Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Квизови

Квизови 22 Дек 2009 12:47 #2697

 • Janicka
 • Janicka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 6
 • Thank you received: 1
 • Карма: 1
Од недела ке поцне да се дава нов квиз на ТВ Алфа, ГОЛЕМОТО МАЛО ШОУ, каде возрасните се натпреваруваат со деца, ке биде интересен, бевме на снимање во неделата ке учествуваат дечиња од ОУ Димо Хаџи Димов. Нашите ќе ги даваат на 17 јануари.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Квизови 08 Јан 2010 03:21 #11484

 • fibimk
 • fibimk's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 50
 • Thank you received: 7
 • Карма: 7
Od kvizovi go sledam samo Milioner,a i onaj na HTV,najslaba karika.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Квизови 08 Јан 2010 03:24 #11488

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
На времето обожавав да гледам Квискотека со Оливер Млакар, сега гледам Милионер ако начекам, Енигма гледав, слабо некако кај нас со квизовиве а и се едни те исти личности се пријавуваат
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Одг: Квизови 08 Јан 2010 04:36 #11539

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
fibimk напишал/а:
Od kvizovi go sledam samo Milioner,a i onaj na HTV,najslaba karika.
Isto.
A prinudno gledame i Trkalo na srekjata i Zemi ili ostavi zasto Aleksej ne dava da se smeni kanal togas :laugh:
Mada, za mene ne se kvizovi poslednive dva kade sto nisto ne odgovaras, ili nesto minimalno, dodeka na prvive pak treba da se ima nekakvo znaenje, ne e se srekja.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Одг: Квизови 05 Окт 2010 20:28 #58356

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Не гледам квизови. До пред некое време го гледав Тркало на среќата, ама бидејќи го сменија терминот на прикажување, не ми одговара да го гледам. Најинтересен квиз ми беше Енигма. Штета што веќе не се прикажува на ТВ.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Квизови 24 Јан 2011 03:36 #105106

 • Unna
 • Unna's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 98
 • Thank you received: 12
 • Карма: 3
Моментално го гледам Најслаба алка на алфа и тоа не редовно а порано ги гледав скоро сите квизови кои се емитуваа милјонер, енигма....


=http://daisypath.com] [/url]
The administrator has disabled public write access.

Ре: Квизови 09 Апр 2012 05:01 #193455

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Моментално ама баш никакви квизови има на ТВ.
Мене најмногу ме бендисуваше Енигма на Сител на времето што ја водеше Лила...е таму требаше знаење...и Милионер го гледав....друго ништо.
А колку е најглуп овој со ЛИла сега Се или нешто...како беше....тоа ли е квиз...гаѓаш кутии без везе, чиста среќа...катастрофа
The administrator has disabled public write access.

Ре: Квизови 09 Апр 2012 05:35 #193460

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
За жал немаме хрватска телевизија, таму ми беше многу интересен квизот на Тарик (1 проив 100).

На РТС има исто така добар квиз, мислам дека се вика "Велики изазов".

Кај нас е катастрофална ситуацијата. Емисијата на Лила, еднаш ја гледав од чисто љубопитство - бљувотина, а сега кога ќе ја видам, веднаш менувам канал :nc:

Емисијата на Лила всушност и не е квиз. Под поимот квиз се подразбира натпревар во знаење. Односно учесниците во квизот се натпреваруваат одговарајќи на прашања или играјќи најразлични игри базирани на нивното општо знаење (Извор:Wikipedia).
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Квизови 09 Апр 2012 05:43 #193467

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Annabel Lee wrote:
За жал немаме хрватска телевизија, таму ми беше многу интересен квизот на Тарик (1 проив 100).

На РТС има исто така добар квиз, мислам дека се вика "Велики изазов".

Кај нас е катастрофална ситуацијата. Емисијата на Лила, еднаш ја гледав од чисто љубопитство - бљувотина, а сега кога ќе ја видам, веднаш менувам канал :nc:

Емисијата на Лила всушност и не е квиз. Под поимот квиз се подразбира натпревар во знаење. Односно учесниците во квизот се натпреваруваат одговарајќи на прашања или играјќи најразлични игри базирани на нивното општо знаење (Извор:Wikipedia).

:gp: И јас ги гледам истите квизови на ХРТ и РТС. А „Се‘ или нешто“ е претставен како квиз, иако врска нема со терминот квиз. Повеќе би било игра на среќа.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee

Ре: Квизови 11 Јун 2013 07:51 #241166

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Уживам да гледам квизови...порано додека ги имаше милионер, најслаба карика и слично.
А сега на РТС скочко гледам, нашиот круг на знаење....се или нешето (од досада), ако повеќе ги сакам квизовите на знаење.

А тоа од типот на среќни коцики со Драган Вучиќ - ЈОК.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Квизови 12 Ное 2013 05:25 #245581

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Ima li sega nekoj od kvizovive na stranskive Tv stanici sto vredi da se gleda?
Jas sakam kvizovi i toa mnogu, ama kvizovi na znaenje, a ova sto sega se dava kaj nas e strasno, kako li samo gi narekuvaat kvizovi
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.