od toa nemam nekoja zamerka.
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
Последна промена: 09 Јан 2013 08:06 by zence.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кабловска телевизија 13 Јан 2013 19:51 #229529

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
И ние сме со Max-TV и да, ок е што може да се снима и што во Видеотека има тв-тека од последните неколку дена на македонските канали, ама ми смета што фалат некои канали кои на Кабловска ги имаат. Е сега не знам дали ако се јавам можам и тие да ги добијам. Конкретно зборувам за хрватските канали, 24 Kitchen и FoxTV. Инаку HBO пакетот му се мислам да го исклучам, се некои репризи даваат и едното те исто го вртат, а на HBO on Demand, нема ништо интересно. Од телефон и интернет сум презадоволна, и еве години наназад сме немале проблем.
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кабловска телевизија 15 Јан 2013 09:56 #229684

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
Nie ja terame 6-tata godina otkako sme na Max-Tv.
Imame 3 Max paket I sum prezadovolna, zatoa sto sekogas imame internet, tv, telefon, ne e kako na kabelski operator, pa vrne, grmi, mnogu e zesko pa nema slika, pa mrezata e preoptovarena internetot ne mrdnuva.
Telefonot ne go koristime mnogu mnogu, zatoa sto site sme na pretplata.

Mm raboti vo privatna kablovska televizija, no nie sepak si se dezime do Max-Tv :kez:

Monabombona Hrt 2, hrt plus se zabraneti za prenos vo Makedonija, za 24 Kitchen nemam info, samo za Fox izgleda im e skapo za da ja otkupat, gazdata na mm bas prasuval im barale 100 evra mesecno za paketot Fox ( Fox Crime, Fox Life, Fox, Fox Movies ) a plus I neznam uste kolku za otkupuvanje prevod.

Sega za sega nema da ja pustat Fox, jas veke prasav, no ne mi odgovorija konkretno zosto, odgovorot im bese sega za sega ne, mozebi ponatamu, se raboti na slucajot, se razgleduva taa moznost drn, drn.

Jas imam samo edna zamerka za Max-Tv, a toa e sto nemoze da se uklucat poveke od dva televizori vo eden dom, a nie imame 3 televizori, vo sekoja soba po eden :)
Toj vo spalnata ni e uklucen na kablovskata vo koja raboti mm, a drugite dva ni se na Max.

Mislam deka treba da se poraboti na toj slucaj, da se ima ipcija da se uklucat poveke od dva tv vo eden dom, posekako vtoriot resiver se doplaka.
Da moze koj kolku si saka televizori da si ukluci, normalno pa I neka si plati za resiver.


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Миња

Ре: Кабловска телевизија 15 Јан 2013 10:07 #229692

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Има едно просто прашање а тоа е колку реално имате потреба од гледање ТВ и што тоа гледате и дали вреди толку да се плаќа. По муабетов не гледам дека МАX TV нуди некои поквалитетни програми од тие што ги има на другите кабелски оператори оти за се плус се доплаќа и тоа чини пари. Разликата е само во снимањето, што за мене лично и моето семејство ништо не значи и не ми е битен фактор.
Ние моментално сме на Телекабел. Задоволни. (сосем пристојно, ништо спектакуларно, имаме дигитални канали со одличен квалитет и нашиве програми си ги следам дигитално). Си имам МТV Hits што и синко ја обожава и спортски канали ( ова е многу битно за мажот ми и синко) и кога мажот ми се распрашал за МаxTv воглавном сите добри спортски канали се доплаќаат. МаxTV e стварно скапа опција ако не гледате и не ја користите редовно. За она колку јас гледам ТВ и што гледам ми врши работа и Телекабел. (ми фали FoxLife пошто го имаше цел тој пакет на почеток кога се вклучивме и сега ја нема и 24 сати kitchen, ама ете преживувам и не ми е битно).Има толку добри канали за што сакаш, ама јас незнам кога да најдам време да седам пред ТВ.
Инаку телефон и интерент користиме преку Т-Home и што да кажам дека плаќам телефон само претплата дека не го употребувам ни 5 пати во месецот, а го плаќам само за да го имам за недај боже. Интернетот е одличен тука немам никаква замерка. И нас телефон, интеренет од Т-home и телекабел тв не чини многу поефтино отколу да земам 3Маx.
Последна промена: 15 Јан 2013 10:09 by macika.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кабловска телевизија 15 Јан 2013 18:42 #229734

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Инаку телефон и интерент користиме преку Т-Home и што да кажам дека плаќам телефон само претплата дека не го употребувам ни 5 пати во месецот, а го плаќам само за да го имам за недај боже. Интернетот е одличен тука немам никаква замерка. И нас телефон, интеренет од Т-home и телекабел тв не чини многу поефтино отколу да земам 3Маx.

Колку е тоа поефтино? Пошто кога правевме рачуници со мм дали да се префрламе на МаксТВ излагаше дека нема некоја голема разлика во цена, т.е поскап е овој пакет ама не многу. Па, затоа и се одлучивме да го земеме.
Ние конкретно го користиме 3макс старт пакетот и плаќаме 1500 денари месечно за фиксен телефон, интернтет и телевизија.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кабловска телевизија 15 Јан 2013 19:15 #229739

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
Знам дека хрватските телевизии се забранети за пренос, ама знам и дека некои кабловски ги емитуваат.
Инаку, околу муабетот поефтино поскапо, Мацика и ние со мм правевме некои рачуници и вака ни се виде најисплатливо. Значи ние имаме фиксен телефон, интернет, телевизија и 4 мобилни броја кои меѓу себе се бесплатни, и плаќаме 2900, мислам дека пакетот се вика FamilyMax ама не сум сигурна. Е сега, претходно вкупно со кабловска, интернет посебно, фиксен и мобилни (само 2-кои ни беа тогаш на Оne ни доаѓаше многу повеќе.
А снимањето е стварно многу практично, баш затоа што немам време кога да гледам, па гледам кога сите ќе си легнат.
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кабловска телевизија 16 Јан 2013 02:59 #229743

 • AWAO
 • AWAO's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 664
 • Thank you received: 449
 • Карма: 10
Ние сме на Телекабел, ТВ+неограничен интернет=850ден месечно. Интернетот ми е супер за тоа што ми треба, ТВ одлично за времето што го имам за гледање ТВ. Фиксен немаме, а се доплаќа мислам 150 ден. Со сегашниве милион бесплатни минути на моб. воопшто не користиме фиксен со години наназад. Јас сум супер задоволна од Телекабел.
Последна промена: 16 Јан 2013 03:00 by AWAO.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кабловска телевизија 16 Јан 2013 03:11 #229744

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
И ние сме на 3Max и сме задоволни.
Јас максимално го коридстам снимањето и опцијата да гледаш уаназад 3 дена од програмата на некои ТВ. Кога ќе ја заспијам па враќам назад ако сум пропуштила нешто. Башка сите цртани како пингвините,дора или некои долгометражни ако бидам дека ќе ги даваат ми се на автоматско снимање и имам огормен број на филмови и цртани па ен мора да купувам ДВД-ја. :)
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.